منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • در اینجا دلیلی است که شرکت های رمزنگاری در ازبکستان باید بیشتر بپردازند

در اینجا دلیلی است که شرکت های رمزنگاری در ازبکستان باید بیشتر بپردازند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ازبکستان اعلام کرده است که شرکت‌های رمزنگاری در این کشور پس از توافق قانون‌گذاران، مشمول مالیات ماهانه جدیدی خواهند شد. بر اساس جزئیات این گزارش، رگولاتورهای کشور گرد هم آمدند تا لایحه جدیدی تنظیم کنند تا شرکت‌هایی که با دارایی‌های مرتبط معامله می‌کنند، مالیات ماهانه بپردازند. این گزارش ادعا می کند که مبلغی که شرکت دریافت می کند به نوع خدماتی که شرکت ارائه می دهد بستگی دارد.

ازبکستان می خواهد شرکت های رمزنگاری به اقتصاد کمک کنند

بر اساس این گزارش، شرکت های رمزنگاری در ازبکستان بسته به فعالیت هایی که انجام می دهند، می توانند تا 11000 دلار پرداخت کنند. جزئیات همچنین نشان می‌دهد که شرکت‌هایی که مخالف این دستورالعمل هستند، با موضع سختی مواجه می‌شوند که می‌تواند تا حد لغو مجوز فعالیت آنها پیش برود.

این کشور از شرکت‌های رمزنگاری که در سراسر ایالت‌ها زندگی می‌کنند می‌خواهد سهمیه‌ای را به بودجه ملی کمک کنند. این لایحه پس از تدوین قانون توسط نهادهای نظارتی و ارسال آن به وزارت دادگستری برای رسیدگی به تصویب رسید. این لایحه توسط انجمن تنظیم‌کننده‌ها که در حال حاضر رئیس‌جمهور کشور بر آن نظارت دارد، تهیه شده است. این گزارش دارای مبلغ مشخصی است که شرکت‌های مربوطه که در زیر چتر ارز دیجیتال قرار دارند، هر ماه پرداخت می‌کنند.

شرکت های رمزنگاری در معرض خطر سلب مجوز خود هستند

در یک گزارش تقریبی ارائه شده، صرافی‌ها در این کشور موظف به پرداخت 11000 دلار خواهند بود. در همین حال، فروشگاه‌ها و مشاغلی که با دارایی‌های دیجیتال سروکار دارند، با پرداخت اجباری 540 دلار دریافت خواهند شد. ماینرهای کریپتو از طرف پرداخت کنار نمی‌مانند، زیرا باید از پول نقدی بیش از 270 دلار جدا شوند. استخرهای معدن نیز موظف به پرداخت 2700 دلار بودند، با توجه به نرخ‌های کنونی که دلار با ارز اصلی مبادله می‌شود. در نهایت، شرکت هایی که در زمینه پرداخت های نگهداری و سایر خدمات سروکار دارند، باید 135 دلار در ماه بپردازند.

این گزارش ادعا می کند که شرکت های منتخب در صورت عدم پرداخت هزینه ها، در خطر تعلیق مجوز فعالیت خود در کشور هستند. علاوه بر این، در صورت عدم پرداخت در دو ماه متوالی، آنها خطر لغو مجوز خود را خواهند داشت. بیانیه رسمی خاطرنشان کرد که دولت 80 درصد از هزینه ها را خواهد گرفت و مابقی به محدوده NAPP خواهد رفت. در حالی که اقتصاد همچنان شاهد هجوم گسترده شرکت ها است، مقامات در ازبکستان در راس تنظیم فعالیت های رمزنگاری و این بخش هستند.