منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دانشگاه زیمبابوه از طرح CBDC خود رونمایی کرد

دانشگاه زیمبابوه از طرح CBDC خود رونمایی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

موسسه عالی زیمبابوه، موسسه فناوری هراره، اعلام کرده است که ارز دیجیتال بانک مرکزی آن در حال حاضر در حال کار است. این خبر امروز توسط معاون رئیس دانشگاه، کوئینتون کانهوکاموه در دسترس عموم قرار گرفت. در بیانیه معاون صدراعظم، پیش بینی می شود که CBDC به کشور کمک کند تا با معایب مرتبط با بازار مبارزه کند. برخی از این شرارت ها شامل دستکاری ارز کشور، احتکار وجوه نقد و فهرست بلندبالایی از فعالیت های غیرقانونی دیگر است.

موسسه زیمبابوه می خواهد با فعالیت های غیرقانونی مقابله کند

معاون آموزشی این خبر را در مراسم فارغ التحصیلی که توسط دانشگاه برگزار شد به اطلاع عموم رساند. امرسون منانگاگوا، رئیس جمهور کشور در این مراسم حضور داشت. در این مراسم، رئیس موسسه زیمبابوه اشاره کرد که CBDC می تواند کلیدی باشد که در نهایت به آنها کمک می کند تا افراد غیربانکی را در سیستم بگنجانند.

CBDC ها به عنوان نسل بعدی ارزها در سراسر جهان معرفی شده اند. معاون صدراعظم خاطرنشان کرد که اکثر افرادی که از بخش رسمی بانکداری استفاده نمی‌کنند، احساس می‌کنند که این بخش می‌تواند از تمام عرق‌هایی که به سختی به دست آورده‌اند، استفاده کنند. با این حال، او اشاره کرد که CBDC در حال کار توسط موسسه زیمبابوه تضمین می کند که تمام هزینه ها به طور قابل توجهی کاهش می یابد و در عین حال امکان پرداخت جزئی برای تراکنش ها را فراهم می کند.

RBZ قصد دارد در مورد CBDC خود با مردم مشورت کند

VC موسسه زیمبابوه همچنین تصریح کرد که زمانی که توسعه و عرضه نهایی CBDC انجام شود، به کسب و کارها این امکان را می دهد که افراد بیشتری را جذب کنند. او همچنین تاکید کرد که استفاده از CBDC ها باعث می شود که تمام هزینه های چاپ به میزان قابل توجهی کاهش یابد. بیانیه قبلی بانک مرکزی کشور اشاره کرد که در حال حاضر یک نقشه راه وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که عرضه CBDC یکپارچه است. با این حال، بانک اشاره کرده است که در حال کار بر روی یک مقاله عمومی است که نظر مردم را در مورد CBDC جویا می شود.

همچنین تاکید می کند که این مقاله به وضوح خطرات و مزایای نگهداری و استفاده از CBDC بالقوه را بیان می کند. همچنین، بانک از ذکر تاریخ شروع نقشه راه یا زمانی که CBDC در نهایت در دسترس عموم قرار خواهد گرفت، خودداری کرده است. این بانک همچنین توضیح نداد که آیا نهادهای دیگری را برای کمک به ایجاد ارز دیجیتال به کار گرفته است یا خیر. با این حال، این گزارش به این احتمال اشاره می‌کند که ممکن است مؤسسه عالی مسئول کمک به کشور در طراحی و گسترش CBDC باشد.