منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دارایی خالص سام بنکمن-فرید از 15.2 میلیارد دلار به 991.5 میلیون دلار کاهش یافته است.

دارایی خالص سام بنکمن-فرید از 15.2 میلیارد دلار به 991.5 میلیون دلار کاهش یافته است.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بر اساس گزارش ها، سام بنکمن-فرید، مدیر عامل FTX، پس از کاهش تقریباً 94 درصدی ثروت شخصی وی در یک روز به 991.5 میلیون دلار، از فهرست میلیاردرهای بلومبرگ کنار رفت.

مدیر عامل بایننس Changpeng “CZ” Zhao روز سه شنبه اعلام کرد که پس از افزایش نگرانی ها در مورد ورشکستگی آشکار صرافی مستقر در باهاما، که باعث کاهش برداشت و کاهش قیمت توکن بومی FTX شد، یک توافق موقت برای خرید FTX امضا کرده است.

سام بنکمن-فرید قبل از بحران نقدینگی شرکتش حدود 15.2 میلیارد دلار ارزش داشت، اما طبق گزارش بلومبرگ، 14.6 میلیارد دلار یک شبه از دست رفت. رشد بانکمن-فرید به موفقیت مالی، همراه با جوانی و شخصیت عجیب و غریب او – از جمله تمایل ادعایی او به خوابیدن روی یک تخت از میخ. بر اساس گزارش بلومبرگ، مالکیت 53 درصدی بانکمن-فرید در FTX به ارزش 6.2 میلیارد دلار و سایر ثروت 7.4 میلیارد دلاری او از شرکت تجاری ارزهای دیجیتال او، Alameda Research، به دست آمده است.

به منظور کاهش کمبود شدید نقدینگی، مدیر عامل شرکت سام بانکمن روز سه شنبه فاش کرد که صرافی ارزهای دیجیتال FTX او به شرکت رقیب بایننس فروخته شده است. با خرید FTX توسط Binance، هر دو FTX و Alameda اکنون در شاخص ثروت بلومبرگ 1 دلار ارزش گذاری شده اند و در نتیجه ارزش درک شده از بزرگترین دارایی های بانکمن فرید حذف می شود.

آیا ممکن است کار سام بنکمن-فرید اکنون به پایان برسد؟

هنگامی که سام بانکمن-فرید، مدیر عامل FTX در اوایل سال جاری، مجموعه ای از شرکت های رمزنگاری را که در حال مبارزه بودند، نجات داد، این میلیاردر 30 ساله به عنوان آینده بعدی جی پی مورگان مورد ستایش قرار گرفت. او خود را به عنوان سپر محافظت از رمزارزها حتی در صورت آسیب مالی به او معرفی کرد، و به فوربس گفت: «می‌دانی، ما حاضریم در اینجا معامله بدی انجام دهیم، اگر این چیزی است که برای تثبیت اوضاع و محافظت از مشتریان لازم است. ” او در ادامه گفت که درد بیشتری در راه است. برخی از صرافی های سطح سوم وجود دارند که قبلاً مخفیانه ورشکسته هستند.

علیرغم شکست امروز بازار، توکن FTX که باعث سر و صدا شد، در دو روز گذشته تنها حدود 74 درصد از ارزش خود را از دست داده است. سام بنکمن-فرید چندین بار میلیاردر باقی می ماند و حالا باید انتخاب کند. او می‌تواند سعی کند آن را در رمزنگاری به کار ببرد و شاید برای دوست، دشمن یا دشمن خود چانگ‌پنگ ژائو کار کند. او همچنین مدیر عامل FTX.US، وابسته به میزان قابل توجهی کوچکتر FTX، باقی می ماند.

علاوه بر این، این امکان وجود دارد که تنظیم‌کننده‌ها و مقامات مجری قانون به معاملات FTX او رسیدگی کنند، که می‌تواند برخی از این سوالات را مطرح کند. در حال حاضر هیچ کس ادعا نمی کند که کلاهبرداری اتفاق افتاده است، اما رمزارز در بهترین زمان ها هدف مقامات بوده است. وقتی فروپاشی هایی در این مقیاس اتفاق می افتد، می توان مطمئن بود که دولت ها بررسی خواهند کرد.

15.6 میلیارد دلار ثروت

اخیرا، آنتونی اسکاراموچی، که به عنوان مدیر کوتاه مدت ارتباطات کاخ سفید دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا خدمت می کرد، و بانکمن-فرید به توافق رسیدند. Skybridge Capital، شرکت سرمایه گذاری جایگزین که توسط Scaramucci، با نام مستعار The Mooch تأسیس شده است، توسط FTX Ventures به مبلغ 30 درصد خریداری خواهد شد. بانکمن-فرید در آن زمان گفت که او احساس می کند که آنها “مسئولیت دارند که واقعاً مداخله کنند، حتی اگر برای خودمان ضرر داشته باشد، برای متوقف کردن سرایت.”

به دلیل شهرت تازه‌اش، او اکنون حامی قابل توجه کمپین‌های سیاسی سیاستمدارانی است که از ارزهای دیجیتال حمایت می‌کنند و یکی از معتمدان قانون‌گذاران و قانون‌گذاران است. در حالی که محل سکونت اولیه سام بنکمن-فرید در باهاما است، جایی که شرکت او FTX.com ثبت شده است، او در ماه های اخیر زمان بیشتری را در واشنگتن دی سی سپری کرده است.

تام بردی از NFL و استفن کری از NBA سفیران صرافی ارزهای دیجیتال FTX هستند.