منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دادگاه کره جنوبی حکم بازداشت شین یکی از بنیانگذاران Terra را رد کرد

دادگاه کره جنوبی حکم بازداشت شین یکی از بنیانگذاران Terra را رد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

برخی از جامعه کریپتو استدلال می کنند که سقوط Terra LUNA و UST باعث سقوط کریپتو شد. آنها اشتباه نمی کنند. از زمان فروپاشی Terra، جامعه رمزنگاری ماه‌ها در مسیر نزولی قرار داشته است. مجریان قانون در سراسر جهان به دنبال مجرمان رمزنگاری به ویژه دو کوون و همکارانش هستند.

دادگاه های کره جنوبی در چند ساعت گذشته حکمی غیرعادی در مورد پرونده Terra صادر کرده اند. دادگاهی در کره جنوبی حکم بازداشت دانیل شین را که در کنار دو کوون، ناشر استیبل کوین Terraform Labs را تأسیس کرد، در اولین شنبه دسامبر 2022 لغو کرد.

بنیانگذار Terra آزاد است

جامعه کریپتو به دلیل اقدام اخیر یک قاضی کره جنوبی در آشفتگی کامل است. بر اساس گزارش ها، یک قاضی دادگاه ناحیه جنوبی سئول حکم بازداشت شین هیون سونگ، بنیانگذار Terra، 3 سرمایه گذار Terra و 4 توسعه دهنده را رد کرد.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی در 3 دسامبر 2022 گزارش داد که قاضی هونگ جین پیو اظهار داشت که احتمال کمی وجود دارد که شین یا شرکای Terra مدارک مرتبط با پیگرد قانونی علیه شرکت رمزنگاری را از بین ببرند. بر اساس گزارش ها، قاضی احکام صادره از سوی دادستانی ناحیه جنوبی سئول در 29 نوامبر را رد کرد.

بر اساس این گزارش، دو کوون، یکی از بنیانگذاران Terra، که در کره جنوبی نیز به دلیل دست داشتن در سقوط این شرکت با پیگرد قانونی مواجه است، احتمال بازگشت به کشور بسیار کم است. ادعاهای تایید نشده ای در مورد محل اختفای Do Kwon پس از تخریب Terra وجود دارد.

در درخواست خود برای صدور حکم، دادستان ها می گویند که شین لونا از پیش صادر شده را از سرمایه گذاران مخفی کرده و متعاقباً آنها را به قیمت بالاتر فروخته است. علاوه بر این، او مظنون به سرقت 140 میلیارد وون یا 105 میلیون دلار درآمد فروش غیرقانونی است.

علاوه بر این، شین متهم به نقض قانون معاملات مالی الکترونیکی است. بر اساس گزارش‌های رسمی، او گفته می‌شود اطلاعات کاربری و منابع مالی را از شرکت فین‌تک Chai Corp به‌دست آورده و از این اطلاعات برای پیشبرد لونا استفاده کرده است.

این اولین باری نیست که دادگاه کره جنوبی پرونده ای را درباره اکوسیستم Terra رد می کند. در ماه اکتبر، مقامات مجری قانون، یو مو، مدیر اجرایی آزمایشگاه Terraform را بازداشت کردند. با این حال، ظرف 48 ساعت، قاضی هونگ حکم را به روشی مشابه لغو کرد.

به گفته قاضی، تشخیص “ضرورت و اهمیت” دستگیری دشوار بود. هونگ جین پیو، قاضی ارشد مسئول احکام دادگاه ناحیه جنوبی سئول، به نقل از یک منبع خبری محلی گفت:

با توجه به نگرش به تحقیقات، شرایط، روند و محتوای بیانیه، به سختی می توان دریافت که خطر از بین بردن شواهد یا فرار از محدوده اعمال حق دفاع مشروع وجود دارد.

هونگ جین پیو

دادگاه سنگینی اتهامات را پذیرفت، اما تحت پوشش حمایت از حق دفاع متهم، تصمیم گرفت که حکم بازداشت کسانی را که سودهای بیش از حدی به دست آورده بودند رد کند. پس از نتایج دادگاه، دفتر دادستانی پیامکی ارسال کرد که در آن آمده بود: “درک تصمیم دادگاه سخت است.” سرمایه‌گذاران کریپتو که متحمل ضرر شده‌اند، همین احساس را داشتند.

وکلای شین در پیامی حکم دادگاه را «قضاوت درست» توصیف کردند. حال باید دید انتشار آنها چه تاثیری بر پرونده ترا و سرمایه گذارانی که متحمل ضرر شده اند خواهد داشت. دادستان ها اخراج را ارزیابی خواهند کرد و تصمیم خواهند گرفت که آیا حکم بازداشت دیگری صادر کنند یا خیر.

قانون متمرکز راه خود را به تامین مالی غیرمتمرکز پیدا می کند

فروپاشی آزمایشگاه Terraform منجر به یک تصادف ویرانگر و پرونده های ورشکستگی شد. علاوه بر این، سقوط FTX مدت کوتاهی پس از آن اتفاق افتاد. علاوه بر ایجاد ورشکستگی هایی مانند BlockFi، تعدادی از پرونده های برجسته دیگر نیز قبل از فروپاشی FTX بودند.

صندوق تامینی Three Arrows Capital و وام دهندگان کریپتو Celsius Network و Voyager Digital از قابل توجه ترین ها بوده اند. با توجه به این جریان های درآمد جذاب جدید، برخی از شرکت های حقوقی توانسته اند بیش از 100 میلیون دلار هزینه ایجاد کنند.

به جز در شرایط ورشکستگی، نرخ صورت‌حساب در شرکت‌های حقوقی معمولاً برای عموم افشا نمی‌شود. Kirkland & Ellis، یک شرکت حقوقی ایالات متحده، تا کنون نماینده کلیدی در تعدادی از پرونده ها بوده است. علاوه بر نمایندگی BlockFi، این شرکت همچنین از شبکه Celsius و Voyager Digital به عنوان مشاور اصلی نمایندگی می کند.

شرکت‌های حقوقی ورشکستگی از سازمان‌های رمزنگاری که به شرایط بد بازار ارزهای دیجیتال کمک کرده‌اند، ثروت زیادی به دست می‌آورند. سالیوان و کرامول، یک شرکت وال استریت، به عنوان مشاور ورشکستگی FTX خدمت کرده است. اسناد دادگاه قبلی نشان می دهد که شرکت تا 1825 دلار در ساعت هزینه می کرد. هزینه های آنها فاش نشده است. ظاهراً زمستان کریپتو برای همه سرد نیست.