منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • داده‌های خزانه‌داری بیت‌کوین نشان می‌دهد که واحدهای تجاری بیت کوین به ارزش ۲.۱ میلیارد دلار را از حساب‌ها خارج کرده‌اند

داده‌های خزانه‌داری بیت‌کوین نشان می‌دهد که واحدهای تجاری بیت کوین به ارزش ۲.۱ میلیارد دلار را از حساب‌ها خارج کرده‌اند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مقدار سکه های نگهداری شده در خزانه های بیت کوین تقریباً 102045 بیت کوین (BTC) معادل 2.1 میلیارد دلار از 5 ژوئن 2021 کاهش یافته است. ارزش یک بیت کوین در سال قبل افزایش یافته است و در آوریل به 64 هزار دلار و در نوامبر به 69 هزار دلار رسیده است. . در مقابل، قیمت بیت کوین طی هشت ماه گذشته به شدت کاهش یافته است.

در سال 2021، چندین مقاله خبری بر افزایش تعداد خزانه های بیت کوین توسط شرکت های مختلف متمرکز شد. آنها شامل تجارت عمومی و خصوصی بودند. شرکت هایی مانند Microstrategy (Nasdaq: MSTR) اولین کسانی بودند که این روند را آغاز کردند. در حال حاضر، این لیست شامل شرکت هایی مانند تسلا (نزدک: TSLA)، گلکسی دیجیتال (TSE: GLXY) و Block Inc. (NYSE: SQ.) است.

خزانه های بیت کوین در سال 2021 افزایش یافت

بیت کوین و برخی دیگر از دارایی های کریپتو با گذشت ماه ها سقف ها را شکستند. علاوه بر این، کشورهایی مانند السالوادور BTC را با پیشرفت سال به ترازنامه خود اضافه کردند. بیش از یک سال پیش امروز، نهادهای دولتی، شرکت های خصوصی، صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) و دولت ها حدود 1,427,441 بیت کوین در اختیار داشتند.

با استفاده از نرخ مبادله بیت کوین در 5 ژوئن (36.3 هزار دلار در هر واحد)، 1.42 میلیون بیت کوین در سال قبل ارزشی معادل 78،387،515،121 دلار داشت. در حال حاضر، بیت کوین بسیار کمتری در خزانه های بیت کوین نگهداری می شود. داده‌های کنونی نشان می‌دهد که دولت‌ها و شرکت‌ها تنها ۱٬۳۲۵٬۳۹۶ بیت کوین دارند. در 5 ژوئن 2021، اندازه گیری های سال تا به امروز نشان داد که ارزش بیت کوین 284.2 درصد در مقایسه با ارزش دلار ایالات متحده افزایش یافته است.

ارزش امروزی آن ذخایر تنها 27.84 میلیارد دلار است. علاوه بر این، 102045 بیت کوین فروخته شده در حال حاضر 2.1 میلیارد دلار ارزش دارد. در 5 ژوئن 2021، archive.org داده هایی را در مورد لیست خزانه های بیت کوین منتشر کرد. داده ها نشان داد که 33 شرکت سهامی عام در ترازنامه خود BTC داشتند.

در حال حاضر 38 شرکت سهامی عام وجود دارد که بیت کوین را در خزانه های خود ذخیره می کنند. این شرکت ها روی هم 262695 بیت کوین دارند که معادل ارزش بازار 5.5 میلیارد دلار است. زمانی که یک سال پیش به گذشته نگاه کردیم، تنها چهار شرکت خصوصی BTC را در اختیار داشتند. امروز، هفت وجود دارد.

نهادها بیت کوین های خود را فروختند

این چهار شرکت مجموعاً 317383 بیت کوین را در اختیار داشتند، اما از امروز، هفت شرکت خصوصی تنها در مجموع دارای 174381 بیت کوین هستند. پیش از این، بنیاد تزوس 24808 ذخیره بیت کوین داشت. اکنون، این شرکت خصوصی تنها 17500 بیت کوین دارد.

تا همین اواخر، گروه Holdings Stone Ridge 10889 BTC در اختیار داشت. در حال حاضر تقریباً 10000 بیت کوین دارد. اوکراین در سال گذشته مجموعاً 46351 بیت کوین داشت که همچنان با رکوردهای فعلی مطابقت دارد. درک این موضوع که فهرست اوراق خزانه بیت کوین نمی تواند کاملا دقیق باشد ضروری است. بنابراین، هر فهرستی که «مالک بیت‌کوین‌ها» را نشان می‌دهد باید با یک دانه نمک برخورد شود.

جدیدترین موارد اضافه شده به این لیست 2380 بیت کوین متعلق به السالوادور، 1981 بیت کوین متعلق به فنلاند و 66 بیت کوین متعلق به دولت گرجستان است.

طبق فهرست خزانه داری بیت کوین در ژوئن 2021، هولدینگ Cypherpunk قبلا 360 بیت کوین را در اختیار داشت. با این حال، شرکت سهامی عام پس از فروش تمام دارایی های BTC و ETH خود، صفر را کنترل می کند.

احتمال زیادی وجود دارد که هر یک از بیت کوین‌های فروخته شده از انبارهای ثبت شده در archive.org با قیمت‌های مهم‌تر از امروز عرضه شده باشد.

با توجه به قیمت 36.3 هزار دلاری بیت کوین به ازای هر واحد در ژوئن 2021، فروش کریپتو با قیمتی نزدیک به 69 هزار دلار امکان پذیر بود. حتی اگر همه آنها پس از اوج قیمت در ماه نوامبر خریداری شده باشند، بیت کوین همچنان ارزشی بیش از دلار فعلی خود خواهد داشت.

از آنجایی که آینده بیت کوین تاریک به نظر می رسد، تشخیص اینکه آیا خزانه داری کریپتو همچنان برداشت را تجربه خواهد کرد یا خیر، دشوار است. فقط زمان در مورد آن صحبت خواهد کرد.