منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دادستان کل نیویورک می خواهد از سرمایه گذاران فریب خورده بشنود

دادستان کل نیویورک می خواهد از سرمایه گذاران فریب خورده بشنود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

موج نزولی اخیر بسیاری از شرکت‌های رمزارز را به زانو درآورد زیرا نتوانستند ضرر را تحمل کنند. نتیجه این تغییرات روند فزاینده سقوط و نکول بود. در حالی که برخی از شرکت ها برای اطمینان از جبران زیان خود به سمت اخراج رفته اند. از آنجایی که احتمال کلاهبرداری وجود دارد، لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک، در یک بیانیه مطبوعاتی از کاربران خواسته است که اگر فکر می کنند کلاهبرداری شده اند، جزئیات را به اشتراک بگذارند.

جزئیات کلاهبرداری های احتمالی هنوز در دسترس نیست، زیرا بسیاری از سرمایه گذاران جزئیات را به اشتراک خواهند گذاشت. فروپاشی اخیر Terra UST، 3 Arrows Capital و بسیاری از نام‌های دیگر هزاران داستان را پشت سر گذاشته‌اند. مشکل اصلی عدم آگاهی از اقدامات احتمالی مشتریان است. در صورت آموزش در این زمینه می توان کلاهبرداران مختلف را به پای میز محاکمه آورد.

در اینجا مروری کوتاه بر بیانیه مطبوعاتی دادستان کل نیویورک و تأثیرات احتمالی آن است.

سقوط بازار و زیان های متعاقب آن

بازار سخت ترین زمان خود را در مارس 2022 با شروع نزول تجربه کرد. دلایل مختلفی از جمله تنش ژئوپلیتیکی، جنگ روسیه و اوکراین، تورم و رکود اقتصادی وجود داشت. در حالی که سقوط بسیاری از شرکت ها به دلیل کلاهبرداری و هک نیز یکی از دلایل اصلی آن بود. مشتریان خواهان امنیت سرمایه خود بودند زیرا رکود بازار شرایط را دشوار کرده بود.

از آنجایی که نام‌های بزرگی مانند Terra UST در ماه می 2022 سقوط کردند، مشتریان آگاهی کمی در مورد آنچه باید انجام دهند داشتند. همچنین، بسیاری از صرافی‌ها و شرکت‌های کوچک برای وضعیت نکول ثبت نام کرده‌اند و مشتریان هیچ چیزی باقی نمانده‌اند. دادستان کل نیویورک ابتکار عمل را برای کمک به آنها و محاکمه مجرمان به دست گرفته است. یک بیانیه مطبوعاتی از وب سایت رسمی دادستان کل نیویورک لتیتیا جیمز برای به اشتراک گذاشتن جزئیات کلاهبرداری احتمالی به اشتراک گذاشته شده است.

ایالت نیویورک در ماه‌های اخیر تصمیم‌های سختی در مورد ارزهای دیجیتال گرفته است. قانونگذاران آن لایحه ای را در مورد ممنوعیت استخراج بیت کوین که با استفاده از منابع انرژی مبتنی بر کربن اجرا می شد، تصویب کردند. همچنین برای محافظت از ساکنان خود در برابر احتمال کلاهبرداری، قوانین دیگری را اتخاذ کرده است.

لتیتیا جیمز از سرمایه گذاران می خواهد جزئیات را فاش کنند

در بیانیه مطبوعاتی دفتر دادستان کل نیویورک آمده است که بسیاری از شرکت‌های مطرح درخواست‌هایی را برای وضعیت نکول و قفل کردن وجوه سرمایه‌گذاران ارسال کرده‌اند. در حالی که دیگران وجوه سرمایه گذاران را مسدود کرده و مشتریان را تحت تاثیر قرار داده اند. اخراج های گسترده و سایر تغییرات در بازار سرمایه گذاران را به ویرانی واداشته است. ویرانی مالی که این وضعیت ایجاد کرده است بسیار زیاد است و دفتر دادستان کل نیویورک آماده خدمت رسانی به آسیب دیدگان است.

خواستار دو اقدام جداگانه برای سرمایه گذاران و کارمندان شده است. اگر سرمایه گذاران فکر می کنند مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند، باید درخواستی در مورد تقلب ارائه کنند. در حالی که اگر کارمندان بخواهند جزئیات تخلفات احتمالی یا کلاهبرداری را به اشتراک بگذارند، می توانند درخواست افشاگری کنند. دومی یک برنامه ناشناس خواهد بود و هیچ آسیبی به آنها وارد نخواهد کرد.

از دست دادن میلیاردها دلار در سانحه اخیر مایه نگرانی دفتر مذکور است. آنها اقداماتی را علیه آن دسته از شرکت هایی انجام خواهند داد که وعده بازگشت سرمایه های کلان را داده اند اما در عوض منجر به از دست دادن مبلغ واقعی شده اند. دفتر دادستان کل نیویورک از سرمایه گذاران و افشاگران انتظار دارد که جزئیات را به اشتراک بگذارند و درخواست های خود را ثبت کنند.

نتیجه

دفتر دادستان کل نیویورک از مشتریان آسیب دیده از سقوط اخیر بازار خواسته است تا جزئیات کلاهبرداری احتمالی را به اشتراک بگذارند. به سرمایه گذاران اطمینان داده است که در صورت بروز هرگونه تخلفی به آنها کمک خواهد شد. همچنین از کارمندان شرکت‌های مرتبط با رمزارز خواسته است که در صورت مشاهده هرگونه تخلف یا کلاهبرداری، درخواست ارائه دهند. درخواست های آنها ناشناس نگه داشته می شود و اقدامات قانونی علیه شرکت ها انجام خواهد شد.