منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • خواندنی که برای همه قربانیان درجه سانتیگراد ضروری است

خواندنی که برای همه قربانیان درجه سانتیگراد ضروری است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اخیراً، سلسیوس اعلام کرده است که دادگاه ورشکستگی درخواست خود را برای تعیین مهلت تشکیل پرونده برای همه مصرف کنندگان پذیرفته است. تاریخ بارگذاری برای 3 ژانویه 2023 تعیین شده است. همه سرمایه گذاران تحت تاثیر باید با آخرین تحولات همراه باشند تا از کنار گذاشته شدن و از دست دادن برنامه پرداخت جلوگیری کنند.

نهاد وام دهنده کریپتو اعلام کرد که نماینده ادعاهای آن، Stretto، تاریخ بارگذاری و مراحل بعدی در روند اثبات ادعا را به اطلاع مشتریان خواهد رساند. مشتریانی که با ثبت ادعاهای خود در جدول دارایی ها و بدهی ها توسط سلسیوس موافقت می کنند، از ارائه مدرک ادعا معاف هستند.

سوء مدیریت مالی سلسیوس

اطلاعات جدیدی در مورد پرونده ورشکستگی این نهاد رمزنگاری وجود دارد. در 12 ژوئن، سلسیوس به طور رسمی توقف خروج را اعلام کرد. این نهاد متعاقباً در دادگاه ورشکستگی ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک درخواست ورشکستگی کرد.

بر اساس گزارش‌های جدید، یک بازرس مستقل در پرونده ورشکستگی وام‌دهنده کریپتو گفت که این شرکت کنترل‌های حسابداری و عملیاتی «کافی» در رسیدگی به وجوه مشتریان ندارد.

در یک گزارش موقت که در 19 نوامبر منتشر شد، بازرس منصوب شده توسط دادگاه، شوبا پیلای، مشاهدات شدیدی را در مورد کسب و کار ورشکسته وام های رمزنگاری انجام داد.

تحقیقات انجام شده توسط Shoba نشان داد که اشتباهات تیم سلسیوس منجر به مخلوط شدن موجودی کیف پول کاربران شده است. این تحقیق نشان داد که مخلوط کردن کیف پول کاربران باعث می شود مطمئن نباشیم که پول نقد متعلق به کدام کاربر است.

یکی از مهم‌ترین افشاگری‌ها در تحقیقات پیلای این بود که سرویس نگهداری سلسیوس بدون کنترل‌های حسابداری و عملیاتی یا زیرساخت‌های فنی مناسب معرفی شد. متعاقباً، این امکان را فراهم کرد که کمبود کیف پول‌های Custody از سایر دارایی‌های شرکت پرداخت شود. راه اندازی برنامه حضانت در 15 آوریل توسط این نهاد به کاربران امکان انتقال، مبادله و استفاده از سکه ها را به عنوان وثیقه وام داد.

تحقیقات موقت همچنین دلایلی را روشن کرده است که چرا پلتفرم وام‌دهی در نهایت مجبور به محدود کردن برداشت در 12 ژوئن شد. پیلای اظهار داشت که نقطه شکست در 11 ژوئن رخ داد، زمانی که کیف‌پول‌های نگهداری مشتریان با کمبود بودجه مواجه شدند. تا 24 ژوئن، کسری به 50.5 میلیون دلار کاهش یافت که 24 درصد کاهش داشت.

خواندنی که باید برای همه قربانیان درجه سانتیگراد 1
منبع: دادگاه ورشکستگی ایالات متحده

پیلای اظهار داشت که برنامه‌های نگهداری و برداشت سلسیوس به سرعت در پاسخ به فشارهای نظارتی شدید از سوی دفتر اوراق بهادار نیوجرسی توسعه یافتند. پس از آن، این پروژه‌ها در اواسط سال 2021 تحقیقاتی را در مورد اینکه آیا حساب‌های “Earn” سلسیوس طبق قوانین اوراق بهادار ایالات متحده، اوراق بهادار هستند یا خیر، آغاز کردند.

سایر بی نظمی های حسابداری که در این گزارش برجسته شده است شامل این واقعیت است که پلتفرم وام دهی که در سال 2017 توسط الکس ماشینسکی و دانیل لئون ایجاد شد، ردیابی ترازنامه خود را تا پس از تعامل با مقامات در ماه مه 2021 آغاز نکرد. در این مرحله، شروع به استفاده از آن کرد. Google Sheets.

در ماه مه 2022، فروپاشی اکوسیستم Terra یکی از دلایل اصلی مشکلات مالی سلسیوس بود. سلسیوس همچنین در 20 نوامبر اعلام کرد که جلسه بعدی دادگاه خود را برای 5 دسامبر برنامه ریزی کرده است، جایی که آنها قصد دارند در میان موارد دیگر، در مورد حساب های نگهداری و توقیف خود گفتگوهای بیشتری را انجام دهند.

درجه سانتیگراد تاریخ نوار را تعیین می کند

مشتریان تا 3 ژانویه 2023 فرصت دارند در روند ورشکستگی شرکت شکایت کنند. دادگاه ورشکستگی تاسیس شد تاریخ نوار به عنوان آخرین روزی که طلبکاران می توانستند مدارک ادعایی را علیه وام دهنده رمزارز از بین رفته ارائه دهند.

پس از این تاریخ، بستانکارانی که ادعایی را ارائه نکرده اند، ممکن است دیگر واجد شرایط پرداخت نقدی نباشند. سلسیوس بیش از 10 میلیارد دلار دارایی در اوج خود مدیریت کرد و ادعا کرد که بیش از 1.7 میلیون مشترک دارد.

مشتریان باید انتظار داشته باشند که اخطاری در مورد تاریخ نوار و مراحل بعدی در فرآیند اثبات ادعا از نماینده ادعاهای ما، Stretto، از طریق ایمیل، ایمیل فیزیکی برای آن دسته از مشتریان با آدرس موجود در پرونده و از طریق اعلان در برنامه سلسیوس دریافت کنند.

درجه سانتیگراد

علاوه بر این، تاریخ بعدی دادگاه برای 5 دسامبر برنامه ریزی شده است، که در آن زمان، استدلال های اضافی مربوط به نگهداری و تکلیف حساب ها بررسی خواهد شد. در محیط بازار فعلی، وعده شبکه سلسیوس با هر پلتفرم رمزنگاری دیگری یکسان است: “اینکه امنیت داده ها و دارایی ها اولویت اصلی همه باشد.”

سلسیوس گرفتار حماسه Alameda-FTX شد

روز سه‌شنبه، شبکه وام کریپتو به دادگاه اطلاع داد که ۱۲ میلیون دلار به Alameda Research، بازوی تجاری شرکت Sam Bankman-ارز دیجیتال فرید بدهکار است. این پول، که بخشی از آن توسط توکن‌های SRM قفل شده به عنوان وثیقه نشان داده می‌شود، احتمالاً در حال حاضر در روند ورشکستگی Alameda نقش دارد.

این موضوع را برای طلبکاران سلسیوس پیچیده تر می کند. یک اداره بانکی حفره چند میلیارد دلاری را در ذخایر FTX فاش کرد که باعث شد آن و تقریباً 130 شرکت دیگر وابسته به Bankman-Fried هفته گذشته برای حمایت از ورشکستگی فصل 11 اقدام کنند.

کریس فرارو، مدیر اجرایی جدید سلسیوس، در دادگاه گفت که وام های معوق این شرکت منبع درآمد پس از ورشکستگی بوده است. با این حال، او اعتراف کرد که درآمد فعلی وام‌دهنده کریپتو ورشکسته «بدیهی است که نسبت به قبل از تشکیل پرونده و توقف موقت، بسیار کمتر است.»