منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • خریدار 336،000 دلار برای جعلی Banksy NFT هزینه می کند

خریدار 336،000 دلار برای جعلی Banksy NFT هزینه می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

• شخصی که تحت کلاهبرداری رمزنگاری قرار گرفت 336،000 دلار از دست داد.
• بنکسی ، هنرمند NFT ، تصریح می کند که وب سایت وی هک شده است.

یک هنردوست حدود 336000 دلار برای NFT بنکسی خرج کرد که به نظر می رسید جعلی است. این مروج هنری به دلیل آثار خیابانی ، مجسمه ها ، هنرهای شهری و قطعات نمادین غیرقابل مصرف در سراسر جهان شناخته شده است.

این کلاهبرداری NFT یکی از مورد بحث ترین بازارهای رمزنگاری است. هنرمند NFT در غیر این صورت تصریح کرد که وب سایت وی هک شده است.

کلاهبرداری بنکسی: چه اتفاقی افتاده است؟

بنکسی

طبق اخبار ، یک کاربر مخرب که بخش جدیدی از هنر NFT را ایجاد کرده است ، وب سایت رسمی بنکسی را شکست. این هکر فرضی پیوندی را منتشر کرد که در آن حراج NFT افتتاح شد. زمانی که هنرمند اعلام کرد سایتش هک شده است ، بخش حراج ناپدید شد.

کاربر آسیب دیده در حراج جعلی تبلیغ شده در OpenSea ، بزرگترین بازار NFT در اینترنت ، تقریباً 100 درصد اضافی ارائه داد. تیم کاری بنکسی گفت که این حراج به این هنرمند ارتباطی ندارد. با این حال ، این تیم از آنچه اتفاق افتاده عذرخواهی کرده است.

توکن های غیرقابل انعطاف از سال گذشته رشد باور نکردنی را در بخش هنرهای دیجیتال نشان داده اند. NFT ها آثار هنری “مجازی” هستند که مردم می توانند به عنوان یک محصول منحصر به فرد جمع آوری کنند. بسیاری از شرکت ها ، هنرمندان و ورزشکاران از سود NFT برای سودهای باورنکردنی سود برده اند.

قربانی کلاهبرداری معتقد بود که از هنرمند یک نشانه غیرقابل مصرف جدید می خرد. این یک کلاهبرداری بسیار برنامه ریزی شده بود که صدمات جبران ناپذیری برای شخصی که ناشناس است برجای گذاشت.

NFT ها در سراسر جهان افزایش می یابد

توکن های غیرقابل تعمیر به طرز چشمگیری در هنر محبوبیت پیدا کرده اند. این بازار NFT به چندین هنرمند محلی بریتانیایی مانند بنکسی و خارج از کشور کمک کرده است.

NFT ها را می توان به قیمت چند دلار یا حتی صدها میلیون دلار به فروش رساند و این یک تجارت سودآور است. در مارس ، مایک وینکلمن ، هنرمند مجازی که با نام مستعار “Beeple” شناخته می شود ، یک مجموعه NFT را به قیمت 69 میلیون دلار در کریستیز ، نیویورک فروخت. بیپل یکی از پردرآمدترین هنرمندان در بازار NFT است و حتی کارهای او گران ترین امروزه است.

اما شرکت Zed Run یک کار دیجیتالی را نشان داد که در آن اسب مسابقه دیده می شد و برای هر قطعه 30 دلار بود. این شرکت حدود 250،000 دلار از کل فروش مجموعه اسب خود جمع آوری کرد.

در حالی که بازار NFT برای بسیاری امیدوار کننده به نظر می رسد ، اما از نظر دیگر ، می تواند خود را به کلاهبرداری هایی مانند Banksy وام دهد. این هنرمند بریتانیایی تحت تقلب مجازی قرار دارد و جزئیات بیشتری را در روزهای آینده فاش می کند. آثار بنکسی هنوز یکی از پرفروش ترین آثار در اروپا هستند ، اما با مطرح شدن این مسائل کلاهبرداری ممکن است محبوبیت این هنرمند کاهش یابد.