منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • حقایق تکان دهنده از بررسی پرونده دادگاه 2021 وام دهنده مشکل دار Crypto Celsius

حقایق تکان دهنده از بررسی پرونده دادگاه 2021 وام دهنده مشکل دار Crypto Celsius

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

طبق آخرین سند دادگاه از وزارت مقررات مالی ورمونت، وام دهنده مشکل دار رمزنگاری Celsius Network ظاهراً “اظهارات نادرست و گمراه کننده” را در مورد سلامت مالی و مطابقت با قوانین اوراق بهادار ارائه کرده است.

طبق سند دادگاه، وام دهنده ارز دیجیتال ورشکستگی Celsius Network Ltd. ممکن است سرمایه گذاران را در مورد مشکلات مالی خود گمراه کرده باشد و دستکاری نامناسبی در قیمت توکن های پلت فرم برای بهبود ترازنامه و وضعیت مالی شرکت داشته باشد.

این پرونده در حمایت از درخواست متولی ایالات متحده برای تعیین یک بازرس بی طرف توسط وزارت مقررات مالی ورمونت انجام شد. پیش از این، متولی رسیدگی به پرونده ورشکستگی سلسیوس اعلام کرده بود که به دنبال یک بازرس برای کمک به جمع آوری جزئیات بیشتر و رفع سردرگمی و نگرانی است.

در بیانیه ای که از درخواست وزارت دادگستری برای تعیین بازرس در پرونده ورشکستگی سلسیوس حمایت می کند، وزارت مقررات مالی ورمونت اعلام کرد که این شرکت ممکن است از طریق ساختاری شبیه به پونزی بازدهی را پرداخت کرده باشد.

در همان زمان، دارندگان سهام سلسیوس سری B اعتراض محدودی به این طرح ارائه کردند و خاطرنشان کردند که در مورد انتصاب بازرس موضعی نگرفتند و در عوض خواستار محدود شدن دامنه این طرح و تغییر بودجه برای جلوگیری از آن شدند. هدر دادن پول

وام دهنده Crypto Celsius متهم به گمراه کردن سرمایه گذاران شد

بر اساس بررسی اولیه سوابق مالی، آخرین بیانیه ادعا می کند که درجه سانتیگراد در هفت ماهه اول سال 2021 “زیان بزرگ” و “دو رویداد نامطلوب قابل توجه” در ماه های ژوئن و جولای متحمل شده است. علاوه بر این، علیرغم اینکه این شرکت توسط قوانین اوراق بهادار ایالتی و فدرال موظف به افشای صورت های مالی خود بود، ضررهای خود را از سرمایه گذاران حفظ کرده بود.

در این دادخواست همچنین ادعا شده بود که سلسیوس ممکن است ارزش سکه CEL خود را دستکاری کرده باشد. این سند ممکن است “به طور مصنوعی” دارایی CEL شرکت را در ترازنامه افزایش داده باشد.

این سند از وبلاگ‌ها و توییت‌های الکس ماشینسکی، مدیرعامل سلسیوس نقل‌قول می‌کند، از جمله یکی که در آن او اصرار داشت که «همه وجوه امن هستند»، اگرچه، طبق سند، «وام‌دهنده ارز دیجیتال ورشکسته بود و وجوه سپرده‌گذاران امن نبود».

بر اساس این پرونده، این شرکت هرگز درآمد کافی برای حفظ بازده ارائه شده به سرمایه گذاران کسب نکرده است.

در ادامه آمده بود:

این یک مورد شدید از سوءمدیریت مالی را نشان می‌دهد و همچنین این احتمال را افزایش می‌دهد که حداقل گاهی اوقات، بازدهی به سرمایه‌گذاران موجود احتمالاً با استفاده از دارایی‌های سرمایه‌گذاران جدید پرداخت شده است.

هیئت اوراق بهادار ایالت تگزاس (SSB) در اقدامی مرتبط گفت که سلسیوس به درخواست‌های اطلاعات و اسناد به‌طور کافی و آهسته پاسخ داده است و اظهاراتش درباره وضعیت مالی بدهکاران در پرونده ورشکستگی “در بهترین حالت متناقض” بوده است.

شکایت تگزاس از ادعاهای ورمونت حمایت کرد و موارد دیگری را فهرست کرد که معتقد بود وام دهنده رمزارز مردم را گمراه کرده است. همچنین به پست وبلاگی از 7 ژوئن اشاره کرد که در آن سلسیوس به کاربران یادآوری کرد که علیرغم اینکه تنها پنج روز تا توقف برداشت باقی مانده است، مشکلی در برآورده کردن درخواست های آنها وجود ندارد.

دعوای ورمونت همچنین تاکید می کند که ماشینسکی آشکارا سرمایه گذاران را در تعهدات نظارتی خود با ادعای رفع نگرانی های تنظیم کننده های اوراق بهادار دولتی در دسامبر فریب داده است.

ورمونت ادعا می کند که درجه سانتیگراد قیمت توکن اصلی خود را دستکاری کرده است، در درخواست خود دقیق بود. بیش از 40 میلیون توکن CEL بین 2 می تا 1 ژوئیه، زمانی که شرکت اجازه برداشت را متوقف کرد، به دارایی های سلسیوس اضافه شد که بیش از نیمی از رشد پس از بسته شدن سایت رخ داد. به گفته مقامات، وام دهنده Crypto Celsius در مقطعی در سال 2021 در این اقدام شرکت کرد. بدون موقعیت CEL، بدهی ها از فوریه 2019 “حداقل” از دارایی ها پیشی می گرفتند.