منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • حجم Uniswap بیش از 1 تریلیون دلار است، اما 3.9 میلیون آدرس از آن استفاده کرده اند

حجم Uniswap بیش از 1 تریلیون دلار است، اما 3.9 میلیون آدرس از آن استفاده کرده اند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

Uniswap، یک صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم (DEX)، از زمان راه‌اندازی آن در اواخر سال 2018، حجم مبادلات آن به بیش از 1 تریلیون دلار رسیده است. آینده.

پس از کمی بیش از سه سال، تعداد آدرس‌های تجمعی در DEX به حدود 3.9 میلیون رسید. آزمایشگاه‌های Uniswap که بازیگران ضروری در ایجاد سیستم و اکوسیستم هستند، داده‌ها را تایید کردند. در 24 می، آنها داده ها را در توییتر منتشر کردند و شرح زیر را گذاشتند.

طی سه سال گذشته، پروتکل میلیون‌ها نفر را وارد قلمرو DeFi کرده است. علاوه بر این، تجارت منصفانه و غیرمتمرکز را تعیین کرده و مانع تامین نقدینگی را کاهش داده است.

آزمایشگاه Uniswap

این پروتکل در اتریوم و راه حل های مقیاس بندی لایه 2 مانند Optimism، Polygon و Arbitrum موجود است. علاوه بر این، صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم در اوایل این ماه فاش کرد که DEX را به دو زنجیره سازگار با EVM گسترش خواهد داد. این زنجیره ها شبکه پرتو ماه پارا زنجیره ای مبتنی بر پولکادوت و زنجیره گنوسیس هستند.

حجم معاملات Uniswap در مقایسه با رقبای خود در بازار DEX، آن را در موقعیت برتر قرار می دهد. به گفته CoinGecko، پروتکل V3 مورد استفاده توسط Uniswap در 24 ساعت گذشته 938 میلیون دلار ترافیک ایجاد کرده است. این رقم 33 درصد از کل سهم بازار را نشان می دهد. PancakeSwap (v2)، بر اساس زنجیره هوشمند Binance، با سرمایه کل 491 میلیون دلار و سهم بازار 17.3 درصد در رتبه دوم قرار دارد.

حجم معاملات 24 ساعته Uniswap به 938 میلیون دلار می رسد

در مقایسه با داده های صرافی های کنترل شده (CEX)، حجم 24 ساعته Uniswaps به مبلغ 938 میلیون دلار، آن را در رتبه سوم دور قرار داد. بنابراین، عقب ماندن از سایت هایی مانند Binance، FTX و Coinbase که به ترتیب 12.2 میلیارد دلار، 1.95 میلیارد دلار و 1.79 میلیارد دلار جذب کردند.

نکته قابل توجه این است که DEX سال ها جلوتر از برخی از رقبای اصلی در بخش کریپتو است. Crypto.com و Kraken که 724.9 میلیون دلار و 597.4 میلیون دلار درآمد کسب کردند، پس از Uniswap قرار دارند.

طبق گفته DeFi Llama، این پروتکل بیش از 5.93 میلیارد دلار ارزش کل قفل شده (TVL) را جمع آوری کرده است. بنابراین، جایگاه پنجم را به عنوان مهم ترین مبلغ در صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi) به خود اختصاص می دهد. از سوی دیگر، PancakeSwap با 4.27 میلیارد دلار TVL در رتبه هفتم قرار دارد. MakerDAO با ارزش کل 9.82 میلیارد TVL موثرترین پلتفرم است. علاوه بر این، این پروتکل تشکیل یک بازوی سرمایه گذاری خطرپذیر برای پروژه های Web3 را اعلام کرده است.

علیرغم ظرفیت Uniswap برای ایجاد تقاضا و نقدینگی زیاد، این شرکت کار زیادی برای تأثیرگذاری بر ارزش UNI توکن بومی خود در سال 2022 انجام نداده است. اگرچه Uniswap موفق بوده است. UNI از ژانویه تاکنون حدود 67 درصد کاهش قیمت داشته است و در حال حاضر با قیمت 5.59 دلار معامله می شود. UNI در ابتدای می 2021 به بالاترین قیمت خود یعنی 44.92 دلار رسید و از آن زمان تا کنون قیمت 87.5 درصد کاهش یافته است.

Unswap در Polkadot

پس از رای جامعه به پیوستن به Polkadot، Uniswap عملیات خود را به حوزه‌های جدیدی گسترش خواهد داد.

در جامعه Uniswap، رای گیری در مورد پیشنهادی برای استقرار صرافی رمزنگاری برجسته در Moonbeam انجام شد. Moonbeam یک Parachain Polkadot است که به برنامه های DeFi قدرت می دهد.

طبق یک پیشنهاد، دستیابی به پایگاه مشتریان گسترده تر از مشتریان پولکادوت، فشار پشت این حرکت بود. کاربران پروتکل در درجه اول اطلاعات خود را برای خود نگه داشته اند. Moonbeam “دفاکتو مرکز DeFi برای Polkadot” است. با این حال، Uniswap قصد دارد با ارائه گزینه های جایگزین برای کاربران، آن را متحول کند.

زنجیره Gnosis به عنوان “اکوسیستم DeFi آماده برای گسترش” تبلیغ می شود. در هر سناریویی، هدف این ایده ها ایجاد Uniswap به عنوان بازیکن غالب در عرصه عمومی بلاک چین DeFi است.