منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • جنایتکاران بیشتری به عنوان پولشویی برای پولشویی به ارزهای رمزنگاری شده روی می آورند

جنایتکاران بیشتری به عنوان پولشویی برای پولشویی به ارزهای رمزنگاری شده روی می آورند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

  • پلیس ایتالیا می گوید جنایتکاران بیشتری به رمزنگاری روی آورده اند
  • فروشندگان وب تاریک بیشترین فروش را در سال 2020 هنگامی که جرایم رمزنگاری افزایش یافت ، انجام دادند
  • مجرمان ارزهای رمزنگاری شده را به دلیل ناشناس بودن و قابلیت ردیابی آنها ترجیح می دهند

اداره مبارزه با مافياي ايتاليا (DIA) ، بخشي از نيروهاي پليس اين كشور ، فاش كرد كه چند گروه مافيايي و سازمان هاي جنايتكار به دليل جنايات فجيع خود به ارزهاي ديجيتال رجوع مي كنند.

منابع ناشناس که در DIA صحبت کردند فاش کردند که فراتر از مافیا ، یک باند جنایتکار دیگر نیز به کسب و کار خود به ارزهای رمزنگاری شده علاقه نشان می دهند.

این گزارش با یک سند منتشر شده که جنایات سازمان یافته در ایتالیا را در شش ماه اول سال 2020 پوشش می دهد ، تأیید می شود ، جدیدترین گزارش اداره پلیس.

در این گزارش ، Ndrangheta ، که گفته می شود قوی ترین سندیکای جنایی ایتالیا است ، در استفاده از فناوری هایی مانند رمزنگاری و وب تاریک به توسعه خود ادامه می دهد.

DIA همچنین خاطرنشان کرد که این سندیکاها از رمزنگاری برای پرداخت ناشناس هزینه داروهای مصنوعی مانند Ecstasy یا LSD استفاده می کنند ، که تقاضا برای آن در میان همه گیری COVID-19 افزایش یافته است. همچنین ، این اولین بار نیست که از ارزهای رمزنگاری شده استفاده می شود و از دارک وب برای تسهیل جرم و جنایت استفاده می شود.

گفته می شود فروشندگان در وب تاریک بیش از هر زمان دیگری در نتیجه همه گیری درآمد کسب کرده اند.

ارزهای رمزنگاری شده ، جنایت و وب تاریک

این سه جفت (Crypto ، Crime ، Dark Web) با چگونگی پیش رفتن امور به نظر جدا نشدنی می رسند. گزارشی از تجزیه و تحلیل زنجیره ای در سال 2020 نشان داد که فروشندگان در وب تاریک در حال کاهش هستند. با این حال ، معامله گران آنجا با گرمای همه گیر پول بیشتری به دست می آوردند.

درآمد سال 2020 بیش از کل سال 2019 بود. با این حال ، با افزایش ناگهانی قیمت اقلام در بازار ، تعداد کلی خریدها و خریداران احتمالی به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

درآمد فزاینده با ارزهای رمزنگاری شده شامل Bitcoin ، Bitcoin Cash ، Litecoin و Tether اندازه گیری شد و ادعاهای اداره مبارزه با مافیا ایتالیا را تأیید کرد.

چرا رمزنگاری برای جنایت؟

به دنبال بسیاری از جنایات آنلاین ، ارزهای رمزنگاری ناشناس روش پرداخت مورد نظر هستند.

توانایی نگهداری ارزهای رمزنگاری شده بدون افشای هویت آنها را برای جنایتکاران ، به ویژه هکرهایی که پس از ورود به شرکت ها باج می خواهند ، جذابیت بیشتری پیدا کرده است.

بسیاری از جنایتکاران نیز چندین ابزار برای تداوم جنایت خود با ویژگی ناشناس خود ابداع کرده اند. جنایتکاران آنچه را که به عنوان “پرش زنجیره ای” شناخته می شود ، بین ارزهای رمزنگاری شده مختلف انجام می دهند ، غالباً پی در پی برای از دست دادن ردیاب ها یا استفاده از ارزهای رمزنگاری شده “سکه حریم خصوصی” خاص که ناشناس بودن آنها مانند Monero است.

ردیابی و ماهیت ناشناس رمزنگاری در درجه اول این است که چرا جنایتکاران برای شستن عواید جنایت خود از آن به عنوان پناهگاهی امن استفاده می کنند.