منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • جمهوری آفریقای مرکزی (CAR) کمیته ای 15 نفره را برای پیش نویس لایحه کریپتو تشکیل می دهد

جمهوری آفریقای مرکزی (CAR) کمیته ای 15 نفره را برای پیش نویس لایحه کریپتو تشکیل می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

جمهوری آفریقای مرکزی (CAR)، کشوری در حال رشد در قلب آفریقا، کمیته ای متشکل از 15 عضو را برای توسعه و تصویب قوانین مربوط به استفاده از رمزارزها و توکن سازی در داخل مرزهای خود ایجاد کرده است.

Faustin-Archange Touadéra، رئیس CAR، قویاً به توانایی ارزهای دیجیتال برای پر کردن شکاف‌های مالی اعتماد دارد. او قصد دارد یک فضای تجاری دلگرم کننده با پشتوانه ساختار قانونی برای استفاده از ارزهای دیجیتال ایجاد کند. وی در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد:

با دسترسی به ارزهای دیجیتال، تمام محدودیت های پولی قبلی از بین می رود. دولت مصمم است که این گام باعث رشد اقتصاد ملی شود.

Faustin-Archange Touadera

لایحه کریپتو کشور توسط یک کمیته 15 نفره به نمایندگی از پنج وزارتخانه کلیدی تنظیم شده است: وزارت معادن و زمین شناسی، وزارت آب، جنگل، شکار و ماهیگیری، وزارت کشاورزی و توسعه روستایی، وزارت برنامه ریزی شهر، شهرها و مسکن اصلاحات ارضی، و همچنین وزارت ترویج عدالت/حقوق بشر و حکومتداری خوب.

از طریق همکاری خلاقانه، اعضا باید یک سیستم قانونی ابداع کنند که امکان استفاده از ارزهای دیجیتال را در جمهوری آفریقای مرکزی و تسریع پیشرفت مالی در داخل کشور فراهم کند.

پلتفرم‌های کریپتو آفریقا به موفقیت چشمگیری دست یافته‌اند، زیرا صرافی ارزهای دیجیتال نیجریه Roqqu سرانجام پس از دو سال طولانی درخواست تأیید از نهادهای نظارتی، مجوز ارز مجازی خود را برای منطقه اقتصادی اروپا به دست آورد.

بنجامین اونومور، مدیر اجرایی Roqqu، اظهار داشت که سالانه بیش از 5 میلیارد دلار از مردم محلی خارج از کشور به اقوام ساکن آفریقا بازگردانده می شود. با این حال، سیستم حواله فعلی مانع این روند می شود.

استفاده از ارز دیجیتال به عنوان ابزار اصلی برای حل این مشکل، با توجه به سرعت و مقرون به صرفه بودن آن در هنگام انتقال وجه به خارج از کشور، یک انتخاب واضح است. به همین دلیل ما آن را انتخاب کردیم – به امید کاهش هزینه ها و ایجاد فاصله بین بخش های مختلف جهان

بنجامین اونومور