منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • جمهوری آفریقای مرکزی راه اندازی ارز دیجیتال خود “سانگو” را تا سال 2023 به تعویق انداخت.

جمهوری آفریقای مرکزی راه اندازی ارز دیجیتال خود “سانگو” را تا سال 2023 به تعویق انداخت.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

یک اعلامیه معتبر نشان داد که جمهوری آفریقای مرکزی تا سه ماهه اول سال 2023 ارز دیجیتال خود، سکه سانگو را ارائه نخواهد کرد. این خبر از طریق کانال رسمی تلگرام این پروژه منتشر شد.

اعلامیه ای که در کانال تلگرامی Sango Coin منتشر شده است، اعلام کرده است که قرار است فهرست شدن ارزهای دیجیتال در صرافی های ناشناس تا ماه های آغازین سال جدید به تعویق بیفتد.

علاوه بر این، مجوز رویه‌ای که به سرمایه‌گذاران سکه اجازه می‌دهد تا 5 درصد از سکه‌های خود را جدا کنند نیز به تعویق افتاده است. این توکن ها در حال حاضر برای یک دوره دوازده ماهه ثابت هستند و در نتیجه قابل فروش نیستند.

بازارهای نامطلوب ناشی از تاخیر سکه سنگو

تیم پروژه اظهار داشت که چنین شرایطی محیط نامطلوبی را برای راه اندازی ارز دیجیتالی تحت حمایت دولتی آنها ایجاد کرده است و بنابراین انتشار آن به تعویق افتاده است. قانون ملی در ماه آوریل پس از السالوادور به تصویب رسید تا بیت کوین را به عنوان یک ارز قانونی به رسمیت بشناسد. تلاش‌های جمهوری آفریقای مرکزی در ایجاد محیطی مناسب برای ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک‌چین توسط علاقه‌مندان به صنعت در سراسر جهان که مشتاق دیدن پیشرفت‌های جدید این کشور هستند، مورد استقبال قرار گرفته است.

انتظار می رود که Sango Coin در سال 2023 عرضه شود، زمانی که تیم تمام شرایط لازم برای استقرار موفقیت آمیز CBDC خود را ایجاد کرد. با این حال، بالاترین مقامات قضایی آن اخیراً پیشنهادی را رد کردند که علاقه مندان به ارزهای دیجیتال را قادر می ساخت تا از طریق هزینه شصت هزار دلاری سانگو شهروندی کسب کنند.

با نگاهی به روند کلی بازار، داده‌های CoinGecko نشان می‌دهد که از زمان اوج خود در نوامبر 2021، بیش از دو تریلیون دلار از بخش ارزهای دیجیتال ضرر کرده است.

سرمایه گذاران از شکست بسیاری از شرکت های رمزنگاری مانند پلتفرم تجاری برجسته FTX در گذشته اخیر، افزایش نرخ بهره و اضطراب در مورد کاهش اقتصادی مبهوت شده اند.

سکه سانگو با راه طولانی به سوی پذیرش کامل روبرو است

در حالی که جمهوری آفریقای مرکزی مشتاق کشف پتانسیل فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال است، هنوز تعدادی از مسائل نظارتی وجود دارد که باید قبل از هر گونه پیشرفت قابل توجهی حل شود.

تاخیر در راه اندازی به شرایط ناپایدار بازار نسبت داده شده است که عرضه موفقیت آمیز را دشوار کرده است. در ژوئیه سال گذشته، کشوری که از درگیری ویران شده بود، برنامه سانگو را با هدف جمع آوری تقریباً یک میلیارد دلار در طول دوازده ماه آینده، علیرغم پرس و جو در مورد غیرشفاف بودن آن و کاهش اوراق بهادار ارزهای دیجیتال بین المللی، اجرا کرد.

تنها کسری از سکه سانگو این شرکت به مبلغ 1.66 میلیون دلار خریداری شده است. با توجه به هدف فروش اول، تقریباً 7.9٪ به دست آورده است، در حالی که برای دوم، 0.01٪ ناچیز، طبق یافته های رویترز که از اطلاعات سایت Sango به دست آمده است.

صندوق بین‌المللی پول قویاً پیشنهاد می‌کند که کشورهای آفریقایی باید در واکنش به افزایش تقاضا برای دارایی‌های کریپتو در میان مشکلات ناکافی بازار، مقررات بهبود یافته‌ای را اعمال کنند. بر اساس گزارش صندوق بین‌المللی پول، جمهوری آفریقای مرکزی در حال حاضر تنها کشور آفریقایی جنوب صحرا است که عملکرد قانونی رسمی برای ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند.

بر اساس این گزارش، ارز دیجیتال در سیرالئون، کامرون، کنگو، اتیوپی، تانزانیا و لسوتو صراحتاً غیرقانونی است. پیشرفت اخیر در حوزه کریپتو، اخباری در مورد امکان قانونی کردن بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال توسط نیجریه برای به روز نگه داشتن «روش های جهانی» است.

در 18 دسامبر، Punch Newspapers، یک نشریه معتبر نیجریه، پس از گفتگو با بابانگیدا ابراهیم، ​​رئیس کمیته بازار سرمایه مجلس نمایندگان، این خبر را فاش کرد.