منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • جمع بندی بیت کوین، آیا تا پایان سال 2021 به 100 هزار دلار می رسیم؟

جمع بندی بیت کوین، آیا تا پایان سال 2021 به 100 هزار دلار می رسیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR شکست

  • بیت کوین همچنان به تسلط خود در بازار ادامه می دهد.
  • ارز دیجیتال پیشرو پس از ATH بیش از 68 هزار دلار به 57 هزار دلار ادغام شد.
  • بازار کریپتو برای یک رالی بازنشانی می‌شود، دارندگان می‌توانند به ATH جدید برسند.
  • نهنگ ها همچنان به ثبت تجمعات عمده ادامه می دهند

بازار ارزهای دیجیتال ترکیبی از هزاران سکه و توکن دیجیتال است. این توکن ها صنعت تریلیون دلاری را تشکیل می دهند و سرمایه گذاران و مصرف کنندگان را از سراسر جهان جذب می کنند. تعدادی نام محبوب در بازار ارز دیجیتال وجود دارد. اینها عبارتند از بیت کوین، اتریوم، سولانا و غیره. این اسلحه های بزرگ بازار از طریق حاشیه سود بالا مردم را به این صنعت می کشاند.

در میان هزاران توکن، BTC در صدر فهرست قرار دارد زیرا قدیمی‌ترین و با ارزش‌ترین ارز دیجیتال در سطح جهان است. بیت کوین به عنوان یک روند ساز در بازار کریپتوهای بسیار رقابتی عمل می کند و بنابراین، نوسانات قیمت آن کاملاً به سکه ها و توکن های دیگر مرتبط است. بیت کوین از چند سنت شروع شد، اما اکنون هزاران دلار در این بخش ارزش دارد.

تسلط بیت کوین و پیش بینی قیمت

تسلط بیت کوین یک عامل شناخته شده در بازار ارزهای دیجیتال است. در حال حاضر، تسلط آن بر بازار بیش از 42 درصد است. با این حال، بیت کوین نیز در مسیر قیمتی خود با فراز و نشیب مواجه است. بیت کوین در سال 2017 به اوج خود رسید اما در سال بعد سکوت کرد. به طور مشابه، بیت کوین در آغاز سال 2021 با افت شدید روبرو شد، اما در اواخر امسال به بالاترین حد خود رسید.

مردم تمایل دارند حدس بزنند که حلقه صعودی بیت کوین به محض اینکه تحت تاثیر نوسانات محض قرار می گیرد به پایان می رسد. آنها همچنین آینده آن را زیر سوال می برند زیرا مقررات و ممنوعیت هایی توسط کشورهایی مانند چین اعمال می شود. با این حال، بیت کوین همیشه موفق شده است که هر از گاهی در برابر همه شانس ها و انتظارات عمل کند.

آیا بیت کوین برای افزایش قیمت عمده آماده است؟

بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان سال را با طوفانی آغاز کرد زیرا توانست در پایان سه ماهه اول به بالاترین سطح قبلی خود یعنی بیش از 64000 دلار برسد. با این حال، در طول سه ماهه بعدی سقوط کرد و برای مدت طولانی در سطح حمایت 30000 دلاری باقی ماند. با حرکت به سمت، بیت کوین دوباره اوج گرفت و در ابتدای نوامبر به بالاترین حد 68 هزار دلار رسید.

با این اوج جدید، کارشناسان کاملا مطمئن بودند که بیت کوین در حال رسیدن به رقم شش رقمی است. با این حال، اصلاحات بازار آن را به محدوده 55000 دلار بازگرداند. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین کمی بیش از 57000 دلار ارزش دارد. بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند که به محض اینکه بیت کوین پس از این اصلاح بهبود یابد، ممکن است یک اوج جدید روی کارت ها باشد. در حالی که تنها یک ماه به پایان سال جاری باقی مانده است، هنوز مشخص نیست که آیا سکه برای رسیدن به مرز 100 هزار دلاری پیش بینی شده حرکت می کند یا خیر.

نوسانات بیت کوین

به نظر می رسد بازار کریپتو افزایش یابد

در آخرین ساعات معاملاتی، بازار ارزهای دیجیتال نشان از بهبودی از مرحله اصلاح در حال انجام دارد. در این مرحله اصلاح، بسیاری از آلتکوین ها بخش عمده ای از سود قبلی خود را از دست می دهند. سکه هایی مانند سولانا و شیبا اینو از بالاترین رکورد خود سقوط کردند. ارزش بسیاری از سکه ها به نصف تقسیم شد. با این حال، دارندگان سکه بر روی زمین خود ایستادند زیرا اعتقاد بر این بود که این کاهش موقت به زودی پایان خواهد یافت.

بیت کوین نیز از پایین ترین سطح 54000 دلار افزایش یافته است و چندین توکن دیگر در حال ساخت شمع های سبز هستند. این نشان می‌دهد که زمان آن رسیده است که چندین سکه از حد مجاز عبور کنند و دستاوردهای بزرگی را به ثبت برسانند. در این بین دارندگان توکن های مختلف نیز پاداش زیادی خواهند داشت. این دارندگان در حمایت از سکه در زمان سخت آن بسیار مهم بودند.

نقش نهنگ ها در نوسان قیمت ها

نهنگ‌های کریپتو همیشه توانسته‌اند نقشی کلیدی در بازار کریپتو داشته باشند. چندین اکوسیستم سکه سهم خود را از نهنگ ها دارند که دارایی های عمده سکه را انباشته می کنند. هنگامی که آنها این سکه ها را جابجا می کنند یا تخلیه می کنند، ارزش توکن کریپتو تحت تأثیر قرار می گیرد. نسبت‌های نهنگ کریپتو نیز نشان‌دهنده مسیر بالقوه قیمت سکه در آینده نزدیک است.

طی هفته گذشته، مشاهده شد که مقادیر زیادی سکه بیت کوین توسط نهنگ های بیت کوین جابجا شده است. این معاملات بیش از 90 درصد از سپرده های اخیر مبادلاتی را تشکیل می دهند. بنابراین، نشان می‌دهد که نهنگ‌های BTC در صرافی‌های مختلف فروشندگان فعال‌تری شدند. در ارتباط با این اقدامات با حجم زیاد، بیت کوین با فواصل زمانی مختلف، جهش های فرار را تجربه کرده است.

با وجود اینکه چندین بار این اتفاق افتاده است، بیت کوین سطوح مقاومت اصلی را با قدرت پاک نکرده است. کارشناسان بر این باورند که سکه باید از 60000 دلار عبور کند تا بتواند آن را به عنوان سطح حمایت نگه دارد. هنگامی که بیت کوین موفق به انجام آن شد، می تواند روند نزولی فعلی را معکوس کند. اخیراً بیت کوین پیشرفت بیشتری نشان داده است، بنابراین، چند روز آینده تصویر واضح تری از بازار ترسیم خواهد کرد.

هنگامی که بیت کوین توانست قیدها را بشکند، سایر آلتکوین ها نیز می توانند از نقاط محلی خود بالا بروند و رکوردهای جدیدی را در بازار ثبت کنند. به طور کلی، زمستان سودآوری در بازار کریپتو پیش بینی می شود. حتی با وجود اینکه بیت کوین می تواند سودهای عظیمی را به همراه داشته باشد، اکنون بعید است که تا سال 2021 به 100 هزار دلار برسد.