منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • جزئیات: 46 درصد از گره‌های PoS اتریوم توسط 2 آدرس کنترل می‌شوند

جزئیات: 46 درصد از گره‌های PoS اتریوم توسط 2 آدرس کنترل می‌شوند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ادغام Ethereum PoS را به وجود آورد، یک انتقال کامل از مکانیزم اجماع اثبات سهام پر انرژی به مکانیزم اجماع اثبات سهام دوستدار محیط زیست.

این انتقال یکی از پیچیده ترین پروژه های رمزنگاری را در سال های اخیر نشان می دهد. اگرچه برخی از تحلیلگران در مورد موفقیت ادغام تردید داشتند، اما وقتی ویتالیک در توئیتی درباره موفقیت ادغام توئیت کرد و به همه دست اندرکاران تبریک گفت، ثابت شد که بسیاری در اشتباه بودند.

پس از ادغام، تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال نگاهی میکروسکوپی به رفتار شبکه جدید اتریوم داشته است. یکی از قابل توجه ترین ناهنجاری ها این است که تنها 2 آدرس بر اعتبار سنجی گره ها در اکوسیستم PoS غالب بودند. این دو آدرس به طور قابل توجهی 46 درصد از گره‌های PoS اتریوم را کنترل می‌کردند و باعث افزایش ابروها در میان جامعه ارزهای دیجیتال شد.

Ethereum PoS جدید – نقش گره ها

ادغام روش کار روی شبکه اتریوم را تغییر داده است. انتقال به Ethereum PoS کمک بزرگی به نگرانی های جهانی محیط زیست است. به گفته ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، این تغییر می تواند مصرف برق جهانی را تا 0.2 درصد کاهش دهد.

انتقال به مکانیسم استیک اهمیت قابل توجهی به گره ها می دهد. گره‌ها در یک اکوسیستم PoS مسئول مخاطرات هستند. گره ها در ازای فرصتی برای انتخاب شدن برای تولید بلوک تراکنش های بعدی، توکن ها را به اشتراک می گذارند.

طبق یافته‌های اخیر پس از The Merge، تنها دو آدرس 46 درصد از این گره‌های PoS اتریوم را کنترل می‌کنند. تمرکز چنین مسئولیت‌هایی باعث نگرانی در مورد اهداف اکوسیستم اتریوم برای تمرکززدایی بیشتر پس از ادغام می‌شود.

اگر این دو آدرس در معرض خطر قرار گیرند، شبکه ممکن است در معرض خطر قرار گیرد، زیرا در حال حاضر، غالب ترین آدرس 188 بلوک را تأیید کرده است که نشان دهنده 28.97٪ از کل اعتبارسنجی ها در پلت فرم است. به طور مشابه، دومین آدرس غالب دارای 105 بلوک است که نشان دهنده 16.18٪ است.

پیش از این، اکوسیستم اثبات کار اتریوم، توزیع کنترل بلاک چین را بین همه دارندگان اتریوم به دلیل مصرف بالای انرژی ناشی از اجماع PoW بسیار چالش برانگیز می کرد. اکوسیستم PoS باید روند را تسهیل کند و از تمرکززدایی بیشتر پلتفرم اتریوم در طول زمان اطمینان حاصل کند.

تحولات پس از انتقال به Ethereum PoS

ادغام واکنش‌هایی را در سراسر فضای کریپتو برانگیخته است و بسیاری از این تغییر از دیدگاه زیست‌محیطی ستایش می‌کنند. فشار برای سایر اکوسیستم های Proof of Work که به ویژه ردپای کربن بزرگتری را ثبت می کنند، افزایش می یابد.

به عنوان مثال، بیت کوین به خوبی شناخته شده است که ردپای کربن زیادی دارد که ممکن است نیاز به بررسی داشته باشد. انتقال اتریوم برای PoW به Ethereum PoS به توسعه دهندگان نشان داده است که می‌توان بلاک چین را سازگارتر با محیط زیست در حرکت رو به جلو ساخت و به نگرانی‌های جهانی محیط زیست و انرژی کمک کرد.

نتیجه

زندگی پس از ادغام تنها چند ساعت از عمر آن می گذرد و تمرکززدایی کامل هنوز به دست نیامده است. با این حال، طرفداران اتریوم باید در حین نظارت دقیق شبکه، زمان بیشتری را به شبکه بدهند تا مطمئن شوند که همه چیز همانطور که انتظار می رود کار می کند. با گذشت زمان، احتمال دستیابی به تعادل شبکه بیشتر می شود و نگرانی ها در مورد وضعیت فعلی Ethereum PoS چشم پوشی می شود.