منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • جایگزین کریپتو بانک رزرو هند اینجاست: چگونه می توان از e-Rupi استفاده کرد؟

جایگزین کریپتو بانک رزرو هند اینجاست: چگونه می توان از e-Rupi استفاده کرد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بانک مرکزی هند (RBI) یک برنامه آزمایشی برای ارز دیجیتال جدید خود، e-Rupi راه اندازی کرده است. این یک نسخه دیجیتالی از ارز بومی هند خواهد بود. ابتکار RBI ایجاد یک نسخه الکترونیکی از پول نقد است که می تواند در درجه اول برای معاملات خرده فروشی استفاده شود. برنامه آزمایشی که در روز پنجشنبه راه اندازی شد در ابتدا با سه بانک از جمله HDFC، ICICI و بانک دولتی هند (SBI) اجرا خواهد شد. این ارز دیجیتال ابتدا در چهار شهر – پایتخت هند دهلی نو، بمبئی، بوبانسوار و بنگالورو راه اندازی خواهد شد.

اگرچه این ابتکار توسط بانک مرکزی هند به عنوان جایگزینی برای تراکنش فزاینده کریپتو در این کشور پیشنهاد شد، استفاده از یک ارز دیجیتال متمرکز هنوز به طور کامل توسط کاربران درک نشده است. هند از قبل دارای رابط پرداخت یکپارچه (UPI) است، یک سیستم پرداخت بلادرنگ که چندین حساب بانکی را در یک برنامه تلفن همراه نیرو می دهد. در این صورت، هدف از این ارز دیجیتال جدید چیست؟

بانک ذخیره هند

درک نیاز به یک ارز دیجیتال متمرکز

RBI هنگام توضیح هدف خود اعلام کرد که اکثریت جمعیت روستایی کشور در برابر حساب های بانکی خود کارت نقدی ندارند. بدون کارت نقدی فیزیکی یا دیجیتال، تراکنش های خرده فروشی بدون نقد غیرممکن می شود. e-Rupi به این چالش خواهد پرداخت. ارز دیجیتال بانک مرکزی (CDBC) تنها توسط نهادهای تحت نظارت توزیع خواهد شد. کاربران برای باز کردن کیف پول e-Rupi خود باید یک فرآیند KYC ساده را طی کنند.

مردم چگونه از e-Rupi بانک رزرو هند استفاده خواهند کرد؟

در طول انتشار رسمی، دولت هند یک برنامه e-Rupi را راه اندازی خواهد کرد که می تواند توسط عموم مردم استفاده شود. برای برنامه آزمایشی در حال انجام، بانک های مرتبط کیف پول دیجیتالی خود را برای آزمایش ارز ایجاد خواهند کرد. کاربران می توانند از طریق برنامه های بانکی مربوطه به کیف پول دسترسی داشته باشند. از روز پنجشنبه، اول دسامبر، مشتریان این بانک‌های مرتبط می‌توانند از طریق اپلیکیشن‌های خود از e-Rupi استفاده کنند.

بزرگترین تفاوت بین کیف پول UPI و e-Rupi این است که کیف پول دیجیتال نیازی به اتصال به هیچ حساب بانکی ندارد. این موجودیت مجزای خود، مشابه رمزارز خواهد بود. علاوه بر این، e-Rupi را می توان از طریق تلفن های قدیمی آنالوگ استفاده کرد، به طوری که برای همه قابل دسترسی است. ارز دیجیتال جدید همچنین امکان تراکنش های آفلاین را فراهم می کند، بنابراین برای مناطق روستایی و دورافتاده قابل دسترسی تر است.