منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • جایزه بزرگ‌ترین شرور رمزارز – 2022 به آن تعلق می‌گیرد

جایزه بزرگ‌ترین شرور رمزارز – 2022 به آن تعلق می‌گیرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در سال 2022، صنعت کریپتو بدترین دوگانگی انسانی را به خود دیده است. بازار DeFi در گذشته نوساناتی را تجربه کرده است، اما هیچ چیز قابل مقایسه با عملکرد امسال نیست. با توجه به این واقعیت که هیچ کس آن را ندیده است، تهیه لیست شروران رمزنگاری، راه سختی بوده است.

در پایان سال 2021، قیمت بیت کوین به تازگی به بالاترین حد خود یعنی 69 هزار دلار رسیده بود و کل بازار در مورد میزان افزایش قیمت ها حدس و گمان می زد. ما غافل بودیم که اوج بازار قبلاً به دست آمده بود. بزرگ‌ترین اتفاق امسال این است که چگونه قهرمانان رمزارز در شب به شرور تبدیل می‌شوند.

بازار کریپتو بدترین دوگانگی انسان را می بیند

قیمت کریپتو از ابتدای سال به پایین ترین حد خود رسیده است. در حالی که بازار در وضعیت بدی قرار داشته است، خیانت از خودش آسان نبوده است. اسامی آشکاری وجود دارند که لیست افراد شرور را کاهش داده اند، در حالی که سایرین کاملاً غیرمنتظره بوده اند.

مهمتر از همه، سرمایه گذاران درس بسیار مهمی در این سال آموخته اند: هیچ چیز در رمزارز مقدس نیست و هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. همه اینها نقطه مشترکی دارد شرورها; آنها قسم می‌خورند و بر بی‌گناهی خود می‌ایستند و اینکه «هیچ‌وقت قصد انجام این کار را نداشتند». در اینجا لیستی از بدترین ویرانگرهای DeFi-market آورده شده است.

سام بنکمن-فرید و “شرکت”

Sam Bankman-Fried (SBF) یک چرخش غیرمنتظره از شخصیت بوده است. SBF و همکارانش به او در ارتکاب بزرگترین کلاهبرداری قرن در FTX و Alameda Research کمک کردند. در حالی که سرمایه گذاران در رنج هستند، رسانه های جریان اصلی به ندرت به این کارآفرینی که اکنون به عنوان «کلاهبرداری بانكران-فریب» معروف است، حمله كرده اند.

سایر اعضای این لیست ممکن است تا چند دهه دیگر فراموش شوند، اما SBF برای همیشه در تاریخ رمزنگاری به یادگار خواهد ماند. او نه تنها در بازارهای ارزهای دیجیتال شناخته می شود، بلکه در سایر بازارهای مالی نیز مانند برنی مدوف امروزی شناخته می شود.

او علاوه بر سرقت پول از مصرف کنندگانش، فروش بیت کوین جعلی و کمک مالی به سیاستمداران برای جلب لطف و حمایت آنها، یکی از بزرگترین کلاهبرداری ها را انجام داد.

بزرگترین شرور کریپتو - جایزه 2022 به 1 تعلق می گیرد
منبع: پلیس باهاما

این فرد به کنگره در مورد خطرات شیوه های رمزنگاری غیرشفاف با وجود این واقعیت که از مشتریان خود با استفاده از روش های مشابه سرقت کرده بود، هشدار داد.

قبل از روی آوردن به رمزنگاری و نوع دوستی مؤثر، بنکمن-فرید، پسر مستعد دو استاد دانشکده حقوق استنفورد، از تربیت ممتازی برخوردار بود. این ممکن است توضیح دهد که چرا او علیرغم استرداد دیروز، بر خلاف همه احتمالات، در ایالات متحده آزاد است.

دو کوون

Do Kwon پس از SBF در رتبه دوم قرار دارد. Do Kwon تقریباً تمام خصوصیات مرتبط با یک شرور را دارد. Do Kwon بدون شک مسئول آسیب ها و رنج های عظیمی است که اکوسیستم ارزهای دیجیتال را برای سال ها به عقب می اندازد.

Kwon، مانند Bankman-Fried، یک اعجوبه بود که تقریباً یک شبه تبدیل به یک سوپراستار شد. او بارها نشان داد که نمی داند چگونه با این شهرت کنار بیاید. از زمان سقوط Terra LUNA، نظرات و توییت های او موضوعی بحث برانگیز بوده است.

سقوط Terra منجر به خسارات مالی هنگفت و در بدترین موارد، خودکشی شد، اما کوون پشیمانی کمی از خود نشان داده است. او تلاش کرد تا Terra را با وجود درخواست‌های مکرر برای ناپدید شدن از رمزارز برای همیشه احیا کند، و نشان داد که او هنوز هوس توجه دارد. او در حال حاضر تحت نظر همه کشورها از جمله کره جنوبی و اینترپل است.

الکس ماشینسکی

الکس ماشینسکی، مدیر عامل شرکت سلسیوس، در لیست cryptovillains ظاهر می شود. احتمالاً قبلاً می‌دانید که سلسیوس اساساً یک طرح پونزی را اجرا می‌کرد که در آن سپرده‌های مشتریان جدید برای پرداخت به افراد متقاضی برداشت استفاده می‌شد. آنها همیشه ورشکست بودند و سودی نداشتند. اگر این پایان بود، به اندازه کافی وحشتناک بود.

بزرگترین شرور کریپتو - جایزه 2022 به 2 نفر تعلق می گیرد
منبع: گتی ایماژ

با این حال، ماشینسکی به طور مداوم به کسانی که درجه سانتیگراد را زیر سوال می بردند دروغ می گفت و بدگویی می کرد. حتی دو روز قبل از قطع برداشت‌ها توسط سلسیوس، او چندین مصاحبه در یوتیوب انجام داد و گفت که همه چیز در درجه سانتیگراد عالی است. اینکه وضع مالیشون عالی بود.

علاوه بر این، او این تصور را تقویت کرد که بانک ها غیرقابل اعتماد و غیرقابل اعتماد هستند. این دمای سلسیوس راه فراری از آن و جایگزینی بسیار بهتر بود. او حامی مردم بود. با این حال، همه اینها یک فریب بود و آنها اعلام ورشکستگی کردند در حالی که سرمایه میلیاردها نفر از اعضای خود را مسدود کردند.

سو ژو و کایل دیویس

زو سو و کایل دیویس یکی از بزرگترین و معتبرترین صندوق های رمزنگاری، 3AC را اداره می کردند. در طول COVID-19، آنها به رسمیت شناخته شدند و بسیاری گفتند که تا حدودی مسئول احیای مجدد بازار ارزهای دیجیتال در آن سال بودند. با این وجود، آنها نیز به تجارت دژن می پرداختند و چاله ای حفر می کردند که نمی توانستند از آن فرار کنند.

با توجه به شهرت بی عیب و نقص آنها در بازار. همه مشتاق بودند که با آنها همکاری کنند و به آنها پول قرض دهند. حتی اگر این به معنای قرض دادن به آنها بدون وثیقه باشد. پس از اینکه Luna/UST به صفر رسید، 3AC ورشکست شد.

با این حال، این بدترین آن نبود. به دلیل برجستگی در این بخش، آنها به چندین شرکت کننده دیگر در بازار وابسته بودند. این یک اثر مسری ایجاد کرد که منجر به ورشکستگی چندین کسب و کار شد.

گری جنسلر و SEC

گری جنسلر دشمنی بود که می توانست کریپتو را به ارتفاعات غیرقابل تصوری سوق دهد و ما را در برابر بیشتر خطراتی که امسال رخ داد محافظت کند. در عوض، او هیچ کدام را انجام نداد.

به هر دلیلی، به نظر می رسد Gensler پذیرش ETF بیت کوین را در ایالات متحده به تاخیر می اندازد. به طور مشابه، او از ارائه هرگونه قانون رمزنگاری معنی دار اجتناب کرده است. اخیراً مشخص شد که او چندین بار با SBF ملاقات کرده است. گفته می شود که آنها بر روی مقرراتی که به نفع FTX باشد، همکاری می کردند.

آبراهام آیزنبرگ

واضح است که این شرورها فقط به فکر سود بودند و نه سرمایه گذارانی که به آنها اعتماد داشتند. Avraham Eisenberg یک شرور دیگر است. شرور “قانونی شرور”، آبراهام آیزنبرگ آیزنبرگ، “نظریه پرداز بازی های کاربردی”. او در ماه اکتبر پس از قبول مسئولیت صد میلیون دلاری آسیب پذیری پروتکل Solana DeFi Mango Markets به شهرت رسید.