منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • جان مک آفی: آیا او مرگ خود را جعل کرده است؟

جان مک آفی: آیا او مرگ خود را جعل کرده است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ویروس کامپیوتری یکی از بزرگ‌ترین پیشرفت‌ها در دنیای دیجیتال بود، اما ثابت شد که آنتی‌ویروس از اهمیت بیشتری برخوردار است. اعتبار توسعه اولین آنتی ویروس کامپیوتری تجاری به جان مک آفی تعلق می گیرد که این محصول را در سال 1987 وارد بازار کرد. او McAfee Associates را برای فروش آنتی ویروس به مشتریان تاسیس کرد. مک آفی به دلیل محصولش رونق گرفت و میلیون ها نفر را جمع کرد.

شانس به نفع او باقی نماند و او در سال 1994 با فروش سهام خود از شرکت استعفا داد. او همچنین منتقد سرسخت شرکت باقی ماند. مک آفی در طول دوره 2008-2009 به دلیل تأسیس شرکت های مختلف و کسب درآمد از محصولات، درآمد زیادی کسب کرد. او بعداً در زمان اقامتش در بلیز به قتل متهم شد و در سال 2013 به ایالات متحده بازگشت.

او همچنین به فرار مالیاتی در اسپانیا متهم شد و در زندان ماند. او قرار بود به دلیل اتهامات جنایی به آمریکا تحویل داده شود، اما در زندان خودکشی کرد. حالا دوست دختر سابقش مدعی شده که مرگش را جعل کرده و زنده است.

در اینجا مروری کوتاه بر خبر زنده بودن جان مک آفی و اینکه آیا حقیقتی در این ادعا وجود دارد، می پردازیم.

جان مک آفی و مرگش

مرگ جان مک آفی زمانی که خود را در سلول زندانش در اسپانیا حلق آویز کرد، خبری تکان دهنده بود. مرگ او حتی در آن زمان به دلیل احتمال قتل مشکوک جنجال ایجاد کرد. همسر او جانیس نام اصلی در رد ادعای خودکشی جان مک آفی بود. او ادعا کرد که آقای مک آفی خودکشی نکرده است. در عوض، یادداشت خودکشی او جعلی بود.

جان مک آفی مظنون به مرگ یک تبعه آمریکایی در بلیز بود. پلیس برای تحقیق از او آمد، اما در عوض، او ترجیح داد از کشور فرار کند. در سال 2019 بود که مک آفی اعلام کرد که از مقامات آمریکایی که او را به اتهام فرار مالیاتی می‌خواستند متواری شده است. بعداً در 5 اکتبر 2020 در اسپانیا هنگامی که وزارت دادگستری ایالات متحده از مقامات اسپانیایی کمک خواست دستگیر شد.

جان مک آفی در 5 مارس 2021 به طور رسمی متهم شد. بعداً او در اسپانیا زندانی شد و در انتظار استرداد به ایالات متحده بود. دادگاه ملی اسپانیا در ژوئن 2020 مجوز استرداد او به ایالات متحده را صادر کرد. او قبل از استرداد خودکشی کرد که جنجال ایجاد کرد.

افشاگری های اخیر

به تازگی سامانتا هررا دوست دختر سابق بلیزایی جان مک آفی خبر تکان دهنده ای را فاش کرده است. به گفته سامانتا، مک آفی هنوز زنده است و خودکشی خود را جعل کرده است. او ادعا می کند که جان پس از تظاهر به مرده به تگزاس نقل مکان کرد. او در مصاحبه ای گفت که چند هفته پس از مرگ ادعایی او با او تماس گرفت. فردی که در حال تماس بود ادعا کرد که جان است و گفت که به مردم در زندان پول داده است و در تگزاس امن است. او ادعا می کند که به گفته فرد در حال تماس، تنها سه نفر در جهان از مجاز بودن او اطلاع دارند.

او همچنین از او خواست که با او فرار کند. هررا زمانی که 18 ساله شد با او رابطه برقرار کرد و زمانی که مک آفی متهم به قتل شد با او فرار کرد. او همچنین به او کمک کرد تا یک وکیل برای همان پرونده ترتیب دهد. به گفته هررا، مقامات دولتی به دلیل پرداخت نکردن او به دنبال او هستند و ممکن است به او آسیب برسانند.

افشاگری‌ها از یک مستند نتفلیکس منتشر شد و هررا وقتی رسانه‌ها با او تماس گرفتند پاسخی نداد. احتمال کمی برای زنده بودن جان مک آفی وجود دارد زیرا شواهد کمی وجود دارد. علیرغم احتمال کمی، هنوز احتمال صحت ادعاهای هررا وجود دارد.

نتیجه

کارشناس مشهور فناوری و توسعه دهنده آنتی ویروس McAfee، جان مک آفی، در سال 2021 درگذشت، اما دوست دختر سابق او ادعا کرده است که او زنده است. طبق ادعای او می گوید که دو هفته پس از خبر خودکشی ادعایی با او تماس گرفته است. او همچنین از او دعوت کرد تا با او فرار کند و در تگزاس زندگی کند.