منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • جامعه خود را بسازید و از آن بهره مند شوید

جامعه خود را بسازید و از آن بهره مند شوید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

جامعه در مرکز تمدن ما قرار دارد. امروزه جوامع ما روز به روز دیجیتالی تر می شوند.

ایده یک metaverse این است که زندگی آنلاین ما روزی به یک واقعیت کاملاً دیجیتالی تبدیل می شود که همه ما با آن اشتراک داریم. این دنیای مجازی مشترک بر روی بلاک چین ساخته می شود و به مردم امکان می دهد انواع جدیدی از فضاها و تجربیات اجتماعی ایجاد کنند.

ما قبلاً آزمایش های اولیه ای را در این راستا مشاهده کرده ایم ، با پروژه هایی مانند Next Earth ، که به کاربران امکان می دهد زمین مجازی را مبادله کرده و منابع را بر روی نسخه دیجیتالی زمین ایجاد کنند. همچنین بسیاری از پروژه های دیگر در حال بررسی ایده های مشابه برای بازی های ویدئویی ، رسانه های اجتماعی و سایر برنامه ها هستند.

در این مقاله ، شما با ساختن اجتماعات در خود این سیستم عامل های metaverse آشنا خواهید شد. این جوامع می توانند برای افراد و جامعه به طور کلی بسیار مهم باشند ، اما تنها در صورتی توسعه خواهند یافت که ساختارهای حکومتی مناسبی داشته باشند.

چرا باید در متاورس به جامعه اهمیت دهیم؟

اینترنت حجم بی سابقه ای از اطلاعات را در اختیار ما قرار داده است ، اما در افزایش توانایی ما در همکاری با یکدیگر یا حل مشکلات جمعی با هم کمک چندانی نکرده است.

در حقیقت ، تحقیقات نشان می دهد که مردم تنها تر از همیشه هستند ، در حالی که ما با چالش های بزرگتری از قبل روبرو هستیم ، از جمله خطرات آب و هوایی “شدید” و “بی سابقه” برای بشریت.

بسیاری از کارهایی که باید برای پیشرفت کل جامعه انجام شود نادیده گرفته می شود ، زیرا انجام این کار برای گروه های کوچک مردم بسیار سخت یا پرهزینه است.

در حال حاضر برقراری ارتباط با دیگران در سراسر جهان بسیار آسان تر از گذشته است ، اما با وجود این ارتباطات ، هنوز هماهنگی كافی در سراسر جهان برای حل مشكلات بزرگ به صورت جمعی (مانند تغییرات آب و هوا) وجود ندارد.

تعاملات آنلاین ما به جای خودخواهی است: ما بیشتر وقت خود را صرف ارتباط با افرادی می کنیم که از نظر سیاسی با ما موافق هستند. ما مطالبی را از منابع خبری به اشتراک می گذاریم که اعتقادات ما را تأیید می کند. ما برنامه های تولید شده توسط شرکت هایی را که قبلاً از محصولات آنها استفاده می کنیم ، تماشا می کنیم. و غیره

اینجاست که متاورس وارد می شود: این راهی برای ایجاد ارتباطات معنادارتر ، همتا به همتا است. بدون هیچ مرجع مرکزی که بر محتوا در یک متا مترو متمرکز نظارت کند ، ما می توانیم سرانجام به جای هرگونه دستور کار متمرکز ، بر اساس علایق خود محتوا ایجاد و مصرف کنیم.

ساختن جامعه

ایجاد یک اجتماع دشوار است ، اما ارزشش را دارد ، زیرا تمام هدف داشتن دوستان و اعضای خانواده در زندگی شما به اشتراک گذاشتن تجربیات با آنها است. و با این حال ما اغلب به دلیل محدودیت زمان یا پول این کار را انجام نمی دهیم.

در جوامع آنلاین ، نیازی نیست نگران این مشکلات باشید. می توانید برای خود یک فضای آنلاین ایجاد کنید که در آن می توانید در مورد هر چیزی که مورد علاقه شما است با دیگران صحبت کنید. این نوع اجتماع تنها در صورتی شکوفا می شود که مردم در مشارکت و مشارکت معنادار احساس راحتی کنند.

برای اینکه این نوع جامعه به خوبی کار کند ، برخی اصول اساسی وجود دارد که باید رعایت شود:

  • مردم باید از مشارکت در اجتماع احساس امنیت کنند
  • آنها نباید اطلاعات شخصی خود را بدون رضایت آنها به اشتراک گذاشته و از آن کسب درآمد کنند
  • باید قوانین مشخصی وجود داشته باشد که چه نوع رفتاری قابل قبول است و کدام نوع نیست
  • باید نوعی ساختار حکمرانی وجود داشته باشد تا مردم بدانند چگونه تصمیمات در جامعه گرفته می شود
  • افرادی که در ایجاد و نگهداری جامعه نقش دارند نیز باید مورد اعتماد کسانی باشند که از آن استفاده می کنند

این مهم است که افرادی که در ساختن یک سکوی metaverse مشارکت می کنند نیز حضور منظمی در آن داشته باشند. موفق ترین پلتفرم ها امروزه شروع به کار کردند و به تدریج با توصیه های دهان به دهان از طرف پذیرندگان اولیه تا زمان تبدیل شدن به جریان اصلی رشد کردند.

همه این اصول توسط Next Earth ، یک متاوس غیر متمرکز که توسط کاربران آن اداره می شود ، عملی می شوند.

بهره مندی از اجتماع

یک metaverse می تواند کاربردهای مثبت بسیاری داشته باشد ، از مشارکت های زیست محیطی گرفته تا پرورش خلاقیت. اما در اینجا فقط بر یکی تمرکز می کنیم: کمک به ما برای ایجاد جوامع قوی تر.

این به این دلیل است که ایجاد یک انجمن آنلاین قوی چیزی فراتر از هدست های واقعیت مجازی است. این در مورد ایجاد روابط قابل اعتماد ، داشتن داده های شخصی شما و حفظ کنترل خود مجازی است.

دنیای مجازی مانند Next Earth نیز پاداش های گسترده ای را برای کاربران فعال ارائه می دهد. کاربران درگیر برای کمک به دیگران ، دعوت از اعضا و حتی به سادگی گپ زدن در سرور Discord پاداش های فوری دریافت می کنند. به این ترتیب ، کاربران حتی بدون تعهد مالی می توانند از اجتماع بهره مند شوند.

در نهایت ، برای بهره مندی از اجتماع ، شرکت کننده فعال است ، نه فقط یک ناظر منفعل.