منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تیم UpLift DAO به یک بحث VIP بسته با دکتر گاوین وود در مورد آنچه برای ساختن یک وب 3 بهتر نیاز است ملحق شد.

تیم UpLift DAO به یک بحث VIP بسته با دکتر گاوین وود در مورد آنچه برای ساختن یک وب 3 بهتر نیاز است ملحق شد.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

عضو شورای UpLift ایرینا هیور گرفتار شد دکتر گاوین وود، فرانک مک کورت، و اندی سرور در یک بحث پانل اختصاصی Polkadot در داووس در مورد ساخت برنامه های کاربردی Web3 بهتر.

در دنیای بلاک چین، افسانه‌ای تر از دکتر گاوین وود نیست! او نه تنها هشت سال پیش اصطلاح Web3 را ابداع کرد، بلکه یکی از بنیانگذاران اتریوم نیز هست. او مدافع سرسخت تمرکززدایی و سیستم های بدون اعتماد و رئیس بنیاد Web3 است، یک سازمان توسعه غیرانتفاعی که زیرساخت و فناوری اینترنت غیرمتمرکز را ترویج می کند.

هر ساختار قدرت – صرف نظر از هدف اولیه – در نهایت حفظ قدرت را به عنوان هدف اصلی خود می بیند. جای تعجب نیست که کسانی که دارای قدرت هستند، به سختی می توانند به ساختاری که تحت کنترل خود نیستند، بسپارند.

دکتر گاوین وود

او همچنین پولکادوت، یک بلاک چین منبع باز و ارز دیجیتال را ایجاد کرد. پولکادوت از اتصال و قابلیت همکاری بین بلاک چین های مختلف پشتیبانی می کند و از اجماع اثبات سهام برای اعتبارسنجی تراکنش ها استفاده می کند. شبکه بلاک‌چین پولکادوت همچنین پایه‌ای برای Project Liberty است، ابتکار Web3 برای دموکراتیک کردن و غیرمتمرکز کردن رسانه‌های اجتماعی با استفاده از زیرساخت منبع باز و مالکیت عمومی.

بحث روز سه‌شنبه یک جلسه مشترک درباره فرصت‌های Web3 با بنیانگذار Polkadot دکتر گاوین وود، بنیانگذار پروژه لیبرتی فرانک مک کورت و اندی سرور از Yahoo Finance بود.

در جایی که Web1 به ما اتصال دیجیتال را به شکل خام و دست نخورده خود داد، Web2 شاهد افزایش درآمدزایی و متمرکزسازی بود، زیرا منافع شرکت ها توسعه فناوری را در دست گرفتند و تمرکز را به جمع آوری داده ها معطوف کردند. اکنون، اگرچه ما با هدف تمرکززدایی و شفافیت Web3 را آغاز می کنیم، پروژه ها اغلب هنوز در “ذهنیت Web2 پیچیده شده در لباس Web3” گیر کرده اند.

ایرینا هیور پانل را در مورد اینکه چه چیزی باید تغییر کند تا ما را به دیدگاه دکتر وود از Web3 برساند، زیر سوال برد:

در سال 2014، شما اصطلاح “Web3” را ابداع کردید و چشم انداز خود را برای آینده اینترنت ترسیم کردید. امروز همه ما می دانیم که در Web2، ما، مردم – ما محصول هستیم. اما متأسفانه، در Web3 در حال حاضر، ما، مردم – ما نقدینگی خروجی هستیم. بنابراین چه چیزی باید تغییر کند تا Web3 تغییر کند، بنابراین به چشم‌انداز شما، که پیش‌بینی کرده بودید، نزدیک‌تر است تا آنچه اکنون اتفاق می‌افتد؟

دکتر گاوین وود: “پاسخ هنوز در شعار “کمتر به حقیقت بیشتر اعتماد کنید” Web3 نهفته است. من فکر می کنم اظهارنظر نقدینگی خروج عمدتاً به دلیل اعتماد بیش از حد مردم به واحدهای غیرشفاف است. بنابراین در نهایت، ما باید به عنوان فن‌آوران و خالقان محصول، اطمینان حاصل کنیم که وقتی مردم از نظر اقتصادی وارد یک محصول می‌شوند، تمام اطلاعات مربوط به آن محصول و خدمات را در دستان خود دارند.»

ما به حقیقت بیشتری نیاز داریم. کمتر نیاز داریم نیاز جهت اعتماد “

«… زیرا در ذهن من، بسیاری از چیزهای بدی که در دنیا می گذرد را مردم می توانند توضیح دهند قرار دادن اشتباه اعتماد و خروج نقدینگی شاید یکی از این موارد باشد، به خصوص زمانی که فاجعه آمیز است، که در آن مردم اعتماد نادرست دارند.

فرانک مک کورت از پروژه آزادی:”من همچنین فکر می‌کنم که آنچه در دوره‌های اولیه Web3 می‌بینیم، واقعاً یک گرگ در لباس گوسفند است – ذهنیت و تمرکز Web2، نسخه‌های کاملاً متمرکز. این است [still] واقعاً در مورد چگونگی ایجاد ارزش سریع در یک مورد خاص. این در مورد یک تغییر اساسی دریا در نحوه عملکرد همه نیست. همچنین اضافه می‌کنم که DSNP و داشتن یک پروتکل اینترنتی اصلی که توکنیزه نشده است، عمومی است و بخشی از منفعت عمومی است، واقعاً مهم است. قطعاتی از اینترنت وجود دارد که خصوصی هستند و به نظر من باید عمومی باشند و سپس می توانید چیزهای تجاری خصوصی شده را روی آن بسازید. اما در حال حاضر، ما قطعاتی از اینترنت داریم که باید عمومی باشند اما خصوصی هستند.”

اهمیت رشد Web3 با برنامه‌های غیرمتمرکز انعطاف‌پذیر آشکار است، زیرا کاربران بیشتری خواستار کنترل داده‌های خود هستند و برای حفظ حریم خصوصی افراد آنلاین تلاش می‌کنند. این به نوبه خود منجر به تراکنش های امن تر می شود زیرا اطلاعات فقط بین نقاطی که به آن نیاز دارند مبادله می شود و در پایگاه های داده متمرکز، آسیب پذیر و تحت کنترل شرکت نگهداری نمی شود. اینترنت در Web3 به جای پلتفرم های جمع آوری داده، حول افراد متمرکز خواهد شد. به طور خلاصه، “اعتماد کمتر، حقیقت بیشتر” شعار و پاسخ است.