منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تیم اتریوم سرانجام تاریخ ادغام را تایید کرد و اتریوم 12 درصد افزایش یافت

تیم اتریوم سرانجام تاریخ ادغام را تایید کرد و اتریوم 12 درصد افزایش یافت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

حرکت اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام ممکن است سال ها طول بکشد، زیرا با اولین حضور Beacon Chain در دسامبر 2020 آغاز شد.

این انتقال با تاخیرهای متعددی در مسیر پذیرش مواجه شده است. شبکه اتریوم به پایان تغییر حیاتی خود از اجماع استخراج اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) نزدیک شده است. روز پنجشنبه، اعضای تیم توسعه اتریوم طی یک کنفرانس تلفنی، یک ضرب الاجل دائمی برای ادغام اعلام کردند.

در تماس کنفرانسی، تیم بیکو، توسعه دهنده اصلی اتریوم، که جلسات پروتکل را برگزار می کند، 19 سپتامبر را به عنوان تاریخ احتمالی برای ادغام پیشنهاد کرد. تاریخ هدف پیشنهادی با هیچ مقاومتی از سوی توسعه دهندگان اصلی مواجه نشد. این متخصصان به طور خستگی ناپذیر تلاش می کنند تا موفقیت این ترکیب را تضمین کنند.

ادغام اتریوم بالاخره تاریخ مشخصی دارد

بر اساس تماس اخیر توسعه‌دهندگان، انتظار می‌رود شبکه اصلی اتریوم تا سال ۲۰۲۲ ادغام را راه‌اندازی کند. این پس از یک شبکه آزمایشی دیگر که با اصلاح PoS دنبال می‌شود. تیم Goerli قصد دارد این ادغام را در هفته دوم آگوست در شبکه آزمایشی Goerli منتشر کند. سپس بلاک چین آپدیت Bellatrix را در اوایل سپتامبر به کار خواهد گرفت و به دنبال آن یک راه اندازی دو هفته ای برای ادغام انجام می شود.

تاریخ جدیدی برای ادغام تعیین شده است، کم و بیش با جدول زمانی اواخر آگوست که توسط خالق ویتالیک بوترین در اوایل سال جاری پیشنهاد شد. با این حال، تکمیل ادغام مشروط به اجرای روان ادغام Goerli است. در حالی که شبکه های آزمایشی قبلی ادغام را با موفقیت انجام داده اند، اما بدون مشکل نبوده اند.

پیش از این، یک انشعاب سایه در شبکه اصلی منجر به خاموش شدن 20٪ از گره‌ها پس از عرضه آن می‌شد که نگرانی‌هایی را در مورد پایداری ادغام ایجاد می‌کرد. قیمت اتریوم در ماه مه پس از اینکه زنجیره بیکن تحت یک سازمان دهی عمیق 7 بلوکی قرار گرفت، به شدت کاهش یافت. توسعه دهنده اتریوم superphiz.eth نقشه راه ادغام را مورد بحث قرار داد و تاکید کرد که تاریخ هدف پیشنهادی باید به عنوان یک نقشه راه در نظر گرفته شود تا یک ضرب الاجل سخت.

تغییر اتریوم به ETH 2.0 مبتنی بر PoS در 1 دسامبر 2020 با اولین Beacon Chain آغاز شد که فاز 0 انتقال را آغاز کرد. به دلیل توسعه ناتمام و پیچیدگی در ممیزی کد، فاز 1 این طرح تا اواسط سال 2022 به تعویق افتاد.

در ماه ژوئن، شبکه آزمایشی Sepolia Beacon Chain شروع به کار کرد و راه را برای تمرین لباس Merge هموار کرد تا به توسعه دهندگان شبکه اتریوم بینش فنی ارائه دهد. Sepolia در 7 جولای در نتیجه این فرآیند با شبکه یکپارچه شد.

انتظار می رود تغییر به فناوری اثبات سهام (PoS) منجر به کاهش 99 درصدی مصرف انرژی شود. اجرای اشتراک گذاری (هدف شده برای سه ماهه اول سال 2023) شبکه را بسیار مقیاس پذیر خواهد کرد.

بحث PoS در مقابل PoW مدت زیادی است که ادامه دارد و حامیان PoS ادعا می کنند که سازگارتر با محیط زیست و به همان اندازه ایمن است. در مقابل، حامیان PoW مانند جک دورسی آن را ناامن و متمرکز خوانده اند.

ادغام چگونه بر قیمت ETH تأثیر می گذارد؟

با توجه به اینکه سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال بسیار آسان‌تر می‌شود، پیش‌بینی می‌شود که ادغام اثر مفیدی بر قیمت اتریوم داشته باشد. پاداش دادن ممکن است به ETH اجازه دهد مانند یک ابزار بدهی عمل کند و جذابیت آن را برای موسسات افزایش دهد.

در حالی که بازار نزولی ادامه داشته است، سرمایه‌گذاران به رویداد Merge اعتماد زیادی دارند و دومین ارز دیجیتال بزرگ امروز صبح بیش از 10 درصد افزایش یافت. طبق گزارش CoinMarketCap، قیمت لایو اتریوم امروز 1226.03 دلار به ازای هر سکه است. حجم معاملات آن در روز گذشته 19,191,908,147 تومان است. در 24 ساعت گذشته، ارزش اتریوم 12.86 درصد افزایش یافته است.

با این حال، موفقیت ادغام هنوز به میزان خوب انجام آن بستگی دارد. تغییر به PoS بدون شک مهم ترین ارتقای بلاک چین از زمان هارد فورک اتریوم در سال 2016 و ایجاد اتریوم کلاسیک خواهد بود. تورم و نرخ بهره اخیراً افزایش یافته است که باعث شده است ارزش توکن تقریباً 70٪ کاهش یابد.

به دنبال آزمایش موفقیت آمیز یک فورک آزمایشی جدید، فعالیت بر روی برنامه های مبتنی بر اتریوم نیز در حال افزایش است. بر اساس داده های DeFi Llama، ارزش ترکیبی قفل شده (TVL) در برنامه های مختلف DeFi 3.44 درصد افزایش یافته و به 76.74 میلیارد دلار رسیده است.

قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته بیش از 5 درصد افزایش یافته است و در حدود 20916 دلار معامله می شود. بر اساس داده‌های CoinMarketCap، بیت کوین از بالاترین رکورد تاریخ خود یعنی ۶۸۷۸۹ دلار در نوامبر ۲۰۲۱، ۶۹ درصد کاهش یافته است. سایر ارزهای دیجیتال برتر نیز سود قابل توجهی کسب کردند که در رأس آنها Solana (13.08٪)، XRP (8.81٪)، BNB (4.95٪) بودند. ، و Dogecoin (6.69٪).

مجموع ارزش بازار ارزهای دیجیتال از دیروز 6.49 درصد افزایش یافته است. بر اساس داده‌های CoinMarketCap، علیرغم پیشرفت‌های اخیر، ارزش کل بازار نسبت به بالاترین سطح تاریخ خود یعنی 2.9 تریلیون دلار در نوامبر 2021، 68 درصد کاهش یافته است.

آخرین رالی تقریباً مطمئناً در پایان این ماه با بادهای مخالف شدید روبرو خواهد شد. انتظار می رود که فدرال رزرو پس از رسیدن تورم به 9.1 درصد در اوایل هفته جاری، یک بار دیگر نرخ بهره را 75 واحد افزایش دهد، رقمی که در 40 سال گذشته مشاهده نشده است.