منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تکان دهنده: وب سایت هایی که کریپتو برای مواد کودک آزاری می پذیرند در سال 2022 افزایش یافت

تکان دهنده: وب سایت هایی که کریپتو برای مواد کودک آزاری می پذیرند در سال 2022 افزایش یافت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

از سال 2018، تعداد وب‌سایت‌هایی که مواد سوء استفاده جنسی از کودکان را به صورت رمزنگاری می‌فروشند، سالانه دو برابر شده است. طبق داده‌های به اشتراک گذاشته شده توسط بنیاد واچ اینترنت (IWF)، یک بنیاد خیریه با هدف به حداقل رساندن تعداد تصاویر و ویدیوهای آزار جنسی کودکان میزبانی شده در هر نقطه از کشور جهان این داده‌ها زمانی به دست می‌آیند که قانون‌گذاران در سراسر جهان تجارت غیرقانونی مربوط به ارزهای دیجیتال را سرکوب می‌کنند.

IWF در مورد افزایش وب سایت هایی که کریپتو برای سوء استفاده از کودکان را می پذیرند هشدار می دهد

IWF حدود 250000 وب سایت را در سال 2021 شناسایی کرد که حاوی مواد کودک آزاری بودند که از این تعداد 1000 وب سایت پرداخت های رمزنگاری شده را پذیرفتند. این تعداد از 18 عدد در سال 2018 به طرز شگفت انگیزی افزایش یافت و هر سال دو برابر شد. با وجود زمستان کریپتو، IWF پیش‌بینی می‌کند که تعداد چنین وب‌سایت‌هایی که رمزارز را می‌پذیرند در سال ۲۰۲۲ افزایش می‌یابد، البته با شدت کمتری. عاملان بیش از نیمی از تراکنش ها را در بیت کوین پرداخت کردند. سکه های محبوب دیگر دوج کوین و اتریوم بودند.

دارن یانگ، از واحد سوء استفاده جنسی از کودکان و استثمار پلیس متروپولیتن لندن، اظهارات مشابهی را به اشتراک گذاشت. عمدتاً، Perperrators بیشتر خدمات را برای تجارت یا پخش مستقیم مطالب کودک آزاری در سراسر جهان به صورت رمزنگاری پرداخت می کرد.

در سال 2021، مرکز ملی کودکان گمشده و استثمار شده، یک سازمان غیرانتفاعی با بودجه دولت ایالات متحده، 29.3 میلیون گزارش از سوء استفاده جنسی از کودکان دریافت کرد که 35 درصد نسبت به سال 2020 افزایش داشت.

عاملان بر این باورند که ارزهای رمزنگاری شده به آنها ناشناس می‌دهند تا خودشان را درگیر کنند و با مواد کودک آزاری در سطح جهانی معامله کنند. بانک ها و صرافی های ارزهای دیجیتال می توانند نقش اساسی در شناسایی و توقف این فعالیت ها داشته باشند. اریک اولسون، مشاور استراتژیک مرکز بین‌المللی کودکان گمشده و استثمار شده (ICMEC) گفت: «این جبهه بعدی در حذف انگیزه‌های مالی برای استثمار و قاچاق است».

این واقعیت که حجم معاملات به طور مداوم در حال افزایش است نشان می دهد که عاملان از تجارت درآمد کسب می کنند.

جنگ علیه مواد کودک آزاری

در حالی که تعداد وب‌سایت‌هایی که کریپتو برای مواد کودک آزاری می‌پذیرند کم است، اما افزایش تعداد، نیاز به اقداماتی را برای مهار این روند در حال ظهور ایجاد کرده است. جنگ علیه مواد کودک آزاری جنسی نیازمند رویکردی چند رشته ای است که کارشناسان فنی و سازمان های مجری قانون را درگیر می کند. این رویکردی است که توسط سازمان هایی که به دنبال جلوگیری از کودک آزاری توسط مجرمان هستند، استفاده می کنند.

IWF با بیش از 175 کشور عضو و سازمان مانند Coinbase، Apple و Amazon برای مبارزه با تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان همکاری می کند. در مارس 2022، یک مطالعه Coinbase 69000 حساب کاربری را شناسایی کرد که ظاهراً با مطالب سوء استفاده جنسی از کودکان مرتبط بودند. Coinbase جزئیات حساب کاربری را به سازمان های مجری قانون ارسال کرد.

امروزه تحلیلگران IWF مرتباً تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان را برای فروش آنلاین در ازای ارزهای مجازی می بینند. تصاویر تجارت در مورد سوء استفاده یک جنایت بدون قربانی نیست. این احتمال وجود دارد که پرونده ای از رنج آنها در هر زمانی قابل معامله یا مشاهده آنلاین باشد، بازماندگان سوء استفاده جنسی را آزار می دهد. این سطح جدیدی از سوء استفاده است. ما اینجا هستیم تا جلوی آن را بگیریم.» IWF.

IWF همچنین استفاده از هشدارهای ارز مجازی را برای اولین بار به نمایش گذاشت. شرکت‌های ارزهای دیجیتال می‌توانند از این سرویس برای دریافت اعلان‌های بی‌درنگ زمانی که مجرم از ارز دیجیتال برای تجارت مواد آزار جنسی کودکان استفاده می‌کند، استفاده کنند. صرافی‌های ارزهای دیجیتال می‌توانند حساب‌های کاربری مرتبط با تجارت غیرقانونی را در پلتفرم‌های خود شناسایی کنند. همراه با هشدارها، IWF ابرداده‌های تصاویر مورد استفاده در کسب‌وکار را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد و از دیدن تصاویر ناراحت‌کننده جلوگیری می‌کند. جاناتان لوین، CRO Chainalysis گفت: “از طریق دریافت این هشدارها، ما می توانیم به مشتریان مجری قانون و بخش خصوصی خود کمک کنیم تا با یکدیگر همکاری کنند تا توزیع تجاری این تصاویر را ریشه کن کنند.”

فناوری بلاک چین، صنعت رو به رشد سوء استفاده جنسی از کودکان و تخصص اندک در ردیابی مجرمان، تحقیق در مورد مجرمان را دشوار کرده است. بخش تاریک صنعت کریپتو نه خوشایند است و نه به راحتی قابل حل است. بنابراین، نیاز به اتخاذ فناوری جدید، آموزش برنامه‌هایی برای بازرسان، بهبود ارتباطات فرامرزی، و افزایش دسترسی به منابع برای دستگیری عاملان دخیل در سوء استفاده جنسی از کودکان وجود دارد.