منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • توییتر PwC ونزوئلا برای میزبانی یک هدیه جعلی هک شد

توییتر PwC ونزوئلا برای میزبانی یک هدیه جعلی هک شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

حساب توییتر PwC Venezuela با عوامل مخربی که در پشت لینک‌های ارسال هک قرار دارند، نقض شده است. به گفته چندین منبع، هکر به طور مداوم این پیوندها را که گمان می رود پیوندهای فیشینگ باشد، ارسال کرده است. پیوندهای اصلی رویداد بزرگی را نشان می‌دهند که قرار است با ریپل توکن XRP رخ دهد. با ثابت بودن پیوند در چند ساعت گذشته، همه چیز نشان می‌دهد که مقامات مسئول حساب PwC ونزوئلا از آن مطلع نیستند.

حساب PwC Venezuela پیوندهای جعلی ارسال کرده است

معامله‌گران و سرمایه‌گذارانی که این پیوند را دنبال می‌کنند، در معرض خطرات قابل توجهی قرار دارند، زیرا در معرض کلاهبرداری توسط هکرهای مداوم هستند. اگر مقامات مسئول حساب به سرعت اقدام نکنند، این می تواند عذاب فاجعه باری را برای شرکت به همراه داشته باشد. در حال حاضر، این حساب دارای بیش از 35000 فالوور است که برای انتشار این لینک های جعلی کافی در نظر گرفته می شود.

اگرچه چند ساعتی است که این هک ادامه دارد، اما صحبت های گسترده ای در میان کاربران در توییتر وجود دارد. در حالی که برخی قانونی بودن این اطلاعات را زیر سوال برده اند، برخی دیگر اقدام به رد آن کرده اند. از آنجایی که شرکت هنوز از این موضوع اطلاعی ندارد، همه چیز نشان می دهد که آنها از حساب کاربری خود قفل شده اند و ممکن است در تلاش برای دسترسی به حساب کاربری باشند.

تحلیلگران به معامله‌گران هشدار می‌دهند که این پیوند را دنبال نکنند

موضوع هک در بازار کریپتو چیزی است که در چند ماه گذشته مکررا اتفاق افتاده است. چند هفته پیش، یک صرافی برزیلی BlueBenx اعلام کرد که پلتفرم آن نقض شده است. این صرافی در بیانیه خود خاطرنشان کرد که هکر بیش از 32 میلیون دلار معادل ارز کشور را از بین برده است. پس از هک، این پلتفرم فعالیت خود را متوقف کرد و بیش از 20000 کاربر از ورود و دسترسی به حساب‌ها و وجوه خود محروم شدند.

پس از بیانیه رسمی، بین کاربران اتفاق نظر وجود داشت که این پلتفرم قابل اعتماد نیست. این به این دلیل است که اکثر آنها احساس می کنند که داستان پشت هک به اندازه کافی قانع کننده نبوده است. این بیانیه نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران عموماً اعتماد خود را به صرافی‌های رمزنگاری و پلتفرم‌های مرتبط در پی ادعاهای هک از دست می‌دهند. این هک PwC Venezuela همچنین نشان دهنده نگرش بی‌پروا از سوی مسئولین حساب است. با این حال، تحلیلگران به معامله گران در مورد خطرات دنبال کردن پیوند و وارد کردن اطلاعات شخصی یا کیف پول آنها هشدار داده اند.