منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • توییتر 2.0 پرداخت های رمزنگاری شده را در خود جای می دهد؟ ایلان آخرین به روز رسانی ها را به اشتراک می گذارد

توییتر 2.0 پرداخت های رمزنگاری شده را در خود جای می دهد؟ ایلان آخرین به روز رسانی ها را به اشتراک می گذارد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

توییتر 2.0 راه اندازی شده است و تیم ایلان عملکرد قابل توجهی دارد نتایج. اکنون که ایلان ماسک دوستدار رمزنگاری در راس این پلتفرم قرار دارد، علاقه مندان به بلاک چین اکنون می توانند به نگرش بهتری نسبت به جامعه خود امیدوار باشند.

جامعه نمی تواند حدس بزند چه زمانی این پلتفرم پرداخت های رمزنگاری را می پذیرد. اینکه خوش بینی یا انتظار آنها با واقعیت مطابقت دارد یا خیر، موضوع دیگری است.

آیا ایلان رمزارز را به توییتر اضافه خواهد کرد؟

در یک توییت در تاریخ 27 نوامبر، ایلان دستاوردها و ارتقاهای مشترک اخیر را در توییتر 2.0 انجام داد و عمداً اسلاید «پرداخت‌ها» را خالی گذاشت. این حرکت باعث شد تا جامعه حدس بزند و تحلیلگران اخبار بزرگی را در آینده نزدیک پیشنهاد کنند.

سایر دستاوردهای اعلام شده توسط این بزرگوار عبارتند از: ثبت نام کاربری جدید و دقایق فعال، کاربران فعال روزانه در 250M، و حذف سخنان نفرت انگیز و گزارش های جعل هویت. به‌روزرسانی‌های توییتر 2.0 شامل پیام‌های رمزگذاری‌شده، توییت‌های طولانی و راه‌اندازی مجدد «تأیید شده آبی» بود.

ایلان یکی از حامیان بزرگ دارایی های دیجیتال بوده است، زمانی که پیشنهاد او برای این پلتفرم محقق شد، ارزش بازار دارایی دیجیتال افزایش یافت. سایر کسب‌وکارهای این بزرگ‌وار، پرداخت‌های دارایی دیجیتال را می‌پذیرند، و مصرف‌کنندگان تسلا می‌توانند به عنوان مثال برای محصولات در DogeCoin (DOGE) پرداخت کنند.

ایلان مدتهاست که از طرفداران DOGE بوده است. در 8 می، در یک برنامه کمدی تلویزیونی در توییتر (شنبه شب زنده)، ایلان خود را به عنوان پدر دوج نامید، این نام باعث افزایش DOGE شد و بالاترین قیمت خود را در 0.73 دلار ثبت کرد. تعاملات متعددی بر روی پلتفرم با ماهیت یکسان وجود داشته است که همگی بر قیمت DOGE تأثیر گذاشته اند.

با این حال، وقتی صحبت از این پلتفرم می‌شود، پیش‌بینی اینکه پرداخت‌های دارایی دیجیتال چگونه قابل اجرا خواهد بود، دشوار است. مانند اکثر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، بودجه حول محور تبلیغات و اشتراک‌هایی می‌چرخد که مسلماً می‌توان آن‌ها را در دارایی‌های دیجیتال پرداخت کرد.

DOGE برای پرداخت های توییتر؟ اگر اینطور بود، اعلامیه تاثیر زیادی بر قیمت توکن میم خواهد داشت

پیش از این، در محاکمه الون علیه توییتر (از تلاش برای عقب نشینی از معامله پلتفرم) رشته‌هایی از پیام‌ها بین ایلان و دیگر چهره‌های بحث‌برانگیز به بیرون درز کرد. یکی به خصوص، با استیو دیویس، رئیس شرکت Boring، امکان یک توییتر بلاک چین را بررسی کرد. این غول امکان شارژ 0.1 DOGE در هر توییت/ریتوییت و انتقال پلت فرم اجتماعی به بلاک چین را مورد بحث قرار داد. با این حال، این ایده دور از ذهن بود و بعدها غیرممکن تلقی شد.

کریپتو و پلتفرم های رسانه های اجتماعی

دارایی های دیجیتال همیشه رابطه آرامی با پلتفرم های رسانه های اجتماعی نداشته اند. در سال 2019، فیس بوک همه انواع تبلیغات دارایی دیجیتال از جمله تأثیرگذاران آنها را ممنوع کرد. یوتیوب نیز تلاش های مشابهی انجام داد. با این حال پلتفرم ها موضع خود را در مورد دارایی های دیجیتال تغییر داده اند.

در اکتبر 2021، مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، دیدگاه خود را از متاورس با سهامداران به اشتراک گذاشت و آن را فصل بعدی اینترنت نامیدند. او افزود که رسانه های اجتماعی DNA آنهاست و آنها “شرکتی هستند که فناوری ایجاد می کند تا مردم را به هم متصل کند و متاورس مرز بعدی است.”

در حالی که شرکت‌های تحت مالکیت شرکت‌ها در زمینه بلاک چین و دارایی‌های دیجیتال شانس می‌آورند، پلتفرم‌های غیرمتمرکز فناوری را پیش روی خود قرار می‌دهند.

کاربران به طور گسترده نارضایتی خود را از نحوه برخورد پلتفرم های شرکتی با حریم خصوصی، سانسور، سرقت داده ها، اشتراک گذاری و کنترل کاربر، از جمله سایر سیاست های استفاده، به اشتراک گذاشته اند. این عوامل به پلتفرم‌های غیرمتمرکز اهرمی برای جذب کاربران جدید با محافظت از آنها در برابر سانسور می‌دهند. در حالی که پلتفرم‌ها اغلب باگ و کند هستند، چیزی که ارائه می‌دهند آرامش خاطر است که یک فرد با انگیزه هنوز هم می‌تواند وارد شود و بازار را مختل کند.

برخی از پلتفرم های غیرمتمرکز که می توانند رسانه های اجتماعی را مختل کنند عبارتند از Lens Protocol، Steemit، Only 1 و Mastodon. پلتفرم‌ها همگی یک پایگاه کاربر رو به رشد در سال 2022 را گزارش کرده‌اند.