منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تویوتا حامی هکاتون جهانی Web3 در میان پیشرفت بلاک چین است

تویوتا حامی هکاتون جهانی Web3 در میان پیشرفت بلاک چین است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

شرکت تویوتا موتور، بزرگترین شرکت در ژاپن، از اولین هکاتون Web3 در سراسر جهان پشتیبانی خواهد کرد. Astar Network، پاراچین اصلی در Polkadot، برای توسعه موارد استفاده Web3 برای نیروی کار تویوتا قرارداد بسته است.

طبق بیانیه رسمی این شرکت، این خودروساز به دنبال بهبود عملکرد خود با پذیرش محیط Web3 است. تویوتا پیش‌بینی می‌کند که جدیدترین هکاتون آنلاین آغاز این فرآیند باشد.

تویوتا عمیقاً در فناوری بلاک چین فرو می رود

Astar، یک قرارداد هوشمند چند زنجیره‌ای و شبکه برنامه غیرمتمرکز (dApp) اولین هکاتون Web3 خود را در 1 فوریه اعلام کرد. اما خبر مهم این است که شرکت تویوتا موتور بودجه آن را تامین می‌کند. سوتا واتانابه، بنیانگذار شبکه Astar، در مورد مشارکت تویوتا در این ابتکار توضیح داد:

نیازی به گفتن نیست که تویوتا بزرگترین شرکت ژاپن و یکی از شرکت های بین المللی پیشرو در جهان است. ما بسیار هیجان زده هستیم که با تویوتا میزبان Web3 Hackathon در Astar هستیم. در طول این رویداد، ما قصد داریم اولین ابزار Proof-of-Concept DAO را برای کارمندان تویوتا توسعه دهیم. اگر ابزار خوبی تولید شود، کارکنان تویوتا هر روز با شبکه استار تعامل خواهند داشت.

سوتا واتانابه

در این انتشار آمده است که این اولین رویداد Web3 تویوتا است زیرا این خودروساز بین‌المللی به توسعه فناوری روی می‌آورد تا از دیدگاه خود برای بهبود عملکرد شرکت پشتیبانی کند. بنیاد Astar 100,000 دلار به این رویداد متعهد شده است که برای حمایت از جوایز پروژه های برجسته توسط تویوتا استفاده می شود.

در شبکه Astar، توسعه دهندگان یک ابزار پشتیبانی غیرمتمرکز مستقل (DAO) ایجاد خواهند کرد که تصمیم گیری تجاری و مدیریت تیم تویوتا را بهبود می بخشد.

هکاتون در تالار رویداد COSMIZE، اولین متاورس در شبکه استار، مطابق با موضوع استفاده از Web3 برگزار خواهد شد. در زمان نگارش این مقاله، Astar (ASTR) با 0.06 دلار معامله می شد که 10.5 درصد در روز پس از اعلام این خبر افزایش داشت. قیمت این توکن نسبت به ماه قبل 53 درصد افزایش یافته است، اما همچنان 86 درصد کمتر از بالاترین رکورد خود است.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که استراتژی Web3 ژاپن در سال جاری توسط مقاماتی که مایل به کاهش تشریفات اداری و تسریع فرآیند تصمیم‌گیری هستند، به جلو کشیده شده است. وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت اکنون دارای یک دفتر سیاست Web3 (METI) است. در ماه نوامبر، وزارت دیجیتال این کشور اعلام کرد که یک DAO برای بررسی فناوری Web3 ایجاد خواهد کرد.

تویوتا حامی هکاتون جهانی Web3 در میان پیشرفت بلاک چین 1 است
منبع: بیانیه مطبوعاتی شبکه استار

این اولین بار نیست که تویوتا در حوزه کریپتو و بلاک چین فعالیت می کند. در سال 2020، بخش فناوری اطلاعات تویوتا با صرافی رمزارز ژاپنی DeCurret برای ایجاد یک توکن دیجیتال با برند تویوتا همکاری کرد.

در سال 2020، تویوتا یک آزمایشگاه بلاک چین برای بررسی آینده فناوری دفتر کل توزیع شده و کاربرد آن در صنعت خودرو ایجاد کرد.

در حالی که ممکن است سازنده بین‌المللی خودرو از ابزارهای توسعه‌یافته هکاتون برای شفافیت و کارایی عملیاتی استفاده کند، از سوی دیگر، شبکه Astar محیط مناسبی را برای توسعه‌دهندگان فراهم می‌کند و وظیفه کمک به توسعه محصول را بر عهده خواهد داشت.

شبکه Astar در پذیرش Web3 در آسیا پیشتاز است

این اولین باری نیست که Astar، که به توسعه دهندگان امکان می دهد برنامه های غیرمتمرکز قابل همکاری (dapps) ایجاد کنند، با یک شرکت بزرگ ژاپنی کار می کند. NTT Docomo، بزرگترین شبکه تلفن همراه ژاپن، در ماه نوامبر اعلام کرد که به بنیاد Astar و Accenture برای تسریع پذیرش Web3 می پیوندد. Astar همچنین در ماه دسامبر توسط انجمن بلاک چین ژاپن به عنوان “محصول سال” انتخاب شد.

طبق داده‌های DefiLlama، شبکه Astar حدود 42 میلیون دلار ارزش کل قفل شده (TVL) دارد که نزدیک به 17 میلیون دلار یا 40 درصد از TVL در پلتفرم تجاری غیرمتمرکز ArthDex است. علاوه بر این، طبق CoinMarketCap، ASTR، توکن اصلی شبکه، در سال جاری نزدیک به 50 درصد افزایش یافته است و ارزش بازار آن 234.5 میلیون دلار است.

Astar اوایل این ماه از ماشین متقابل مجازی (XVM) رونمایی کرد که به پروژه‌های ساخته شده بر روی آن اجازه می‌دهد با سایر اکوسیستم‌های قرارداد هوشمند ارتباط برقرار کنند.

این اولین محصول بزرگ تحت استراتژی 2023 این شرکت بود که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا زمینه های مختلف قرارداد را آزمایش کنند. این قابلیت همچنین به توسعه طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی پیچیده با چندین مورد استفاده مانند تأیید مالکیت دارایی های دیجیتال کمک می کند.

در همین حال، شبکه Astar تابستان گذشته قراردادی را با شرکت بلاک چین Alchemy برای تسریع توسعه Web3 در پلتفرم Polkadot اعلام کرد.

Astar آرزو دارد شرکت ژاپنی با پشتیبانی بلاک چین باشد. Astar با راه اندازی Startale Labs Japan به پشتیبانی از web3 در ژاپن اختصاص دارد. با این حال، هیچ شرکت ژاپنی تجربه عملیاتی و توسعه ای با بلاک چین عمومی L1 ندارد که در جاهای دیگر نتایجی را به همراه داشته باشد.

دولت ژاپن، کسب‌وکارها و راه‌حل‌های web3 به‌طور فعال با Astar برای ایجاد یک پلتفرم جهانی که منشا آن ژاپن است، همکاری می‌کنند. استار تلاش های خود را برای آغاز یک “عصر جدید” افزایش می دهد.