منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • توکن Decentraland (MANA) همچنان به اوج خود ادامه می دهد

توکن Decentraland (MANA) همچنان به اوج خود ادامه می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تفکیک TL;DR:

  • MANA در 2 هفته گذشته تقریباً 260٪ افزایش یافته است.
  • افزایش ناگهانی قیمت توسط اعلامیه تغییر برند فیس بوک برای حمایت از تحولات متاورز آغاز شد.
  • قرار گرفتن Decentraland با بازار رو به رشد NFT و جامعه فزاینده آن نشان دهنده آینده ای قوی برای MANA است.

MANA یکی از محبوب ترین توکن ها در صنعت کریپتو نیست. از نظر ارزش بازار رتبه بندی شده است شماره 41 در Coinmarketcap. با این حال، این توکن کمتر شناخته شده مبتنی بر اتریوم تقریباً به پایان رسیده است 260 درصد در دو هفته گذشته. چرا اینطور است؟ این به دلیل محبوبیت اخیر متاورس است.

MANA توکن دیجیتال بومی Decentraland است، یک پلتفرم متاورس با بلاک چین اتریوم. در Decentraland، کاربران می توانند از طریق MANA املاک و زمین مجازی را خریداری و بفروشند. مالکیت این ویژگی های مجازی به عنوان NFT منتقل می شود.

Decentraland در سال 2017 راه اندازی شد، اما محبوبیت آن در اوایل امسال به دلیل روند رو به رشد NFT آغاز شد. با این حال، روند صعودی اخیر آن توسط تغییر نام تجاری فیس بوک آغاز شد.

متاورس اصطلاحی است که بیش از یک دهه است که وجود دارد. اما واقعاً تنها دو هفته پیش به محبوبیت انبوه دست یافت، زمانی که فیس بوک اعلام کرد که این شرکت در حال تغییر نام خود به ‘متابرای کمک به توسعه متاورس، شکلی واقعاً فراگیر از رسانه های اجتماعی از طریق VR و AR.

محبوبیت مداوم متاورس، کاربران بیشتری را به پلتفرم Decentraland آورد، بنابراین حجم معاملات و ارزش بازار MANA را افزایش داد.

برای درک بهتر این موضوع، قبل از روز اعلام تغییر برند فیس بوک، MANA بسیار زیر 1 دلار معامله می شد. تنها در عرض 2 روز پس از اعلام، به قیمت بالاتری رسید 4.11 دلار. این تقریبا یک بود 400% پرش در 48 ساعت.

چرا Decentraland منحصر به فرد است؟

Decentraland خود را به عنوان یک پلتفرم متاورز برای سازندگان محتوا، سرمایه گذاران و افراد عمومی توصیف می کند که به دنبال یک رسانه منحصر به فرد برای شبکه و سرگرمی هستند.

دنیای بازی مجازی Decentraland به 90601 قطعه زمین مجزا تقسیم شده است. این زمین ها به صورت NFT نمایش داده می شوند که می توانند از طریق توکن MANA در بین کاربران معامله شوند.

هر یک از این سرزمین ها در مختصات خاصی در دنیای مجازی Decentraland قرار دارند. صاحبان این زمین های مجازی می توانند زمین های خود را با موضوعات و اشیاء مجازی مختلف تزئین کنند.

Decetraland فقط یک بازی نیست، بلکه یک دنیای واقعی یا یک جامعه است. هر گونه به روز رسانی خط مشی در پلتفرم توسط دارندگان MANA رأی گیری می شود. دارندگان می توانند در مورد شرایط خاص یک مزایده زمین، نوع محتوایی که باید در پلتفرم مجاز باشد، چه ارتقاهایی قابل توجه است و غیره رأی دهند.

همچنین کاربران می توانند از طریق تبلیغات یا اجاره از زمین های دارای مالکیت خود درآمد کسب کنند.

مانا
یک سرزمین مجازی در دسنترالند

آینده MANA چیست؟

مانند هر ارز دیجیتال دیگر، به دلیل نوسانات بازار، نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم که قیمت‌های MANA در بلندمدت چگونه باقی خواهند ماند. با این حال، Decentraland به دلیل علاقه فزاینده به NFT و metaverse، به جذب کاربران جدید بیشتری ادامه خواهد داد، که خبر خوبی برای سرمایه گذاران است.

فیس بوک قبلاً اعلام کرده بود که پلتفرم های متاورس آن از NFT پشتیبانی خواهند کرد. بنابراین، پذیرش و تجارت NFT به احتمال زیاد در آینده به رشد خود ادامه خواهد داد. این امر در معرض دید وسیعی از پلتفرم های متاورس مانند Decntraland قرار می گیرد.

هدف MANA کاملاً با هدف فیس بوک برای زنده کردن متاورس و کمک به افراد در ارتباط از طریق جوامع مجازی و مشاغل رو به رشد مطابقت دارد. بنابراین، مدل حاکمیت مترقی Decentraland، یک جامعه متعهد، و قرار گرفتن در معرض گسترده‌تر آن با بازار پررونق NFT، آینده‌ای صعودی را برای MANA نشان می‌دهد. تحولات آینده در متاورس قطعاً این توکن و همچنین کل اکوسیستم Decentraland را تقویت خواهد کرد.

MANA در حال حاضر در معاملات است 2.84 دلار، در زمان نوشتن