منو سایت

تولد ITO و دموکراتیزه شدن متاورس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اولین موج جذب سرمایه بلاک چین ICO بود. این کار در سال 2017 با معرفی استاندارد توکن ERC-20 اتریوم آغاز شد ، که اجازه ایجاد کلاس جدیدی از دارایی های دیجیتال را می داد: نشانه های ابزار.

این توکن ها به دارندگان آنها امکان دسترسی به خدمات یا محصول را می دادند و به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری به سرمایه گذاران فروخته می شد. موج دوم IEOs (ارائه اولیه مبادله) بود. IEO ها شبیه ICO ها هستند اما به جای فروش توکن در یک صفحه فرود استارتاپی ، آنها مستقیماً در صرافی هایی مانند Binance یا Bitfinex فهرست می شوند ، که بلافاصله دسترسی تعداد زیادی از سرمایه گذاران را فراهم می کند.

موج سوم STO ها (پیشنهادات توکن امنیتی) بود ، جایی که شرکت ها به جای ارائه دسترسی به خدمات یا محصول ، توکن های خود را که توسط حقوق صاحبان سهام ، بدهی یا دارایی های واقعی پشتیبانی می شد ، صادر می کردند.

موج چهارم IDOs (ارائه اولیه مبادله غیر متمرکز) بود ، شبیه IEO ، اما در مبادله غیر متمرکز مانند UniSwap یا PancakeSwap.

موج پنجم ITO یا Initial Tile Offering است ، جایی که پروژه ای بسته های املاک مجازی را در بلاک چین هایی مانند Ethereum می فروشد ، جایی که NFT نشان دهنده حقوق مالکیت این بسته ها است. ITO توسط پروژه بزرگ جدید metaverse ، Next Earth پیشگام شده است.

کاشی اولیه دقیقاً چه چیزی ارائه می دهد؟

یک درس تاریخ مختصر از metaverse: در اوایل دهه 2000 ، گروهی از دانشمندان کامپیوتر و کارآفرینان یک دنیای مجازی به نام Second Life ایجاد کردند. این یک دنیای آنلاین بود که در آن کاربران می توانستند املاک مجازی بخرند و بفروشند ، مشاغل ایجاد کنند ، با افراد جدید ملاقات کنند و حتی عاشق شوند.

متاورس از زمان پیدایش راه زیادی را طی کرده است. امروزه چندین دوره متا وجود دارد که به کاربران امکان می دهد آواتار بسازند و در محیط های سه بعدی با یکدیگر تعامل داشته باشند. برخی از این موارد شامل Sims ، Roblox و Minecraft است.

با این حال ، از Second Life تا Sims ، این متاورهای سنتی یک مشکل مشترک دارند: آنها متمرکز هستند ، به این معنی که یک مرجع مرکزی مالک تمام دارایی ها است ، در حالی که کاربران فقط به عنوان مهمان در آنجا هستند و هرگز مالکیت واقعی را تجربه نمی کنند.

در نتیجه ، کاربر می تواند ممنوع شود ، از سرور اخراج شود یا در هر صورت دسترسی به دارایی های خود را در هر زمان از دست بدهد. تنها با داشتن 50 میلیارد دلار بازار پوسته در بازی ، این یک مشکل جدی است. میلیاردها دلار “دارایی بازیکن” در واقع متعلق به شرکت های متمرکز است.

متاورهای غیر متمرکز مانند Next Earth قصد دارند آن را برطرف کنند. Next Earth در حال ساخت غیر متمرکزترین metaverse است که تاکنون بر روی فناوری بلاک چین اتریوم ساخته شده است ، که به هر کسی امکان می دهد بدون نیاز به هیچ شخص ثالث یا واسطه ای مالک یا تحت کنترل محتوا یا دارایی های خود واقعاً مالک یک قطعه متاورس باشد.

در اولین ITO جهان ، یا ارائه کاشی اولیه ، Next Earth کاشی های مجازی زمین را برای فروش در دسترس قرار داد. در حال حاضر شرکت کنندگان در ITO دارای املاک مجازی کمیاب و منحصر به فرد در یک نسخه دیجیتالی از زمین هستند. از این پس هرکسی می تواند این کاشی های زمینی را خریداری کند.

این زمینداران همچنین متروسای بعدی زمین را اداره خواهند کرد. پس از انتشار Token Token ، مالکان زمین می توانند توکن های خود را که به کاشی گره خورده اند ، به اشتراک بگذارند. علاوه بر این ، NFT Land Art مبتنی بر پیکسل برای اولین بار در بلاک چین معرفی می شود.

این یک مورد کاملاً جدید برای NFT ها است که هنرمندان و خلاقان را به metaverse جذب می کند ، به عنوان مکانی که آنها می توانند برای اولین بار هنر زمینی دیجیتال خود را بسازند و واقعاً مالک آن شوند.

ITO به عنوان سوخت برای Metaverse تجاری

این ما را به نقطه بعدی می رساند: Next Earth همچنین قصد دارد یک متاورس تجاری باشد ، بدین معنا که هرچه تعداد کاربران بیشتر باشد ، شرکت های بیشتری علاقه مند خواهند بود که به سیستم عامل ها وارد شوند و محصولات و خدمات خود را ارائه دهند.

از طریق ارائه کاشی اولیه ، مشاغل اولین سهام املاک تجاری مجازی (vCRE) را دریافت کردند. Next Earth با اختصاص بخش بزرگی از توکن های خود به مشاغل ، مشاغل را به این پلتفرم جذب می کند و حتی امکان ایجاد موارد جدید را نیز فراهم می کند.

برای صاحبان مشاغل غیر تجاری ، این مزیت را دارد که ارزش کل زمین را افزایش دهد ، علاوه بر ایجاد درآمد غیرفعال بیشتر از طریق افزایش حجم معاملات.

همه اینها برای کمک به ماموریت اصلی Next Earth نیز مفید است: کمک به سازمان های خیریه محیط زیست. از آنجا که بخشی از هر معامله به یک موسسه خیریه می رود ، ITO موفق متاورس را افزایش داد و به نوبه خود ، کمک های خیریه را افزایش داد. با افزایش خرید و فروش بیشتر املاک مجازی پس از ITO توسط کاربران ، این روند ادامه خواهد یافت.

جمع آوری سرمایه برای املاک مجازی

ITO در اصل یک کمپین تامین مالی جمعی برای املاک مجازی است. شما می توانید آن را تکامل بعدی صندوق های سرمایه گذاری در املاک (REITs) بدانید ، که توسط سرمایه گذاران نهادی مانند صندوق های بازنشستگی و موقوفات مورد استفاده قرار می گیرد ، که می خواهند بدون نیاز به پذیرش تمام ریسک ها در معرض طبقه دارایی های املاک قرار گیرند.

در اصل ، ITO روشی است که افراد می توانند در متاورس سرمایه گذاری کنند بدون اینکه خود ریسک زیرساخت ها را به عهده بگیرند. اما برخلاف REIT ها ، سرمایه گذاران منفرد در یک دنیای مجازی معین شرکت می کنند تا یک دارایی فیزیکی اساسی مانند درآمد اجاره ای از املاک در یک بازار املاک خاص.

بنابراین این امر باعث می شود مالکیت آن دنیای مجازی و اکوسیستم آن بیشتر از مالکیت واقعی در املاک درآمدزایی اجاره ای یا جریان نقدینگی از آن املاک باشد (نه اینکه مشکلی در آن وجود داشته باشد!).

در عوض ، با املاک مجازی و ITO ها ، کاشی های زمینی که به دست می آورید NFT هستند. NFT ها به دلیل کمیاب بودن ارزشمند هستند و کمبود آن توسط بلاک چین ثابت می شود. دموکراتیزه شدن مالکیت املاک و مستغلات مجازی اینجاست و تازه شروع شده است.

The Metaverse: Old vs New

مدتی است که مدتی است که وجود دارد ، اما اخیراً مردم متوجه آن شده اند. در ژوئیه سال جاری ، فیس بوک اعلام کرد که آنها به یک “شرکت متاورس” منتقل می شوند. با این وجود ، فیس بوک یک نهاد متمرکز است که بارها و بارها ثابت کرده است که نباید به داده های کاربر اعتماد کرد.

اگر نمی توان به اطلاعات اولیه کاربران فیس بوک اعتماد کرد ، چگونه می توان کل هویت سایبری ما را در metaverse به آنها اعتماد کرد؟

متاورهای غیر متمرکز می توانند همه اینها را تغییر دهند. آنها مالکیت داده ها را به کاربران ارائه می دهند و می توانند برای دسترسی به سرویس هایی که در غیر این صورت در پلتفرم های متمرکز مانند فیس بوک در دسترس نیستند استفاده شوند.

دنیای مجازی Next Earth دارای ارز مخصوص خود ، حکمرانی غیر متمرکز ، اقتصاد دارایی های کمیاب و ساختارهای اجتماعی است. این عناصر با هم ترکیب می شوند و تجربه ای همه جانبه را ایجاد می کنند که در آن کاربران می توانند دارایی های دیجیتالی منحصر به فرد خود را در یک نسخه مجازی از زمین معامله کرده و مالک آن شوند.

یکی از جنبه های هیجان انگیز metaverse Next Earth توانایی آن در ایجاد اقتصادهای کاملاً جدید است ، که می تواند به عصر جدیدی از آزادی مالی برای کاربران در سراسر جهان کمک کند.

پیشنهاد اولیه برای املاک و مستغلات مجازی ما ، Initial Tile Offering (ITO) ، بر توانایی افراد در تملک قطعه ای از این دنیای مجازی ، دموکراتیک سازی دسترسی به متا و متمرکز کردن هرکسی برای داشتن یک قطعه از آن متمرکز بود.

چرا دموکراتیزه شدن متاورس اهمیت دارد

یک چیز مسلم است: محبوبیت دنیای مجازی همچنان افزایش می یابد زیرا افراد بیشتری به پتانسیل خود پی می برند. و هنگامی که آنها به جریان اصلی تبدیل شدند ، نمی توان گفت که چه میزان ثروت می توانند برای کسانی که زود سرمایه گذاری می کنند ایجاد کنند – چه از طریق ارائه کاشی اولیه و چه از طریق فرصت های دیگر در راه.

با ایجاد یک متاورس بزرگتر ، دموکراتیک شدن اهمیت بیشتری پیدا می کند. دنیای مجازی غیر متمرکز این پتانسیل را دارد که کاربران بر داده های خود کنترل داشته باشند ، که می تواند منجر به تعدادی نتایج مثبت شود.

برای اولین بار ، این امکان را به مردم می دهد تا در بسترهای متمرکز مانند فیس بوک به خدماتی دسترسی پیدا کنند که در غیر این صورت برای آنها در دسترس نیست. همچنین این پتانسیل را دارد که به ایجاد اقتصاد کاملا جدید و فرصت های مالی برای کاربران در سراسر جهان کمک کند.

ما همچنین اهمیت دموکراتیزه شدن را در صنایع دیگر نیز مشاهده کرده ایم. از Robinhood استفاده کنید ، برنامه ای که به کاربران اجازه می دهد بدون پرداخت هزینه یا کمیسیون در سهام سرمایه گذاری کنند. Robinhood سرمایه گذاری برای توده ها را دموکراتیک کرده است و آنها با خدمات خود توانسته اند به پایگاه کاربر میلیون ها سرمایه گذار برسند.

برای مثال دیگر ، نگاه کنید که چگونه Uber صنعت تاکسی را دموکراتیک کرد. قبل از Uber ، مشتریان مجبور بودند با یک شرکت تاکسی تماس بگیرند یا به صورت دستی به تاکسی بپردازند و مقصد را توضیح دهند. با Uber ، مشتریان فقط می توانند برنامه خود را باز کرده و آدرس را انتخاب کنند.

در دنیای پخش موسیقی نیز همین اتفاق می افتد. Spotify صنعت موسیقی را دموکراتیک کرده است و به کاربران اجازه می دهد آهنگ ها را بدون پرداخت هیچ گونه هزینه یا حق امتیاز به هنرمندان و برچسب های موسیقی به صورت رایگان پخش کنند. کاربران همچنین می توانند لیست های پخش را بر اساس ژانرهای مختلف موسیقی ایجاد کنند ، که پیدا کردن آهنگ هایی را که دوست دارند برای آنها آسان تر می کند.

همانطور که برنامه هایی مانند Robinhood ، Uber و Spotify در حال دموکراتیزه کردن صنایع مربوط به خود هستند ، Next Earth در حال دموکراتیزه کردن metaverse است. زمین بعدی متوجه شد که فرصتی برای تمرکززدایی در این فضا وجود دارد – فرصتی که هنوز به طور کامل محقق نشده بود. با راه اندازی اولین ITO جهان ، Next Earth گامی در جهت دموکراتیزه کردن متاورس برداشته است و کاربران جدید امروز می توانند با کسب پاداش های جامعه ، به دست آوردن املاک مجازی و به زودی با استفاده از هنر پیکسل روی کاشی های زمین مجازی شرکت کنند!