منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تولد بیت کوین: انتشار وایت پیپر بیت کوین 13 ساله است

تولد بیت کوین: انتشار وایت پیپر بیت کوین 13 ساله است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

  • امروز تولد بیت کوین است زیرا 13 سال پیش وایت پیپر BTC امروز منتشر شد.
  • تولد بیت کوین: بیت کوین از زمان اولین استخراج بیش از 2 تریلیون درصد افزایش یافته است.
  • جستجو برای ساتوشی ناکاموتو همچنان ادامه دارد.

امروز تولد بیت کوین است زیرا امروز سیزدهمین سالگرد وایت پیپر خود را جشن می گیرد.

ساتوشی ناکاموتو، توسعه دهنده نام مستعار بیت کوین، اولین وایت پیپر ارزهای دیجیتال را در 31 اکتبر 2008 منتشر کرد. عنوان مقاله بیت کوین: «یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا».

مقاله ای که کل پروژه بیت کوین را توضیح می دهد تماماً در مورد حذف سیستم شخص ثالث متمرکز بود که به افراد امکان می دهد به بانک خود تبدیل شوند و بدون تکیه بر “شخص ثالث” برای پردازش تراکنش با یکدیگر تراکنش کنند.

این شرکت به مشکلات مربوط به سیستم پرداخت الکترونیکی متمرکز اشاره کرد در حالی که پروتکل غیرمتمرکز ناشناس همتا به همتا خود را پیشنهاد کرد که این مشکل را حل می کند.

درست مانند بیت کوین امروز، ساتوشی 13 سال پیش در وایت پیپر پیشنهاد کرد که چگونه این پروتکل بر روی یک سیستم رمزنگاری امن ساخته می شود که پایه و اساس چیزی را که امروزه به عنوان ستون فقرات ارزهای دیجیتال شناخته می شود – فناوری بلاک چین – ایجاد می کند.

تولد بیت کوین: بیت کوین بیش از 2,066,670,000 درصد از زمان آغاز به کار افزایش یافته است.

اولین بیت کوین در 3 ژانویه 2009 پس از انتشار وایت پیپر استخراج شد. امروزه این ارز به یکی از قوی ترین ارزهای جهان تبدیل شده است.

تنها در 12 سال، ارزش بیت کوین بیش از 2 تریلیون درصد افزایش یافته و ارزش بازار آن بیش از 1 تریلیون دلار است. در حال حاضر 44 درصد از کل ارزش سکه ها در بازار ارز دیجیتال ارزش دارد. بیت کوین با ارزش ترین ارز رمزنگاری شده در جهان است.

بیت کوین از سال 2010 تا کنون بیش از 2,066,670,000 درصد رشد داشته است و اولین قیمت معاملاتی ثبت شده در بازار صرافی بیت کوین 0.003 دلار بوده است.

کریگ رایت، ساتوشی ناکاموتو؟

کریگ استیون رایت، دانشمند کامپیوتر و تاجر استرالیایی علناً ادعا کرده است که نام مستعار ساتوشی ناکاموتو است که بیت کوین را توسعه داده است.

با این حال، ادعاهای او باعث شد تا او چندین پرونده قضایی را به چالش بکشد و ادعاهایش را به چالش بکشد و اثبات کند که او واقعاً ساتوشی ناکاموتو است.

در میان ادعاهای او، هویت ساتوشی یک معما باقی مانده است، یک معمای حل نشده در میان جامعه ارزهای دیجیتال. هیچ کس هویت واقعی نام مستعار ایجاد بیت کوین را نمی داند زیرا او در سال 2010 از صحنه محو شد.

گمانه زنی ها در مورد اینکه این فرد کیست ادامه دارد، اما تلاش ها برای یافتن او تا به امروز ناکام مانده است. به همین دلیل است که بسیاری بر این باورند که فرد قبلاً مرده است.