منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • توضیح داده شده: BNB Greenfield، زیرساخت ذخیره سازی غیرمتمرکز برای اقتصاد داده جدید

توضیح داده شده: BNB Greenfield، زیرساخت ذخیره سازی غیرمتمرکز برای اقتصاد داده جدید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

زنجیره جانبی BNB Greenfield زیرساخت ذخیره سازی غیرمتمرکز و نحوه استفاده از آن در اکوسیستم گسترده تر زنجیره BNB را تشریح می کند.

این راهنما توضیح می‌دهد که چگونه کاربران، کسب‌وکارها، توسعه‌دهندگان و dApps می‌توانند از این پلتفرم برای ایجاد، ذخیره و تبادل داده‌ها با مالکیت کامل استفاده کنند تا اقتصاد داده جدید را شکل دهند.

کاربران می‌توانند با استفاده از کلیدهای مبتنی بر رمزنگاری ناشناس (ID) وارد سیستم شوند و داده‌ها را با استفاده از تجربه کاربری مشابه تجربه سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری پیشرفته امروزی ایجاد، خواندن و اجرا کنند. در این مورد بحث می‌شود که چگونه کاربران کنترل کاملی بر دارایی‌های داده‌های خود خواهند داشت و آنها را قادر می‌سازد تصمیم بگیرند که چه کسی می‌تواند به داده‌های آنها دسترسی داشته باشد و از آنها استفاده کند و همچنین از آنها برای منافع مالی استفاده کند.

اصول طراحی گرین فیلد

سادگی

طراحی تاکید زیادی بر سادگی دارد، که به طرق مختلف سودمند است. راه‌حل‌های ساده به دلیل ماهیت ساده، پیاده‌سازی، اجرا، نگهداری و گسترش آن‌ها آسان‌تر است. علاوه بر این، این رویکرد کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که عملکرد نرم‌افزار بی‌تأثیر باقی می‌ماند، زیرا فرآیندهای پیچیده می‌توانند منجر به نتایج عملکرد نامطلوب شوند. به عنوان شاهدی بر این رویکرد در عمل، از محاسبات دشوار خاصی مانند اثبات پذیرفته شده توسط Filecoin اجتناب می شود زیرا به اصل سادگی پایبند نیست.

قابلیت ارتقا

کمال حالت نهایی مطلوب در طراحی نیست. در عوض، هدف باید سیستمی باشد که انعطاف پذیر باشد، قادر به تکامل و بهبود بر اساس داده های جامعه و برتری فناوری های جدید موجود باشد.

این زیرساخت «فقط به اندازه کافی» به انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری در هنگام رشد ویژگی‌ها یا عملیات در طول زمان اجازه می‌دهد. معماری کامل ضمن توسعه با توجه به تقاضای بازار، به بازخورد پاسخ می‌دهد و تضمین می‌کند که پروتکلی که مبتنی بر آن است در آینده نزدیک باقی می‌ماند.

پلت فرم باز

صنعت کریپتو اغلب پتانسیل فوق العاده راه حل های جامعه محور را به نمایش گذاشته است. با استعدادهای بزرگ و ذهن‌های نوآور که برای یک هدف مشترک با هم کار می‌کنند، می‌توان پیشرفت چشمگیری داشت.

برای بهینه‌سازی فرصت‌ها برای توسعه بیشتر، طراحی پلتفرم‌ها باید حول یک زیرساخت فنی هسته‌ای پایدار با رابط‌ها، ابزارها و ویژگی‌های گسترده باشد.

هنگامی که توسعه دهندگان با چنین بوم نقاشی ارائه می شوند که بر اساس آن بسازند، آنها را قادر می سازد تا پتانسیل کامل خلاقیت خود را بدون محدودیت یا محدودیت کشف کنند. با تنظیم پارامترهای مناسب، صنعت کریپتو واقعاً شهرت خود را به عنوان یک پیشگام در نوآوری سریع به دست آورده است.

پذیرش گسترده

سازگاری پیشرفته با استانداردهای Web2 و Web3 جزء حیاتی رشد اقتصاد فراتر از مشتریان زنجیره BNB موجود است. برای دستیابی به این هدف، طراحی سیستم باید استانداردهای رایجی را که برای تعداد زیادی از کاربران و توسعه دهندگان اعمال می شود، در نظر بگیرد.

این به ایجاد چارچوبی کمک می کند که در آن اقتصاد می تواند هم در زنجیره BNB گسترش یابد و هم فراتر از آن گسترش یابد و کاربران و توسعه دهندگان را در پلتفرم های خارج از شبکه خود در بر گیرد.

این مرحله همچنین ممکن است منجر به جذب بیشتر فناوری بلاک چین در زمینه‌های مختلف با امکان پذیرش کاربر Web3 در مقیاس‌های وسیع‌تر شود.

تمرکززدایی به عنوان یک سفر

تمرکززدایی را می توان به عنوان یک سفر در نظر گرفت، و درک این موضوع برای کشف بهترین راه برای حرکت آهسته اما پیوسته به سمت استقلال کامل کلیدی است.

با در نظر گرفتن سیستم ذخیره‌سازی به عنوان مثال، راه‌حل‌های غیرمتمرکز از یک انتهای انتهایی گسترش می‌یابند که در آن کاربران باید تمام داده‌های خود را در یک تأمین‌کننده خدمات واحد ایجاد و ذخیره کنند تا انتهای دیگر، جایی که کاربران می‌توانند داده‌های خود را اساساً در هر محاسباتی ایجاد و ذخیره کنند. ترمینال (حتی چیزی به سادگی PowerPC).

یک طراحی غیرمتمرکز موفق نیازی به پرش فوری از یک نقطه پایانی به نقطه دیگر برای کارکرد ندارد. باید روی انتخاب ساده‌ترین راه‌حلی تمرکز کند که آن را به استقلال بیشتر نزدیک‌تر می‌کند و در طول زمان حتی کارآمدتر می‌شود.

به عنوان مثال، گرین‌فیلد به کاربران آزادی انتخاب را با انتخاب آنها از میان انبوهی از خدمات با حداقل هزینه ارائه می‌دهد تا بتوانند داده‌های خود را در هر کجا که می‌روند نزد خود نگه دارند.

چه چیزی بلاک چین گرینفیلد را منحصر به فرد می کند؟

  1. این برنامه یک پلت فرم منبع باز را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد که آدرس های سازگار با اتریوم را قادر می سازد تا به طور ایمن طیف گسترده ای از دارایی های دیجیتال را ایجاد، ذخیره و مدیریت کنند. گرین‌فیلد با استفاده از فناوری دفتر کل ابری توزیع‌شده تضمین می‌کند که هم مالکیت و هم صحت این دارایی‌ها به‌طور ایمن در بلاک چین ردیابی می‌شوند. این سطوح بی‌سابقه‌ای از اعتماد و شفافیت را فراهم می‌کند و امکانات جدیدی را برای افراد و کسب‌وکارها به‌طور یکسان برای مدیریت ایمن دارایی‌های داده‌های خود در مقیاس ایجاد می‌کند. توسعه دهندگان می توانند از ابزارهای ارائه شده در Greenfield API برای دسترسی آسان به این قابلیت استفاده کنند و در عین حال مطمئن باشند که می توانند حریم خصوصی را در طول فرآیند حفظ کنند.
  2. پیوندهای بومی آن، مجوزهای داده و منطق مدیریت را قادر می‌سازد تا دارایی‌های قابل تعویض مرتبط با شبکه BSC باشند. چنین انعطاف‌پذیری اجازه می‌دهد تا برنامه‌های قرارداد هوشمند، همراه با سایر دارایی‌ها، به‌طور یکپارچه با یکدیگر ادغام شوند. این منجر به انواع فرصت‌های مقرون‌به‌صرفه برای شرکت‌هایی می‌شود که به دنبال راه‌حل‌های نوآورانه برای تبادل دارایی دیجیتال در عملیات تجاری خود هستند. گرین‌فیلد بستر لازم را برای ساده‌سازی خدمات یکپارچه تجاری به روشی کارآمد و ایمن فراهم می‌کند.
  3. این به توسعه دهندگان همان محدوده ای از عملیات اولیه را با سیستم های web2 برای ساخت، دستکاری و مدیریت داده ها ارائه می دهد و آنها را قادر می سازد تا به سرعت برنامه ها و خدمات را در محیط امن Greenfield استقرار دهند. معماری بهینه‌شده آن در مقایسه با معماری‌های Web2 موجود، نمایه تأخیر و توان عملیاتی بالاتری را به همراه دارد و انتقال سریع و بدون دردسر برنامه‌های کاربردی از دیگر ارائه‌دهندگان زیرساخت ابری به گرین‌فیلد را آسان می‌کند.

ویژگی های زیرساخت گرین فیلد

  1. فناوری بلاک چین زیربنایی گرینفیلد دسترسی ایمن و تایید شده به دارایی های داده کاربران را فراهم می کند. با استفاده از کلیدهای رمزنگاری، کاربران می توانند با ناشناس بودن کامل وارد شوند و در عین حال می توانند مالکیت دارایی های داده خود را ثابت کنند.
  2. این یک تجربه کاربری بصری است که بر اساس استانداردهای مدرن web2 برای ایجاد، خواندن و اجرای داده ها است. این تضمین می‌کند که توسعه‌دهندگان می‌توانند به سرعت و به آسانی برنامه‌ها را بدون نگرانی در مورد پیچیدگی‌های مدیریت پایگاه‌های اطلاعاتی متعدد یا پیکربندی سیستم‌های پیچیده اجرا کنند.
  3. کاربران کنترل کاملی بر نحوه مدیریت دارایی های داده خود خواهند داشت. آنها می توانند تصمیم بگیرند که چه کسی به داده های آنها دسترسی داشته باشد و از آنها استفاده کند و همچنین از آنها برای منافع مالی استفاده کند. آنها می توانند با تنظیم مجوزها، ایجاد کمپین های بازاریابی و فعال کردن سایر فرآیندهای خودکار که نیاز به دستکاری دارایی های دیجیتال امن دارند، نحوه استفاده از داده های خود را به صورت برنامه ای کنترل کنند.
  4. گرین‌فیلد با استفاده از فناوری بلاک‌چین، کاربران را قادر می‌سازد تا دارایی‌های دیجیتال را با اطمینان معامله کنند. کاربران نیازی به نگرانی در مورد صحت یا اعتبار تراکنش ها ندارند زیرا همه چیز به طور ایمن در زنجیره بلوکی ردیابی می شود. این یک پلت فرم مقرون به صرفه برای مشاغلی است که به دنبال کسب درآمد از سبد دارایی های دیجیتال خود به روشی کارآمد و ایمن هستند.

موارد استفاده BNB Greenfield

میزبانی وب سایت

BNB Greenfield یک راه حل کاربرپسند برای استقرار وب و مدیریت پرداخت ارائه می دهد که به کاربران امکان می دهد از ویژگی های مشابه ارائه شده توسط Amazon S3 استفاده کنند. با استفاده از API های ارائه شده، مشتریان می توانند به سرعت وب سایت های خود را با BNB Greenfield ادغام کنند و فرآیند را ساده و خودکار کنند و در عین حال کاملاً ایمن باشند.

از طریق داشبورد بصری آن، کاربران می توانند پرداخت های خود را به راحتی مدیریت کنند و از فناوری پیشرفته تشخیص کلاهبرداری و خدمات پشتیبانی مشتری مفید بهره مند شوند.

ذخیره سازی ابری شخصی

درایو شبکه BNB Greenfield این قابلیت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا فایل‌ها، عکس‌ها و ویدیوهای خود را به‌طور امن در چندین دستگاه ذخیره کنند. با استفاده از کلید خصوصی تولید شده توسط BNB Greenfield، کاربران می توانند یک ارتباط قابل اعتماد بین دستگاه های مختلف دسکتاپ و تلفن همراه خود برقرار کنند و آنها را قادر می سازد تا فایل های رمزگذاری شده را به سرعت آپلود یا دانلود کنند.

به عنوان یک مزیت اضافه، کاربران می توانند از هر دستگاهی که می تواند به سرویس متصل شود، به داده های خود دسترسی داشته باشند. این نوآوری ذخیره سازی فایل های شخصی را متحول کرده است و دسترسی کاربران به اطلاعات خود را در صورت نیاز بسیار آسان کرده است.

ذخیره سازی داده های بلاک چین

با استفاده از BNB Greenfield، کسب و کارها و توسعه دهندگان می توانند حجم زیادی از داده های تاریخی موجود در سیستم های L1 را به شیوه ای مقرون به صرفه دستکاری کنند. این فناوری نه تنها مشکلات تأخیر را در سیستم L1 کاهش می دهد، بلکه داده های خاموش یا مرده را در صورت تقاضا در دسترس قرار می دهد.

این به عنوان یک راه حل مفید برای ذخیره داده های تراکنش سطح 2 با استفاده از منابع کمتر عمل می کند. به این ترتیب، ذخیره‌سازی داده‌های بلاک چین رویکرد ایمن‌تر و قابل اعتمادتری را برای دستکاری اطلاعات دیجیتالی خود در اختیار مؤسسات مالی قرار می‌دهد.

انتشار

BNB Greenfield یک پلت فرم ایده آل برای نویسندگان و ناشرانی است که مایل به بازاریابی آنلاین آثار خود هستند. این بلاک چین امکان ذخیره داده ها، از جمله آثار مکتوب را با پتانسیل توزیع بیشتر از طریق زنجیره هوشمند BNB فراهم می کند. این گزینه برای اعطای مجوز خواندن به آدرس خریدار در ازای پرداخت وجود دارد – بنابراین این امکان را می‌دهد که مطالب دارای حق نسخه‌برداری در هنگام فروش توسط ناشر محفوظ بماند.

با این حال، تاکنون هیچ طرحی برای مبارزه با دزدی دریایی اجرا نشده است: کاربران همیشه باید آگاه باشند که قابلیت‌های امنیتی فعلی داده‌های آن محدود است.

همانطور که BNB توسعه می یابد، ویژگی های جدید مرتبط با حق چاپ ممکن است در آینده در دسترس قرار گیرد و سطوح بالاتری از محافظت را برای نویسندگان و آثار آنها به طور یکسان تضمین کند.

رسانه های اجتماعی

BNB Greenfield زیرساخت جامعی را برای تأثیرگذاران رسانه های اجتماعی و رهبران افکار کلیدی فراهم می کند تا کنترل محتوا و داده های خود را دوباره به دست آورند.

این زیرساخت به طور خاص به گونه ای ساخته شده است که dApps شخص ثالث می تواند از داده های کاربر – از جمله محتوا و نمودار اجتماعی مرتبط – استفاده کند که سپس از طریق دسترسی غیرمتمرکز به شبکه در دسترس یک پلت فرم عمومی قرار می گیرد.

طرح مجوز اختصاصی در زیرساخت BNB Greenfield، ایجاد زیر گروه های خصوصی برای دنبال کنندگان یا اعضا را برای سازندگان محتوا آسان تر می کند. این امر به کاربران امکان کنترل بیشتری بر فرآیند تقسیم‌بندی داده‌ها را می‌دهد، و این امکان را برای آنها فراهم می‌کند تا از سطوح پیشرفته حریم خصوصی هنگام به اشتراک‌گذاری اطلاعات با مخاطبین خاص اطمینان حاصل کنند.

رجیستری های مدیریت شده توکن

BNB Greenfield راه حل قابل اعتمادی را برای لیست های تنظیم شده ارائه می دهد، زیرا اجرای قراردادهای هوشمند در زنجیره هوشمند BNB می تواند حاکمیت کامل و منطق انگیزشی ثبت نام را تنظیم کند.

این سیستم همچنین به سطل های تجاری تعیین شده دسترسی می دهد، که در آن اشیاء لیست تغییرناپذیر در کنار تاریخچه تغییرات ردیابی شده ذخیره می شوند.

از طریق این فرآیند خودکار، مکانیسم‌های رای‌گیری و حاکمیت غیرمتمرکز به آسانی در دسترس قرار می‌گیرند و به کاربران اجازه می‌دهند تا بینش‌های عملی را از داده‌هایی که به‌طور ایمن در زنجیره ذخیره می‌شوند، ایجاد کنند.

بازار داده های شخصی

مدیریت داده های شخصی بدون خطر سوء استفاده در حال پیچیده تر شدن است. قانون فعلی پاسخی واکنشی به تخلفات ارائه می دهد، اما در مورد رویکردهای پیشگیرانه تا حد زیادی ناکافی است.

BNB Greenfield یک رویکرد جدید برای جلوگیری از سوء استفاده از داده های شخصی متعلق به افراد است. کارآیی آن به حساب‌های ذخیره‌سازی شخصی رمزگذاری‌شده و دسترسی مبتنی بر مجوز با هزینه‌های مربوطه متکی است، که امنیت و پاداش بهینه استفاده از داده‌ها را فراهم می‌کند. این شکل از مالکیت باید در توانمندسازی افراد برای اتخاذ مسئولانه‌ترین تصمیم‌ها در مورد داده‌های دیجیتالی خود بسیار ارزشمند باشد.