منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تنش‌های FTX همچنان در حال شکار سام بنکمن-فرید است

تنش‌های FTX همچنان در حال شکار سام بنکمن-فرید است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سقوط FTX همه چیز را در اطراف بازار کریپتو بهم ریخت. فروپاشی آنقدر شدید و سریع بود که هیچ کس در شرکت راه حل واقعی را نمی دانست. طی چند هفته، زمانی که معامله گران آن ۶ میلیارد دلار را ظرف ۷۲ ساعت برداشت کردند، شرکت اعلام ورشکستگی کرد. وقتی بایننس از یک معامله نجات بالقوه پشتیبان گرفت و FTX به چاله ای عمیق رفت که بازگشتی وجود نداشت، اوضاع تشدید شد.

برای بهبود اوضاع، سام بنکمن-فرید باهاما را برای سازماندهی مجدد انتخاب کرد زیرا این کشور کارائیب یکی از بهترین ها از نظر تنظیم تجارت کریپتو است. زمانی که همه چیز طبق برنامه پیش نمی رفت، SMF تصمیم به استعفا گرفت و J. Ray III به عنوان مدیرعامل جدید شرکت انتخاب شد. با این حال، از آن زمان به بعد، اوضاع بدتر شد. چگونه؟

باهاما، FTX و J. Ray III

روز یکشنبه 27هفتم در نوامبر 2022، بلومبرگ گزارش داد که «مقامات باهاما فردی را که مسئول تغییر ساختار FTX کریپتویی است مورد انتقاد قرار داده اند»، طبق گفته رایان پیندر، حرفه ای حقوقی باهاما، ادعاهای جی. ری III نادرست و «بسیار تاسف بار» است. پس از اتهام J Ray III در هفته گذشته مبنی بر اینکه باهاما به طور نامناسب دارایی های FTX را مصادره کرده است، دادستان کل باهاما پاسخ داد.

روز یکشنبه، پیندر خطاب به ملت و مقامات این شرکت به دلیل ارائه نادرست حقایق انتقاد کرد. او گفت که رهبری عالی شرکت “اقدام به موقع انجام شده توسط کمیسیون اوراق بهادار را نادرست معرفی کرده است و از اتهامات نادرست ارائه شده در درخواست انتقالی که برای انجام این کار ارائه کرده اند استفاده کرده است”، علاوه بر این، دادستان کل از شرکت چند ملیتی رمزنگاری FTX خواست تا برخی از آنها را داشته باشد. احتیاط و دقت در تمام پرونده های آینده.

تنش های FTX همچنان در حال شکار Sam Bankman-Fried 1 است

چه آینده ای برای FTX در انتظار است؟

هیچ کس نمی داند آینده چه چیزی در انتظارش است، اما همانطور که همه چیز در حال آشکار شدن است، آینده FTX تاریک و تاریک است. تخمین زده می شود که حداقل 1 میلیارد دلار از وجوه مشتری – و احتمالاً بسیار بیشتر – هنوز در بیش از 100 شرکت وابسته به FTX وجود ندارد که برای محافظت از ورشکستگی اقدام کردند. در نتیجه بررسی های قانونی و نظارتی شدید، مدیر عامل سابق ممکن است پس از افشای افشاگری مبنی بر انتقال 10 میلیارد دلار از وجوه مشتری به شرکت تجاری ارز دیجیتال، Alameda Research که از آن زمان تعطیل شده است، با زندان مواجه شود.

به گفته مقامات FTX، Bankman-Fried شرکت را طوری اداره می‌کرد که انگار «فله شخصی» او بود. مدیر عامل سابق متهم به غارت منابع شرکت برای دامن زدن به ولگردی خرج کرده است که شامل خرید 300 میلیون دلار املاک لوکس می شود.

اوضاع حتی در چارچوب مقامات شرکت هم خوب نیست. جی. ری سوم، مدیر عامل جدید، مدیران ارشد شرکت را به چنین شکست و ویرانی برای شرکت متهم می کند. او علنا ​​هم از مدیرعامل قدیمی و هم از مدیران ارشد شرکت انتقاد کرد. در حالی که در یک پرونده قضایی، جی. ری سوم گفت: «هرگز در حرفه‌ام چنین شکست کاملی در کنترل‌های شرکتی و فقدان کامل اطلاعات مالی قابل اعتمادی که در اینجا اتفاق افتاده است ندیده‌ام».

تحقیقات FTX و باهاما

هر زمان که همه چیز آشکار شود، وضعیت را برای شرکت بدتر می کند. روز یکشنبه، رایان پیندر همچنین گفت که آنها بر روی “امور بازارهای دیجیتال FTX” تمرکز دارند و این موضوع از سوی “مقامات مدنی و جنایی” تحت نظارت است، علاوه بر این، او تأیید کرد که آنها در تلاش هستند تا شرکت را به میز مذاکره بکشانند و برای آن، آنها با “تعدادی از متخصصان و متخصصان کار می کنند و در صورت نیاز به این کار ادامه خواهند داد.”تنش های FTX همچنان در حال شکار Sam Bankman-Fried 2 است

علاوه بر این، وی افزود که تحقیقاتی علیه این شرکت “در رابطه با بحران ورشکستگی FTX و هرگونه نقض احتمالی قوانین باهامیا” آغاز شده است.