منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تلفن IP و تلویزیون دیجیتال از طریق 3air: یک راهنما

تلفن IP و تلویزیون دیجیتال از طریق 3air: یک راهنما

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اگرچه ارائه دهندگان تلفن همراه زیادی در آفریقا وجود دارد، اما عملاً هیچ زیرساخت پهنای باند در شهرهای بزرگ و حومه آنها وجود ندارد. بر اساس تحقیقات 3air، بیش از 99 درصد از جمعیت آفریقا به اتصال اینترنت پهن باند یا تلویزیون پایدار و سیگنال های تلفن IP دسترسی ندارند. از این رو، فوراً آشکار می شود که اقتصاد آفریقا به شدت ضعیف است.

3air و راه حل باند پهن K3

پلتفرم 3air از فناوری باند پهن K3 برای ارائه اتصالات شبکه به میلیاردها نفر در سراسر جهان با استفاده از فناوری بلاک چین استفاده می کند. شبکه مش باند پهن K3 از فناوری ثبت شده برای ارائه اتصالات اینترنت پهن باند بی سیم پایدار، قابل اعتماد و مقرون به صرفه استفاده می کند.

راه‌اندازی سخت‌افزاری شامل یک ایستگاه پایه است که می‌تواند تلفن IP، تلویزیون دیجیتال و اینترنت را در شعاع 50 کیلومتری با ظرفیت میزبانی 50000 کاربر با سرعت شبکه تا 1000 مگابیت در ثانیه ارائه دهد. این فناوری به ویژه برای مناطق شهری پرجمعیت در اقتصادهای نوظهور مناسب است زیرا نیازی به حفر سنگر ندارد.

خدمات ارائه شده توسط K3 عبارتند از:

  • سرعت اینترنت فوق العاده باند پهن
  • سرویس‌های OTT (Netflix، Apple TV و سایر تلویزیون‌ها، سرویس‌های پخش، Timeshift، قابلیت VoD، کانال‌های تلویزیون دیجیتال دیجیتال 150+ SD و HD، برای تعداد نامحدودی از کاربران تلویزیون زیرا سیگنال تلویزیون پخش می‌شود)
  • محتوای VoIP (خدمات عملکردی کامل: استفاده همزمان از چند خط، شناسه تماس گیرنده، انتقال، فکس، پست صوتی و غیره)

پروژه Last Mile K3 از سال 2019 در سیرالئون عملیاتی شده است و در حال حاضر در جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC) در حال گسترش است. چشم انداز K3 با 3air همسو می شود – برای ایجاد فرصت های برابر برای شهرهای آفریقا با ارائه پهنای باند، تلویزیون و تلفن پایدار، ایمن، مقرون به صرفه. راه حل پهنای باند K3 به برنامه های 3air برای ارائه اتصال پهن باند به DRC و نیجریه و در نهایت به کشورهای دیگر آغاز خواهد شد.

بنابراین 3air چه چیزی را روی میز می آورد؟ پلت فرم 3air خدمات مالی را از طریق ردیابی مالی غیرمتمرکز (DeFi) و خدمات هویت دیجیتالی امکان پذیر می کند. DeFi نوار ورود میلیاردها نفر را که هنوز به حساب های بانکی سنتی و خدمات مالی دسترسی ندارند، پایین می آورد. به عنوان مثال، 3 NFT های هوا با بسته های اتصال تعبیه شده اند که وقتی فعال می شوند، دسترسی به شبکه مش باند پهن را فراهم می کنند. علاوه بر این، 3air اعضای جامعه آفریقایی را قادر می‌سازد تا از رمزنگاری، کارت‌های اعتباری یا پول نقد برای دسترسی به وام‌های غیرمتمرکز، وام‌گیری و کشاورزی بازده استفاده کنند. بازار DeFi همیشه در حال گسترش است.

تجزیه و تحلیل بازار تلفن IP و تلویزیون دیجیتال در آفریقا

تجزیه و تحلیل بازار 3air وضعیت فعلی داده های باند پهن، تلفن IP و تلویزیون دیجیتال در آفریقا را منعکس می کند.

داده های پهنای باند

بازار پهنای باند تحت سلطه Africell، Airtel، Vodacom، Orange و غیره است که تمرکز زیادی بر بخش تلفن همراه دارد. با این حال، فقدان زیرساخت کابلی و پهنای باند ثابت در آفریقا، این بازیکنان را برانگیخته است تا از طریق دانگل های Wi-Fi hotspot و راه حل های نقطه به نقطه برای مشتریان مسکونی و تجاری وارد فضای ISP شوند. از آنجایی که هیچ یک از این راه حل ها خدمات پهنای باند ثابت را با استانداردهای غربی ارائه نمی دهند، خدماتی با قیمت بالا با عملکرد و ظرفیت محدود ارائه می دهند.

تلویزیون دیجیتال

دو غول بازار، DStv و Canal+، بر اساس فناوری ماهواره ای کار می کنند که در برابر اختلالات سیگنال ناشی از شرایط آب و هوایی شدید مانند باران بسیار آسیب پذیر است. آنها پیشنهادات مختلف کانال های تلویزیون دیجیتال را با بسته هایی بین 7 تا 105 دلار در ماه ارائه می دهند.

تلفن IP

فعالان بازار فقط با هزینه اضافی تلفن IP را ارائه می دهند. چنین خدماتی به دلیل ناتوانی در ارائه سیستم های PBX حیاتی برای پیشنهادات سازمانی و شرکت های بزرگ و عدم وجود عملکرد تلفن IP اغلب خریداری نمی شوند.

تجزیه و تحلیل بازار برای سیرالئون نشان داد که متوسط ​​مشتری K3 از 140 گیگابایت داده در ماه استفاده می کند. این نشان می‌دهد که قوی‌ترین بسته 100 گیگابایتی ارائه‌دهنده اینترنت Vodacom برای استفاده منظم از پهنای باند کافی نیست و حتی تلویزیون و تلفن IP را نیز شامل نمی‌شود.

این داده ها وضعیت اکثر شهرهای بزرگ آفریقا را نشان می دهد.

3air و K3 با هم خدمات باند پهن با سرعت بالا را برای مشتریان مسکونی، دولتی و شرکتی ارائه می‌کنند که حدود 50 درصد کمتر از رقبا هزینه دارند.