منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تسلا هزینه کاهش ارزش بیت کوین را در سه ماهه چهارم 2022 گزارش می دهد

تسلا هزینه کاهش ارزش بیت کوین را در سه ماهه چهارم 2022 گزارش می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

روز چهارشنبه، تسلا در آخرین گزارش درآمد خود فاش کرد که در طول سه ماهه چهارم سال 2022 هیچ بیت کوینی خریده یا فروخته است. سازنده خودروهای برقی همچنان 34 میلیون دلار هزینه کاهش ارزش را به دلیل کاهش دارایی بیت کوین آنها به 184 میلیون دلار گزارش کرده است. رقم چشمگیر Q3 218 میلیون دلار است.

در حسابداری، هزینه کاهش ارزش مستلزم کاهش ارزش دارایی کمتر از بهای تمام شده اولیه یا مبلغ دفتری آن است. برای ذخایر بیت کوین تسلا، این بدان معنی است که آنها همچنان همان مقدار BTC را در ترازنامه خود دارند. با این حال، ارزش بازار آن در مقایسه با آنچه در پایان سه ماهه گذشته بود، کاهش یافته است.

به گفته CoinGecko، تا پایان سپتامبر 2022، بیت کوین به بالاترین حد خود نزدیک به 20000 دلار رسیده بود و تا پایان سال به زیر 16000 دلار کاهش یافت.

سرمایه گذاری 1.5 میلیارد دلاری تسلا در بیت کوین و فروش متعاقب آن

در فوریه 2021، تسلا با اعلام سرمایه‌گذاری چشمگیر 1.5 میلیارد دلاری در بیت‌کوین، خود را به عنوان یک رهبر در فضای ارزهای دیجیتال معرفی کرد، که در نهایت ارزش سکه را به بالاترین سطح تاریخ رساند.

تسلا در سه ماهه اول سال 2021 فاش کرد که 10 درصد از دارایی های بیت کوین خود را فروخته است و هدف آن نشان دادن نقدینگی و ارزش نگهداری بیت کوین به جای پول نقد است. علاوه بر این، تسلا همچنین بخش بسیار بیشتری (75٪) را تا سه ماهه دوم سال 2022 فروخت.

در آن زمان، تسلا فروش 936 میلیون دلاری از دارایی های دیجیتال را در ترازنامه خود داشت. ایلان ماسک فروش این دارایی ها را با استناد به عدم اطمینان در مورد قرنطینه کووید-19 در چین و نیاز به حداکثر کردن منابع نقدی شرکت، منطقی کرد.

حتی زمانی که بازارها به سمت پایین حرکت کردند، تسلا از جدا شدن از سبد بیت کوین 10725 بیت کوین خود خودداری کرد. این آنها را در جایگاه پنجم در هنگام بررسی شرکت های دولتی که بیت کوین را در ترازنامه خود نگه می دارند قرار می دهد.

به گفته Buybitcoinworldwide، Microstrategy، به رهبری مایکل سیلر، با 132500 بیت کوین، به ارزش بیش از 3 میلیارد دلار، یکی از بزرگترین دارندگان ارزهای دیجیتال در جهان است.