منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تسلا بیت کوین به ارزش 222 میلیون دلار را در پرونده SEC فاش می کند

تسلا بیت کوین به ارزش 222 میلیون دلار را در پرونده SEC فاش می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، یکی از دلایل اصلی افزایش ارزش بیت کوین در سال های اخیر بوده است. اما رابطه عاشقانه ماسک با بیت کوین ادامه پیدا نکرد زیرا او حمایت خود را از Dogecoin اعلام کرد. این تغییرات به دلیل استفاده از بیت کوین بر سرمایه گذاری های بیت کوین تأثیر گذاشته است. این تغییرات ناشی از عدم پذیرش بیشتر بیت کوین توسط شرکت مذکور است. در عوض، پشتیبانی از DOGE و استفاده از آن برای خرید کالا و سایر محصولات را اعلام کرده است.

اخیراً همین شرکت از فروش سرمایه گذاری های بیت کوین خود خبر داده است. طبق اعلام رسمی، بیش از 75 درصد از دارایی بیت کوین خود را فروخته است. بسیاری از تحلیلگران پس از این کاهش قابل توجه در مورد ذخایر بیت کوین خود فکر می کردند. بایگانی اخیر SEC جزئیاتی را درباره میزان بیت کوین خود فاش کرده است.

در اینجا مروری مختصر از جزئیات ثبت SEC تسلا و ارزش بیت کوین آن است.

تسلا و سرمایه گذاری های بیت کوین آن

تسلا به دلیل سرمایه گذاری بزرگ خود در بیت کوین خبرساز شده بود. طبق اعلام رسمی آن، در فوریه 2021 1.5 میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرده بود. نتیجه افزایش تقاضای بیت کوین بود که ارزش قیمت آن را افزایش داد. افزایش قیمت بیت کوین تا سه ماهه پایانی سال 2021 ادامه یافت، زمانی که به مرز 70 هزار دلار نزدیک شد. ماه‌های بعد شاهد نوساناتی در ارزش آن بود زیرا بازار ناپایدار بود.

ضربه نهایی از رکود ناشی از شرایط ژئوپلیتیک وارد شد و بحران اقتصادی ایجاد کرد. از آن زمان، تسلا شاهد کاهش قابل توجهی در ارزش سرمایه گذاری های بیت کوین خود بوده است. نتیجه تصمیمی برای تخلیه این بار بود زیرا ممکن است با بدتر شدن وضعیت اقتصادی هزینه بیشتری داشته باشد. کاهش بیش از 50 درصدی ارزش بیت کوین نشان می دهد که این شرکت خودروسازی مقدار قابل توجهی از دست داده است.

از آنجایی که اخیرا بیت کوین را به دلیل بازار نزولی فروخت، ۹۳۶ میلیون دلار ارز فیات به دست آورد. تصمیم ماسک برای فروش بیت کوین یکی از دلایل اصلی هجوم کاربران رسانه های اجتماعی به سمت سرمایه گذاری های ارز دیجیتال بوده است. حتی برخی از آن به عنوان خیانت نام بردند که او بازار را ترک کرد، اگرچه او کسی بود که سرمایه گذاران را جذب کرد.

فروش اخیر بیت کوین و ارزش فعلی آن

تسلا گزارش سه ماهه دوم (Q2) خود را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارسال کرده است. این گزارش جزئیات کامل فعالیت بیت کوین خود را به اشتراک می گذارد. بر اساس این گزارش، گفته می شود تسلا 170 میلیون دلار به دلیل تغییرات بازار ضرر کرده است. در حالی که توانست با تبدیل بیت کوین به ارزهای فیات 64 میلیون دلار سود داشته باشد. بیت کوین را به قیمت 32 هزار دلار خریداری کرده بود در حالی که برخی از دارایی های خود را در سه ماهه اول سال 2021 فروخت.

تسلا گفته است که دارایی های دیجیتال دیگری به جز بیت کوین را در اختیار دارد. اگرچه دارایی هایی را که در اختیار دارد نام نبرده است، اما پذیرفته است که DOGE را در اختیار دارد. ارزش دارایی های دیجیتال تسلا حدود 218 میلیون دلار است. ارزش بیت کوین در چند هفته گذشته نوسان داشته است و ارزش این دارایی های دیجیتال ممکن است افزایش یافته باشد.

ماسک در بیانیه‌ای گفته بود که دلیل فروش بیت‌کوین آن‌ها قرنطینه‌های کووید در چین است. همچنین، او گفت که آنها دارایی های Dogecoin خود را نفروخته اند. وضعیت فعلی تأثیرات پایداری بر بیت کوین خواهد داشت، همانطور که تسلا مقدار زیادی بیت کوین را خریداری کرد.

نتیجه

تسلا، شرکت خودروسازی، ذخایر بیت کوین خود را در پرونده اخیر SEC افشا کرده است. جزئیات دارایی های دیجیتال را در گزارش سه ماهه دوم به اشتراک گذاشت. جزئیات نشان می دهد که دارایی بیت کوین به ارزش ۲۲۲ میلیون دلار است. این نشان می دهد که این شرکت هنوز یک سهامدار مهم در بیت کوین است. در حالی که دارایی های دیجیتال دیگری نیز دارد که در گزارش مشخص نشده است.