منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحلیل هفتگی قیمت کریپتو در 30 اکتبر: BTC، ETH، XRP، DOGE و BNB

تحلیل هفتگی قیمت کریپتو در 30 اکتبر: BTC، ETH، XRP، DOGE و BNB

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو نشان می‌دهد که کل بازار ارزهای دیجیتال شاهد عقب نشینی جزئی نسبت به رالی اخیر بوده است، به طوری که اکثر سکه‌ها در اطراف سطوح حمایتی خود معامله می‌شوند.

بیت کوین همچنان بالای 20500 دلار باقی مانده است و 21000 دلار را به عنوان سطح مقاومت اصلی بعدی خود هدف قرار داده است. اتریوم علیرغم مقداری سود در بازار آلت کوین، بالای 1500 دلار باقی مانده است.

از موارد قابل توجه این هفته می توان به Dogecoin و Klaytin اشاره کرد که بالاترین عملکرد را دارند، با افزایش بیش از 50 درصدی Dogecoin پس از تصاحب الون مورک توییتر. دوج کوین از آن زمان به بعد اندکی عقب نشینی کرد و مقداری سود در بازار آلت کوین به همراه داشت. بایننس کوین (BNB) نیز روند صعودی مستمری را تجربه کرده است زیرا از 270 دلار به 314.45 دلار رسیده است.

بازنده های هفته MINA و Casper هستند که هر دو بیش از 9 درصد کاهش داشته اند. احساسات بازار در حال حاضر تثبیت شده است زیرا معامله گران به دنبال انباشت سکه های بیشتری در طول دوره پایدار هستند. به طور کلی، تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو نشان می دهد که بازار همچنان در یک روند صعودی قوی قرار دارد و بیت کوین راه را برای افزایش بیشتر در آینده نزدیک پیش می برد.

تصویر 425
نقشه حرارتی قیمت ارزهای دیجیتال، منبع: Coin360

تحلیل هفتگی قیمت کریپتو: تثبیت در کوتاه مدت، صعودی در بلند مدت

احساسات صعودی فعلی نشان داده شده توسط تحلیل هفتگی قیمت کریپتو نشان می‌دهد که بازار در کوتاه‌مدت در مرحله یکپارچگی قرار دارد و معامله‌گران به دنبال جمع‌آوری سکه‌های بیشتری برای بلندمدت هستند. افزایش اخیر بازار ممکن است با خرید توییتر توسط ایلان ماسک و علاقه نهادی به ارزهای دیجیتال تحریک شود، که نشان می دهد بازار ممکن است در هفته های آینده همچنان شاهد رشد باشد. بلومبرگ همچنین یک مجله کامل اختصاص داده شده به بیت کوین منتشر کرده است که بیشتر پذیرش جریان اصلی رو به رشد ارزهای دیجیتال را نشان می دهد. چنین رویدادها و تحولاتی نشان می دهد که بازار ممکن است در بلندمدت شاهد رشد باشد.

BTC/USD

تصویر 420
نمودار هفتگی BTC/USD، منبع: TradingView

بیت کوین در 7 روز گذشته رشد قابل توجهی را نشان داده است و اقدامات قیمتی نشان دهنده روند صعودی قوی است. تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو نشان می دهد که بیت کوین به بالاترین سطح هفتگی 20760 دلار رسید اما اندکی به سطح فعلی خود یعنی 20718.49 دلار بازگشت. هدف بیت کوین در کوتاه مدت 21000 دلار است زیرا به نظر می رسد از این سطح مقاومت عبور کند. از جنبه فنی، شاخص‌های MACD و RSI صعودی باقی می‌مانند و این نشان می‌دهد که جو بازار همچنان برای رشد بیشتر مثبت است.

ETH/USD

اتریوم نیز در این هفته شاهد رشد قوی بوده و از پایین ترین سطح هفتگی 1305 دلار به سطح فعلی 1600.72 دلار رسیده است. تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو نشان می دهد که اتریوم ممکن است در کوتاه مدت قبل از هدف قرار دادن 1700 دلار در دراز مدت، مقاومتی در سطح 1650 دلار پیدا کند. شاخص‌های فنی نشان می‌دهند که اتریوم در حال حاضر در یک روند صعودی قرار دارد و MACD و RSI هر دو سیگنال‌های مثبتی را نشان می‌دهند.

تصویر 421
نمودار هفتگی ETH/USD، منبع: TradingView

میانگین متحرک 200 روزه نیز به تازگی از میانگین متحرک 50 روزه عبور کرده است که نشان دهنده یک روند صعودی قوی برای اتریوم در بلند مدت است.

XRP/USD

تصویر 422
نمودار هفتگی XRP/USD، منبع: TradingView

ریپل در 7 روز گذشته شاهد نوسانات جزئی بوده است، با پایین ترین سطح هفتگی 0.445 دلار و سطح فعلی 0.4636 دلار. تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو نشان می‌دهد که XRP به اوج‌ها و پایین‌ترین قیمت‌ها رسیده است که نشان‌دهنده روند صعودی در کوتاه‌مدت است. هدف XRP در کوتاه مدت 0.48 دلار است زیرا به نظر می رسد از این سطح مقاومت عبور کند. از جنبه فنی، RSI سیگنال‌های خنثی را نشان می‌دهد در حالی که MACD نزولی است، که نشان می‌دهد ممکن است در آینده نزدیک مقداری سود وجود داشته باشد.

خطوط MA نیز به تازگی عبور کرده اند که نشان دهنده تغییر بالقوه در روند XRP در بلند مدت است. خطوط EMA نزولی باقی می‌مانند و نشان می‌دهند که ممکن است در بلندمدت نزولی بیشتری انتظار رود.

DOGE/USD

تصویر 423
نمودار هفتگی DOGE/USD، منبع: TradingView

دوج کوین در 3 روز گذشته رشد قابل توجهی داشته است زیرا دارایی دیجیتال از پایین ترین سطح 0.059 دلار به بالاترین سطح فعلی 0.1279 دلار رسیده است. Dogecoin افزایش مداوم قیمت را در روز پنجشنبه 27 ثبت کرد و قبل از بازگشت به سطح فعلی خود به بالاترین قیمت روزانه 0.16 دلار رسید. تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو نشان می دهد که Dogecoin ممکن است در کوتاه مدت قبل از هدف قرار دادن 0.15 دلار در بلندمدت، مقاومتی در سطح 0.13 دلار پیدا کند. شاخص‌های فنی نشان می‌دهند که Dogecoin در حال حاضر در یک روند صعودی ثابت است و MACD و RSI سیگنال‌های مثبتی را نشان می‌دهند.

خطوط SMA نیز روند صعودی را نشان می‌دهند که نشان می‌دهد Dogecoin ممکن است در بلندمدت به رشد خود ادامه دهد. نوسانات بازار برای Dogecoin همچنان بالاست و نشان می دهد که معامله گران باید در موقعیت های خود احتیاط کنند.

BNB/USD

تصویر 424
نمودار هفتگی BNB/USD، منبع: TradingView

سکه بایننس با کمترین قیمت هفتگی 269 دلار و سطح فعلی 310.90 دلار در بین پرفروش ترین های هفته قرار دارد. تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو نشان می دهد که BNB ممکن است در کوتاه مدت قبل از هدف قرار دادن 370.0 دلار در بلندمدت، مقاومتی در سطح 350.0 دلار پیدا کند. شاخص‌های فنی نشان می‌دهند که BNB در حال حاضر در یک روند صعودی قرار دارد و هر دو واگرایی میانگین متحرک همگرایی (MACD) و شاخص قدرت نسبی (RSI) سیگنال‌های مثبتی را نشان می‌دهند. میانگین متحرک 200 روزه نیز به تازگی از میانگین متحرک 50 روزه عبور کرده است که نشان دهنده یک روند صعودی قوی برای BNB در بلند مدت است.

نتیجه گیری هفتگی تحلیل قیمت کریپتو

بر اساس تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو، احساسات کلی بازار به طور محافظه‌کارانه مثبت باقی می‌ماند و چندین دارایی دیجیتال پتانسیل رشد قوی را در کوتاه‌مدت تا بلندمدت نشان می‌دهند. بیشتر دارایی‌های دیجیتال در اطراف سطوح مقاومت معامله می‌شوند و ممکن است در کوتاه‌مدت مقداری سود را تجربه کنند.