منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحلیل هفتگی قیمت کریپتو در 11 نوامبر: BTC، ETH، XRP، ADA و DOGE

تحلیل هفتگی قیمت کریپتو در 11 نوامبر: BTC، ETH، XRP، ADA و DOGE

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تجزیه و تحلیل قیمت هفتگی برای امروز نشان می دهد که کل بازار قرمز است و رهبران بازار بیت کوین، اتریوم، XRP، ADA و DOGE همگی با کاهش روبرو هستند. با سقوط BTC به حدود 20,769.40 دلار پس از رسیدن به بالاترین قیمت 21,444 دلار در هفته گذشته، اتریوم نیز پس از رسیدن به بالاترین سطح هفتگی 1657 دلار، تا سطح پشتیبانی خود در 1550.42 دلار کاهش یافت. XRP پس از اینکه هفته گذشته برای مدت کوتاهی به 0.5062 دلار رسید، به 0.4714 دلار سقوط کرد. ADA و DOGE نیز با کاهش قیمت به 0.4062 دلار و DOGE به 0.1165 دلار کاهش یافتند.

تصویر 98
نقشه حرارتی قیمت ارزهای دیجیتال، منبع: Coin360

با نگاهی به نقشه حرارتی قیمت ارزهای دیجیتال، بیشتر بازارهای آلتکوین با کاهش روبرو هستند و تنها تعداد کمی در دریای سرخ مانند بازارهای MATIC و CRO در حال افزایش هستند. به نظر می رسد ارزش کلی بازار ارزهای دیجیتال پس از حرکت های صعودی اخیر، بازار در حال اصلاح است. توجه به سطوح حمایتی و مقاومتی کلیدی در روزهای آینده بسیار مهم است تا ببینیم آیا بازار می‌تواند به عقب بازگردد یا به روند برگشت ادامه خواهد داد.

تحلیل هفتگی قیمت کریپتو: روند نزولی بیشتری در این هفته مشاهده می شود

با نگاهی به تحلیل هفتگی قیمت کریپتو، اکثر ارزهای دیجیتال در این هفته به روند نزولی خود ادامه می دهند. امروز پس از مشاهده حرکات صعودی در هفته گذشته، روند نزولی مشاهده شد، اما انتظار می‌رفت که برخی از اصلاحات، زیرا بازار در بسیاری از کریپتوها شاهد افزایش قیمت بود. اگر نزولی ادامه یابد، مهم است که ببینیم سطوح حمایت کلیدی برای هر کوین کجاست تا مشخص شود که آیا ممکن است بازگشتی وجود داشته باشد یا اینکه روند نزولی ادامه خواهد داشت.

BTC/USD

بیت کوین نیز در هفته گذشته عملکرد خوبی داشته است. پس از ایجاد پشتیبانی قوی بالای 20637.35 دلار، بیت کوین توانسته به بالاترین سطح 21444 دلار برسد. با این حال، بازار طی چند روز اخیر با اندکی اصلاح مواجه بوده و در حال حاضر با قیمت 20775 دلار معامله می شود. مهم این است که ببینیم آیا این سطح به عنوان حمایت حفظ می شود یا شکسته می شود و شاهد کاهش بیشتر خواهیم بود. BTC/USD در 24 ساعت گذشته 0.25% کاهش یافته است.

تصویر 100
نمودار هفتگی BTC/USD، منبع: TradingView

تحلیل هفتگی قیمت کریپتو نشان می‌دهد که شاخص‌های فنی در حال حاضر سیگنال‌های متفاوتی می‌دهند، زیرا MACD حرکت نزولی را نشان می‌دهد در حالی که RSI در سطح خنثی است. در مورد میانگین های متحرک، آنها همچنان در 19772.25 دلار حرکت نزولی نشان می دهند.

ETH/USD

سکه اتریوم نیز طی هفته گذشته با رسیدن به بالاترین قیمت 1657 دلاری، شاهد حرکات قوی بوده است. با این حال، مانند بیت کوین، شاهد برخی اصلاحات در بازار هستیم و ETH در حال حاضر با قیمت 1580.60 دلار با سطح حمایت 1550.42 دلار معامله می شود و اگر روند نزولی ادامه یابد، قیمت به طور بالقوه می تواند تا 1500 دلار کاهش یابد. سطح مقاومتی که باید تماشا کرد 1630.59 دلار است.

تصویر 101
نمودار هفتگی ETH/USD، منبع: TradingView

با نگاهی به اندیکاتورهای فنی، MACD حرکت نزولی را نشان می دهد که خط سیگنال از زیر خط MACD عبور می کند. RSI در حال حاضر در حال حاضر است، که نشان می دهد که بازار به طور بالقوه می تواند به هر سمتی حرکت کند. و برای میانگین‌های متحرک برای اتریوم، 50 روزه به زیر 200 روز رسید و حرکت نزولی را نشان داد.

XRP/USD

XRP در 24 ساعت گذشته اندکی کاهش داشته است زیرا پس از حرکت های قوی هفته گذشته که منجر به رسیدن آن به 05062 دلار شد، به 0.4714 دلار کاهش یافت. تجزیه و تحلیل قیمت ریپل توجه به سطح حمایت 0.4632 دلار را بسیار مهم کرده است، در حالی که سطح مقاومتی که باید به آن توجه شود 0.4924 دلار است و حرکت بالاتر از این سطح می تواند نشان دهنده حرکت صعودی برای XRP باشد.

تصویر 102
نمودار هفتگی XRP/USD، منبع: TradingView

XRP در آخر هفته از 50 MA برگشت اما نتوانست از 200 MA عبور کند که حرکت نزولی را نشان می دهد. MACD همچنین حرکت نزولی را با عبور خط سیگنال از زیر خط MACD نشان می دهد. اندیکاتور RSI در حال حاضر در سطح 44.18 قرار دارد که نشان می‌دهد بازار خرید زیادی ندارد. حرکت به سمت منطقه اشباع فروش در کوتاه مدت بسیار بعید است زیرا خریداران همچنان بر بازار تسلط دارند و کنترل خود را حفظ می کنند.

ADA/USD

طبق تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو ما، کاردانو قبل از ورود خرس‌ها امروز یک خط روند صعودی را دنبال کرد تا قیمت‌ها را به 0.4062 دلار فعلی برساند. پس از دو روز رالی امدادی، فروش دیروز از سر گرفته شد و خرس ها قیمت را به خط حمایت گوه کشاندند.

تصویر 103
نمودار هفتگی ADA/USD، منبع: TradingView

فشار شدید فروش، MACD را به سمت قلمرو نزولی سوق داده است و RSI نیز در 36.77 روند نزولی دارد. میانگین متحرک نیز حرکت نزولی را نشان می دهد، با عبور MA 50 روزه از MA 200 روزه. سطوح مهم برای ADA/USD 0.399 دلار به عنوان پشتیبانی و 0.4259 دلار به عنوان مقاومت است.

DOGE/USD

با توجه به تحلیل هفتگی قیمت کریپتو ما، جفت DOGE/USD در حال حاضر در یک روند نزولی قرار دارد زیرا این جفت در هفته گذشته به اوج و پایین‌تر کاهش یافته است. قیمت در حال حاضر در 0.1165 دلار، با سطوح حمایت مهم 0.1134 دلار و سطوح مقاومت در 0.1267 دلار معامله می شود. DOGE در 24 ساعت گذشته 6.63 درصد کاهش داشته است. دارایی دیجیتال در حال حاضر در مقطع حساسی قرار دارد زیرا اگر دارایی دیجیتال به زیر سطح 0.1134 دلار برسد، احتمالا خرس‌ها وارد می‌شوند و قیمت‌ها را پایین می‌آورند.

تصویر 104
نمودار هفتگی DOGE/USD، منبع: نمای معاملاتی

چشم انداز فنی کوتاه مدت برای DOGE/USD نزولی است زیرا این جفت ارز زیر میانگین متحرک معامله می شود و شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو نزولی روند پایین تری دارد. اندیکاتور RSI در حال حاضر روی 42.23 قرار دارد که نشان می دهد این جفت ارز می تواند در کوتاه مدت برخی از زیان های اخیر را دنبال کند. نشانگر MACD نزولی است زیرا خط سیگنال بالای خط MACD قرار دارد و روند پایین‌تری دارد.

نتیجه گیری هفتگی تحلیل قیمت کریپتو

به طور کلی تحلیل هفتگی قیمت کریپتو ما نشان می‌دهد که بازار در حال حاضر احساسات نزولی را نشان می‌دهد، به طوری که برخی از سکه‌های آلتکوین حرکت صعودی را تجربه می‌کنند در حالی که برخی دیگر با فشار نزولی مواجه هستند. بازار ممکن است در این هفته از این روند خارج شود، اما برای معامله گران مهم است که مراقب سطوح حمایت و مقاومت کلیدی برای هر کوین باشند.

Disclaimer. The information provided is not trading advice. رمزیفا holds no liability for any investments made based on the information provided on this page. We strongly recommend independent research and/or consultation with a qualified professional before making any investment decisions.