منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحلیل قیمت اتریوم: با تلاش خرس‌ها برای برقراری مجدد کنترل، حرکت صعودی کاهش می‌یابد

تحلیل قیمت اتریوم: با تلاش خرس‌ها برای برقراری مجدد کنترل، حرکت صعودی کاهش می‌یابد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم نشان می‌دهد که اتریوم (ETH) طی چند جلسه معاملاتی گذشته یک روند صعودی را پشت سر گذاشته است، اما شاخص‌های فنی به این موضوع اشاره می‌کنند که ممکن است قیمت گاوها تمام شود. دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان از نظر ارزش بازار، دیروز با قیمت 1277.56 دلار بسته شد و امروز به 129.96 دلار رسید و در زمان نگارش این مقاله به 1279.10 دلار کاهش یافت.

در حال حاضر، اتریوم در یک الگوی معاملاتی جانبی گرفتار شده است زیرا سرمایه گذاران با سیگنال های متناقض از شاخص های فنی دست و پنجه نرم می کنند. از یک طرف، به نظر می رسد حرکت صعودی در حال محو شدن است و یک واگرایی نزولی بین قیمت و RSI در بازه های زمانی بالاتر مانند نمودار 4 ساعته شکل گرفته است. علاوه بر این، یک منطقه حمایتی وجود دارد که با 1115 تا 1125 دلار مشخص شده است که اگر خرس‌ها به زودی دست بالا را در قیمت‌ها به دست نیاورند، می‌تواند قیمت‌ها را به 1300 دلار برگرداند. از سوی دیگر، ETH همچنان بالاتر از حمایت کلیدی 1100 دلار است و نمودار روزانه یک سوگیری صعودی با پایین ترین سطح را نشان می دهد.

با نگاهی به آینده، تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم نشان می دهد که چند کاتالیزور اصلی در ادامه آخر هفته در حال بازی هستند. شمع هفتگی نسبت به جلسه معاملاتی هفته گذشته نزولی بسته شده است و نشان می دهد که سرمایه گذاران ممکن است در مورد قراردادن شرط های بلند جدید در سطوح فعلی خودداری کنند.

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم در نمودار 4 ساعته: الگوی معاملات جانبی

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم در نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که اتریوم در یک الگوی جانبی معامله می‌شود، زیرا هم گاوها و هم خرس‌ها برای کسب موقعیت در حال حرکت هستند. نمودار نشان می دهد که حمایت فوری از 1115 تا 1125 دلار وجود دارد که در صورت کاهش قیمت ها در کوتاه مدت، می تواند یک کف باشد. علاوه بر این، RSI در این بازه زمانی به طور پیوسته در 4 ساعت گذشته در حال کاهش بوده است که نشان می‌دهد خرس‌ها می‌توانند جایگاه خود را به دست آورند.

تصویر 35
نمودار قیمت 4 ساعته ETH/USD، منبع: Tradingview

شاخص‌های فنی نمودار روزانه صعودی‌تر هستند زیرا اتریوم همچنان بالاتر از سطح حمایت مهم 1100 دلار معامله می‌شود. یک تقاطع صعودی بین میانگین‌های متحرک نیز نشان می‌دهد که در کوتاه‌مدت زمینه‌ای برای سود وجود دارد. همانطور که گفته شد، تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم نشان می دهد که سرمایه گذاران به دقت شاهد بسته شدن شمع هفتگی در اواخر روز شنبه هستند و هر نشانه ای از حرکت نزولی می تواند قیمت ها را در محدوده محدود نگه دارد.

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم در نمودار روزانه: یک سوگیری صعودی

نمودار روزانه برای ETH نشان می دهد که با وجود نوسانات اخیر، یک سوگیری صعودی با پایین ترین سطح وجود دارد. فتیله‌های بلند بالا و فتیله‌های پایینی کوتاه در جلسات معاملاتی قبلی، ستاره‌ای را تشکیل داده‌اند که یک شاخص فنی است که نشان می‌دهد خریداران ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. حمایت فوری از ETH در 1100 دلار نشان می دهد که خطرات نزولی هر روز در حال افزایش هستند.

تصویر 34
نمودار قیمت روزانه ETH/USD، منبع: Tradingview

شاخص‌های فنی مانند RSI و Stochastic نشان می‌دهند که حرکت صعودی ممکن است در حال کاهش باشد، که می‌تواند نشانه‌ای از شکست بالقوه نزولی در آینده نزدیک باشد. برای بازیابی شتاب صعودی خود، اتریوم باید از محدوده فعلی خود خارج شود و در سطوح بالاتر پشتیبانی ایجاد کند. برخی از اهداف صعودی احتمالی شامل 1275 دلار و 1320 دلار است. با این حال، اگر خرس‌ها دوباره موفق شوند قیمت‌ها را به زیر 1100 دلار برسانند، سرمایه‌گذاران باید برای فروش بیشتر به سمت سطح حمایت بعدی 1100 دلار آماده شوند.

نتیجه گیری تحلیل قیمت اتریوم

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم برای امروز نشان می دهد که گاوها همچنان کنترل دارند، اما شکست نزولی ممکن است در هر زمانی رخ دهد. با نزدیک شدن به شمع هفتگی، سرمایه گذاران از نزدیک سطوح عرضه 1275 و 1120 دلار را زیر نظر خواهند داشت تا موقعیت خود را حفظ کنند. به طور کلی، بازار همچنان در محدوده صعودی قرار دارد و اهداف صعودی بالقوه بالای 1300 دلار یک احتمال واقعی است.

در حالی که منتظر حرکت بیشتر بیت کوین هستید، پیش بینی های بلند مدت قیمت ما را در Chainlink، VeChain و Axie Infinity ببینید.

سلب مسئولیت. اطلاعات ارائه شده توصیه تجاری نیست. رمزیفا هیچ مسئولیتی در قبال سرمایه گذاری های انجام شده بر اساس اطلاعات ارائه شده در این صفحه ندارد. ما قویاً تحقیق مستقل و/یا مشاوره با یک متخصص واجد شرایط را قبل از هر گونه تصمیم گیری برای سرمایه گذاری توصیه می کنیم.