منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تحقیقات Terra LUNA با دستگیری پیشرفت می کند

تحقیقات Terra LUNA با دستگیری پیشرفت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

یکی از کارمندان Terra-LUNA که دادستان های کره جنوبی دستگیر کردند، نمونه ای از این ضرب المثل باستانی است که “شما می توانید فرار کنید، اما نمی توانید پنهان شوید.” تحقیقات در مورد فروپاشی Terra LUNA و UST ماه ها طول کشیده است و بخش بهتری از سال 2022 را به خود اختصاص داده است. دو کوون تحمل چند هفته گذشته را بسیار دشوار دانسته است.

Do Kwon فردی است که اکوسیستم کریپتو را مختل کرده و بازار کریپتو را “طلای احمق” نامیده است. شعبه نظام حقوقی کره جنوبی تمام اقدامات لازم را انجام داده است تا سرمایه گذاران Terra طعم عدالت را بچشند. این دستگیری یک موفقیت جزئی برای این سرمایه گذارانی است که خون و عرق خود را در اکوسیستم LUNA سرمایه گذاری کرده اند.

کره جنوبی اولین بازداشت را در پرونده Terra انجام می دهد

دادستان های کره جنوبی یک Pte آزمایشگاه Terraform (TFL) را دستگیر کردند. کارمند شرکت آموزشی ویبولیتین دستور بازداشت وی را صادر کرد. روز چهارشنبه، دفتر دادستانی ناحیه جنوبی سئول به یو حکم قضایی داد.

مردی که به نام یو شناخته می شود، مسئول تمام امور عمومی در Terra است. این حکم علاوه بر سایر اتهامات، تخلف از قانون بازار سرمایه، کلاهبرداری و تخلف از وظیفه بود. دادستان منطقه، چوی سونگ کوک، جزئیات رسمی را تایید کرده است. تنها نام خانوادگی او، یو، فاش شد.

یو یکی از همکاران TFL است که حکم بازداشت محلی برای او در 14 سپتامبر در کنار بنیانگذار و رئیس TFL، کوون دو هیونگ یا دو کوون صادر شد. گویا یو به حلقه درونی کوون در ترا تعلق دارد. این یک واقعیت شگفت انگیز است زیرا اگر او به دو کوون خیانت کند، اکوسیستم ترا در معرض عدالت سریع قرار خواهد گرفت.

صبح روز پنجشنبه در کره، دادگاه ناحیه جنوبی سئول در حال کار بر روی “حکم حکم مستقیم” برای یو بود تا تصمیم بگیرد که آیا حکم دادگاه را صادر کند یا نه. این تصمیم ظرف یک روز به اطلاع عموم خواهد رسید.

با این حال، چوی از افشای تاریخ و مکان واقعی بازداشت خودداری می کند. دادستان ها ادعا می کنند که یو با استفاده از برنامه نویسی ربات، قیمت بازار ارز دیجیتال Terra را افزایش داده و دستکاری کرده است. این اتفاقات باعث خشم سرمایه گذاران از این ایده می شود که آنها در یک طرح کلاهبرداری سرمایه گذاری کرده اند.

مدیر عامل ترا ظرف یک ماه پاسپورت خود را گم می کند

وقتی باران می بارد، می بارید. دو کوون بیشتر از بقیه اعضای تیم ترا در حال فرار تحت تاثیر این دستگیری قرار می گیرد. در همین حال، کره جنوبی گذرنامه دو کوون را باطل کرده و از اینترپل درخواست کرده است که با دستور بازداشت “هشدار قرمز” صادر کند.

سقوط استیبل کوین الگوریتمی Terra و ارز دیجیتال خواهر در ماه مه سال جاری فاجعه ای را رقم زد که بسیاری از سرمایه گذاران هنوز از آن نجات پیدا نکرده اند. سرمایه گذاران به دلیل سقوط 40 میلیارد دلار ضرر کردند و بازار کریپتو را زیر سوال بردند.

کره جنوبی از دو کوون خواسته است که پاسپورت خود را رها کند در غیر این صورت با ابطال آن مواجه خواهد شد، زیرا دولت آسیای شرقی در حال تشدید اقدامات خود علیه این کارآفرین ارز دیجیتال است. بر اساس اعلامیه وب سایت دولت در روز پنجشنبه، دولت کره جنوبی به Kwon چهارده روز فرصت داده است تا از آخرین دستور پیروی کند.

وزارت امور خارجه کره جنوبی در پاسخ به درخواست دادستان های محلی که در حال تحقیق از Terra-LUNA هستند برای لغو گذرنامه شش نفر از همکاران Terra، از جمله Kwon، گذرنامه Kwon و پنج نفر دیگر را باطل کرده است.

در این اطلاعیه آمده است که توانایی کوون برای تمدید گذرنامه خود می تواند بین 15 سپتامبر 2022 تا 13 سپتامبر 2023 محدود شود.

مکان فعلی Kwon نامشخص است. با این حال، او فالوورهای خود را از طریق توییتر از زندگی خود مطلع می کند. پس از ادعاهای رسانه ها مبنی بر اینکه دادستان های کره جنوبی اقدامات خود را علیه او گسترش داده اند، او شایعات مبنی بر مسدود شدن دارایی های رمزنگاری خود را در روز چهارشنبه رد کرد.

News1 اعلام کرد که مقامات دارایی های رمزنگاری شده به ارزش 39.6 میلیون دلار متعلق به موسس و مدیر عامل آزمایشگاه Terraform را مسدود کرده اند. در واکنش، کوون از مقاله به عنوان یک “کاذب” یاد کرد و تکرار کرد که از KuCoin و OkEx استفاده نمی کند.

زمانی برای تجارت ندارید، هیچ وجهی مسدود نشده است […] من نمی دانم آنها وجوه چه کسی را مسدود کرده اند، اما برای آنها خوب است، امیدوارم از آن به خوبی استفاده کنند.

دو کوون

اگر گذرنامه کوون به مقامات بازگردانده شود، پس از 13 سپتامبر 2023 گذرنامه جدید دریافت می کند. در صورت عدم استرداد در بازه زمانی مشخص شده، گذرنامه کوون باطل می شود.

قیمت Terra-LUNA و LUNC کاهش می یابد

در میان این پیشرفت‌ها، ارزش تعدادی از توکن‌ها در اکوسیستم آزمایشگاه‌های Terraform در حال کاهش است. LUNC و LUNA هر دو کاهش یافته اند، به طوری که LUNC بیش از 3٪ و LUNA نزدیک به 2٪ کاهش یافته است. در ماه های اخیر، آزمایشگاه های Terraform به طور کلی به دلیل فجایع متعدد تأثیر قابل توجهی داشته اند.

تحقیقات Terra LUNA با دستگیری 1 پیشرفت می کند
منبع: Tradingview

FatMan، یکی از اعضای انجمن تحقیقات Terra، اطلاعاتی را ارائه کرده است که دارایی بیت کوین LFG را به KuCoin و OKEx ردیابی می کند. او اظهار داشت که آنها متعلق به کوون یا کسانی هستند که طبق قرارداد دفاعی میخ از او خریده اند.

رویدادهای جاری پیرامون آزمایشگاه‌های Terraform و Do Kwon برای خودی‌ها و خارجی‌های کریپتو منظره‌ای است. فقط زمان نشان می دهد که این موضوع چگونه حل می شود یا اصلاً حل می شود. در حال حاضر، دستگیری برای سرمایه گذارانی که آسیب دیده اند بسیار دوست داشتنی است.