منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو در 6 فوریه: BTC، ETH، XRP، BNB، ADA، DOGE

تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو در 6 فوریه: BTC، ETH، XRP، BNB، ADA، DOGE

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو ما از ارزهای رمزنگاری شده XRP، BNB، ADA و DOGE نشان می دهد که همه سکه ها در حال حاضر در محدوده خنثی قرار دارند. بیت کوین در هفته گذشته در بالاترین سطح 23416 دلار و پایین ترین سطح 22734 دلار معامله شده است. تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم نشان می دهد که این اتریوم بالاتر از مرز 1600 دلار معامله می شود و انتظار می رود در هفته آینده نیز در این محدوده باقی بماند. XRP در هفته گذشته در بالاترین قیمت 0.4108 دلار و پایین ترین سطح 0.39 دلار معامله می شود. BNB، ADA و DOGE در هفته گذشته به ترتیب در محدوده 335-320 دلار، 0.40-0.38 دلار و 0.0960-0.090 دلار معامله می شدند. به طور کلی، همه سکه ها در یک محدوده خنثی معامله می شوند و هیچ حرکت قیمت عمده ای در طول دوره تحلیل هفته مشاهده نشده است. توصیه می شود که معامله گران قبل از تصمیم گیری در مورد معامله، مراقب هر گونه شکست عمده قیمت باشند.

تصویر 94
نقشه حرارتی قیمت ارزهای دیجیتال: Coin360

آلت‌کوین‌ها نیز در محدوده‌ای محدود معامله می‌شوند و هیچ گونه حرکت قیمت عمده‌ای در طول دوره تحلیل هفته مشاهده نشده است. بیشتر آلتکوین ها کمتر از بالاترین رکورد خود در اوایل سال جاری در ژانویه معامله می شوند. با این حال، تعداد کمی از آنها توانسته اند بالاترین رکورد خود را پشت سر بگذارند و در حال حاضر در سطوح بالایی معامله می شوند. توصیه می شود معامله گران قبل از تصمیم گیری برای ورود یا خروج از یک موقعیت، روند سکه های مورد نظر خود را با احتیاط مشاهده کنند.

BTC/USD

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین نشان می دهد که سکه در هفته گذشته در محدوده 22,734 تا 23,416 دلار معامله می شود. BTC/USD در حال حاضر با 22,861 دلار با کاهش 2.47 درصدی در 24 ساعت گذشته معامله می شود. اگرچه در هفته گذشته سکه از نظر قیمت رشد قابل توجهی داشت، اما نتوانست از محدوده خارج شود.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین نشان می دهد که در اطراف سطوح حمایتی پایین تر تثبیت شده است که می تواند نشان دهنده فشار نزولی بیشتر در کوتاه مدت باشد. این سکه در حال حاضر دارای ارزش بازار بیش از 440 میلیارد دلار و حجم روزانه بیش از 22 میلیارد دلار است.

تصویر 88
نمودار هفتگی BTC/USD: TradingView

واگرایی میانگین متحرک همگرایی (MACD) یک متقاطع نزولی را نشان می دهد که نشان دهنده اصلاح بیشتر در کوتاه مدت است. شاخص قدرت نسبی (RSI) در حال حاضر در سطح 41.31 است که نشان می دهد بیت کوین در حال حاضر در منطقه خنثی معامله می شود. میانگین متحرک در حال حاضر در شیب نزولی قرار دارد و نشان دهنده تمایل نزولی برای سکه در آینده نزدیک است.

ETH/USD

تجزیه و تحلیل اخیر قیمت اتریوم نشان می دهد که سکه در هفته گذشته بالای 1600 دلار معامله می شود. جفت ETH/USD در حال حاضر با قیمت 1632 دلار با کاهش 2.58 درصدی در 24 ساعت گذشته معامله می شود که نشان می دهد سکه در حال حاضر در مرحله تثبیت است. حمایت از ETH/USD در 1,616 دلار و مقاومت در 1,669 دلار ایجاد شده است و اگر قیمت بتواند از این محدوده خارج شود، می توان حرکت صعودی بیشتری را انتظار داشت.

تصویر 89
نمودار هفتگی ETH/USD، منبع: TradingView

میانگین متحرک 50 روزه و میانگین متحرک 200 روزه نشان دهنده یک متقاطع نزولی با میانگین متحرک 50 روزه زیر میانگین متحرک 200 روزه است. RSI نشان می دهد که دارایی در حال حاضر در یک الگوی نزولی معامله می شود و RSI در سطح 45.40 قرار دارد. MACD برای ETH/USD نشان می‌دهد که سکه در حال حاضر در یک واگرایی نزولی قرار دارد و خط سیگنال و خط MACD هر دو فشار نزولی را نشان می‌دهند.

XRP/USD

تحلیل قیمت XRP در حال حاضر 0.3966 دلار با کاهش 3.41 درصدی در 24 ساعت گذشته است. سکه در هفته گذشته در یک محدوده محدود معامله می شود و انتظار می رود در کوتاه مدت نیز در این محدوده باقی بماند. پشتیبانی از XRP/USD در 0.3962 دلار و مقاومت در 0.4103 دلار ایجاد شده است که انتظار می رود در آینده نزدیک مورد آزمایش قرار گیرد.

تصویر 90
نمودار هفتگی XRP/USD، منبع: TradingView

حجم معاملات 24 ساعته برای XRP/USD در حال حاضر 996 میلیون دلار است، در حالی که ارزش بازار 20 میلیارد دلار است. MACD برای XRP/USD نشان می‌دهد که سکه در واگرایی نزولی قرار دارد که هم خط سیگنال و هم خط MACD فشار رو به پایین را نشان می‌دهند. شاخص قدرت نسبی (RSI) در سطح 44.33 قرار دارد که نشان می دهد این دارایی در یک روند نزولی معامله می شود.

BNB/USD

تجزیه و تحلیل قیمت بایننس 325 دلار است، در حال حاضر، BNB در منطقه قرمز قرار دارد و 1.8٪ در 24 ساعت گذشته کاهش یافته است. برای اینکه BNB دوباره روند صعودی را در پیش بگیرد، باید صعودی به بالای سطح مقاومت 330 دلار برگردد. هفته قبل فشار صعودی با فعالیت خرید بیشتر و بالا بردن قیمت تحت کنترل بود. با این حال، در حال حاضر، فشار نزولی کنترل را به دست گرفته و BNB/USD را پایین آورده است.

تصویر 93
نمودار هفتگی BNB/USD: TradingView

استوکاستیک RSI در حال حاضر در منطقه خرید بیش از حد است که به این معنی است که فشار صعودی در حال کاهش است. شاخص MACD یک واگرایی نزولی را نشان می دهد که بیشتر به فشار نزولی در بازار اشاره دارد. میانگین متحرک 50 روزه و میانگین متحرک 200 روزه نیز در حال کاهش هستند که نشان دهنده یک روند نزولی برای BNB/USD است. احساسات کلی بازار برای ارزهای رمزپایه در حال حاضر خنثی است تا نزولی باشد، زیرا بیشتر سکه‌ها به صورت جانبی معامله می‌شوند یا قیمت‌هایشان کاهش می‌یابد.

DOGE/USD

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین نشان می دهد که سکه در حال حاضر با 0.09199 دلار با کاهش 3.31 درصدی در 24 ساعت گذشته معامله می شود. هفته قبل گاوها و خرس ها هر دو برای کنترل بازار در حال مبارزه بودند، اما گاوها در نهایت کنترل را به دست گرفتند و قیمت Dogecoin را به بالای سطح 0.10 دلار رساندند. در حال حاضر، فشار نزولی تحت کنترل است، زیرا فعالیت های فروش بیشتر در حال انجام است.

تصویر 91
نمودار هفتگی DOGE/USD، منبع: TradingView

RSI Stochastic برای DOGE/USD در حال حاضر در منطقه فروش بیش از حد است که نشان می دهد فشار نزولی ممکن است کاهش یابد و به زودی انتظار بازگشت قیمت وجود دارد. اندیکاتور MACD یک واگرایی نزولی را نشان می دهد که میله های هیستوگرام پایین تر و خط MACD در زیر خط سیگنال قرار دارند. میانگین متحرک در حال حاضر 0.0829 دلار است که درست کمتر از قیمت فعلی است.

ADA/USD

تحلیل اخیر قیمت Cardano نشان می دهد که سکه در حال حاضر با 0.3918 دلار با کاهش 1.90 درصدی در 24 ساعت گذشته معامله می شود. حجم معاملات 24 ساعته کاهش یافته و در حال حاضر 394 میلیون دلار است در حالی که ارزش بازار 13 میلیارد دلار است که نشان می دهد فروشندگان در حال حاضر بر بازار تسلط دارند.

تصویر 92
نمودار هفتگی ADA/USD، منبع: TradingView

شاخص قدرت نسبی (RSI) در یک شیب نزولی قرار دارد، اگرچه هنوز در نیمه بالایی منطقه خنثی با شاخص 37.07 قرار دارد. اندیکاتور MACD در 0.028- دلار است و خط MACD زیر خط سیگنال قرار دارد و نوارهای هیستوگرام باریک هستند که نشان دهنده واگرایی نزولی است. میانگین متحرک 50 روزه در حال کاهش است و در حال حاضر 0.331 دلار است، در حالی که میانگین متحرک 200 روزه 0.334 دلار است.

نتیجه

به طور کلی، احساسات بازار برای ارزهای رمزپایه در حال حاضر کاهشی است، زیرا بیشتر سکه‌ها در منطقه قرمز معامله می‌شوند و قیمت‌های آنها کاهش می‌یابد. هفته گذشته شاهد بودیم که برخی از سکه ها چرخشی صعودی داشتند، اما فشار نزولی دوباره کنترل شد و قیمت ها را پایین آورد. این هفته بازار بر روی رویداد آینده نصف شدن بیت کوین تمرکز خواهد کرد که انتظار می رود در آینده نزدیک تاثیر زیادی بر قیمت ارزهای دیجیتال داشته باشد. علاوه بر این، معامله گران و سرمایه گذاران باید به سطوح حمایت و مقاومت توجه داشته باشند تا هرگونه فرصت معاملاتی بالقوه را شناسایی کنند.