منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو در 26 نوامبر: BTC، ETH، XRP، BNB، ADA، DOGE

تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو در 26 نوامبر: BTC، ETH، XRP، BNB، ADA، DOGE

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بر اساس تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو ما برای 26 نوامبر، به نظر می رسد بازار کریپتو در مرحله ادغام معامله می شود. بیت کوین بالای 16000 دلار نگه داشته شده است، اما هنوز هیچ نشانه ای از شکست را نشان نداده است. طبق آخرین تجزیه و تحلیل هفتگی ما برای 19 نوامبر، انتظار می رفت بیت کوین بین 15 تا 18 هزار دلار در محدوده محدوده محدود باقی بماند و تا زمانی که این مرحله تثبیت ادامه دارد، انتظار می رود بیت کوین بین 15 تا 18 هزار دلار در محدوده محدود باقی بماند.

اگرچه بیت کوین و سایر آلت کوین های بزرگ شاهد افزایش کاهشی هستند، اما احتمالاً فشار فروش با قیمت های بالاتر از سر گرفته می شود. سقوط اخیر FTX تأثیر قابل توجه و مضری بر بازار ارزهای دیجیتال داشته است. بسیاری از سرمایه گذاران نگران هستند و مطمئن نیستند که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. با این حال، اگرچه ممکن است مدتی طول بکشد، اما به دلیل این رویداد ممکن است اوضاع در نهایت بهبود یابد. به گفته Chainalysis، یک شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین، چنین بحران هایی قبلاً در دنیای رمزنگاری اتفاق افتاده است اما هر بار قوی تر از قبل ظاهر می شوند. پس از اینکه اریک جاردین، رهبر تحقیقات Chainalysis FTX را با کوه Gox مقایسه کرد، به این نتیجه رسید که.

تصویر 445
نقشه حرارتی قیمت ارزهای دیجیتال، منبع: Coin360

جیمز سیفارت، تحلیلگر صندوق قابل معامله در بورس اطلاعات بلومبرگ (EFT) اظهار داشت که تقریباً صد درصد احتمال دارد که بیت کوین تراست Grayscale (GBTC) بیت کوین مورد ادعای خود را در اختیار داشته باشد. وی با تایید نقدینگی GBTC ادامه داد. به گفته وی، GBTC بزرگترین استیبل کوین جهان بود. وی با بیان اینکه هیچ بازخریدی برای بیت کوین در GBTC وجود ندارد ادامه داد و از این رو می توان ثبات آن را به این واقعیت نسبت داد.

BTC/USD

بیت کوین در هفته گذشته زیر سطح 16000 دلار معامله می شود و در حال حاضر حدود 15500.0 دلار معامله می شود. حمایت فوری در این سطح حدود 15500 دلار است و در پایین تر، می تواند حمایت قوی تری در نزدیکی سطوح 15000 دلار پیدا کند. انتظار می رود بیت کوین طبق تحلیل هفتگی قیمت کریپتو ما محدود به محدوده باقی بماند تا زمانی که قیمت از محدوده خارج شود یا به زیر سطح 15000 دلار برسد.

تصویر 439
نمودار هفتگی BTC/USD، منبع: TradingView

شاخص‌های حرکت نشان می‌دهند که BTC/USD احتمالاً پایین‌تر می‌آید زیرا شاخص هفتگی RSI در حال حاضر زیر 50 سطح است و خط MACD زیر خط سیگنال قرار دارد. قیمت این کریپتو می‌تواند تا 14500 دلار کاهش یابد، قبل از اینکه برای چند روز در محدوده 15 تا 17 هزار دلار معامله شود.

ETH/USD

طبق تحلیل هفتگی قیمت کریپتو، اتریوم همچنان در نزدیکی سطح ۱۲۰۰ دلار معامله می‌شود و اگرچه همچنان با فشار فروش در این سطوح مواجه است، انتظار می‌رود اتریوم در محدوده ۱۱۰۰ تا ۱۳۰۰ دلار باقی بماند. مقاومت فوری در این سطح حدود 1250 دلار است در حالی که حمایت حیاتی نزدیک به مرز 1110 دلار است.

تصویر 440
نمودار هفتگی ETH/USD، منبع: TradingView

اندیکاتورهای فنی نمودار هفتگی در حال حاضر به نفع اتریوم هستند زیرا خطوط MACD و RSI به سمت بالا حرکت می کنند. اگر ETH/USD به صعود خود ادامه دهد، می تواند از محدوده محدود خارج شده و به سرعت به سطح 1600 دلار برسد و در نزدیکی سطح مقاومت در 1300 دلار تثبیت شود یا به سمت سطح 1100 دلار حرکت کند.

BNB/USD

بایننس کوین در هفته گذشته به تدریج صعود کرده است و طبق تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو، در حال حاضر حدود 22.80 دلار معامله می شود. تا زمانی که حرکت بیت کوین بهبود قابل توجهی نداشته باشد، می توان انتظار داشت که BNB در محدوده 280-299 دلار در کوتاه مدت معامله کند.

تصویر 441
نمودار هفتگی BNB/USD: TradingView

شاخص های فنی در نمودار هفتگی به نفع بایننس کوین هستند زیرا هر دو شاخص قدرت نسبی (RSI) و MACD در حال حرکت به سمت بالا هستند. اگر BNB/USD به رشد خود ادامه دهد، می تواند از محدوده محدود خارج شده و روند صعودی خود را به سمت سطح 300 دلار در هفته های آینده ادامه دهد.

XRP/USD

طبق تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو ما، XRP در هفته گذشته زیر 0.40 دلار معامله شده است. در حال حاضر در نزدیکی سطح 0.28 دلار معامله می شود و می توان انتظار داشت که در کوتاه مدت تا زمانی که حرکت بیت کوین به طور قابل توجهی بهبود پیدا نکند، همچنان پایین بماند.

تصویر 442
نمودار هفتگی XRP/USD، منبع: TradingView

شاخص های فنی در نمودار هفتگی همگی نشان می دهند که XRP/USD احتمالاً برای مدتی، شاید تا پایان سه ماهه اول 2022، در محدوده ای به معامله ادامه خواهد داد. خط MACD و شاخص های RSI هر دو پایین تر هستند و می توانند به سمت نزولی اشاره کنند. روند. با این حال، اگر XRP/USD از منطقه محدود شده خارج شود، می‌تواند برای آزمایش سطوح مقاومت در 0.30 دلار یا حتی 0.40 دلار در کوتاه مدت به صعود خود ادامه دهد.

DOGE/USD

Dogecoin در 21 نوامبر از سطح حمایت 0.07 دلار بازگشت، که نشان می دهد گاوها در تلاش برای ایجاد یک سطح پایین تر در این سطح هستند. طبق تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو ما، تا زمانی که حرکت بیت کوین بهبود قابل توجهی نداشته باشد، می توان انتظار داشت که آلت کوین در کوتاه مدت بین 0.07 تا 0.10 دلار باشد.

تصویر 443
نمودار هفتگی DOGE/USD، منبع: نمای معاملاتی

شاخص های فنی در نمودار هفتگی همگی به تثبیت Dogecoin اشاره می کنند زیرا هم خط MACD و هم RSI در حال نزول هستند. رالی امدادی به 0.09 دلار رسیده است و گاوها احتمالاً با مقاومت شدید خرس ها روبرو خواهند شد. اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، جفت DOGE/USDT می‌تواند برای مدتی در محدوده 0.07 تا 0.09 دلار باقی بماند.

برعکس، اگر خریداران قیمت را به بالای مقاومت سربار هدایت کنند، حرکت صعودی می‌تواند افزایش یابد و این جفت ارز ممکن است تا سطح 38.2% فیبوناچی اصلاحی 0.10 دلار و سپس به سطح 50% اصلاحی 0.11 دلار افزایش یابد.

ADA/USD

تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو ما نشان می دهد که Cardano در یک روند نزولی قوی قرار دارد. گاوها نزول زیر 0.30 دلار را در 22 نوامبر خریداری کردند، اما در تلاش هستند تا قیمت را به EMA 20 روزه 0.33 دلار برسانند. اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باشد، ممکن است طی چند روز به 0.40 دلار یا حتی 0.50 دلار برسد.

از سوی دیگر، اگر ADA/USD نتواند از مقاومت سربار در 0.33 دلار عبور کند و از 0.30 دلار سقوط کند، می تواند به حمایت بعدی در 0.28 دلار یا حتی زیر آن سقوط کند. اگر این جفت ارز شکسته شود و بالای 0.40 دلار بماند، روند صعودی خواهد شد.

تصویر 444
نمودار هفتگی ADA/USD، منبع: TradingView

میانگین های متحرک نزولی نشان می دهد که خرس ها دست بالا را دارند اما RSI در حال ایجاد واگرایی صعودی است که نشان می دهد فشار فروش ممکن است کاهش یابد. اولین نشانه قدرت وقفه بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه خواهد بود. سپس جفت ADA/USDT می تواند به SMA 50 روزه 0.36 دلار و متعاقباً به خط روند نزولی صعود کند.

در عوض، اگر قیمت از سطح فعلی یا متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، جفت می‌تواند روند نزولی خود را گسترش داده و تا خط حمایت کاهش یابد.

نتیجه گیری هفتگی تحلیل قیمت کریپتو

بر اساس تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو، به نظر می رسد بازار در حال تثبیت است زیرا اکثر ارزهای رمزپایه در اطراف سطوح پشتیبانی معامله می کنند. اگر این روند ادامه پیدا کند، ممکن است در یک بازار نزولی کوتاه مدت باشیم. بسیاری از ارزهای دیجیتال تأثیر بیش از حد خرید را احساس می کنند و سرمایه گذاران باید مراقب هرگونه نشانه ای از سقوط بازار باشند. از طرف دیگر، پیشرفت‌های متعددی در زمینه پیاده‌سازی بلاک چین وجود دارد که می‌تواند قیمت‌ها را بیشتر افزایش دهد.