منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو در 18 دسامبر: BTC، ETH، XRP، BNB، ADA، DOGE

تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو در 18 دسامبر: BTC، ETH، XRP، BNB، ADA، DOGE

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بر اساس تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو ما، بازار ارزهای دیجیتال در حال گرفتن یک نفس بسیار ضروری است، زیرا گاوها عقب نشینی کرده اند. بر اساس تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو ما برای 26 نوامبر، به نظر می رسد بازار کریپتو در مرحله ادغام معامله می شود. بیت کوین بالای 16000 دلار نگه داشته شده است، اما هنوز هیچ نشانه ای از شکست را نشان نداده است.

پس از جهش به بالاترین سطح یک ماهه، قیمت بیت کوین و همچنین آلت کوین های اصلی به سمت پایین برگشته است. در میان احساسات کنونی بازار، اولین صندوق‌های سرمایه‌گذاری معاملات آتی بیت‌کوین و اتر هنگ‌کنگ (ETF) اولین روز معاملاتی خود را در روز جمعه با افزایش به پایان رساندند که نشان‌دهنده علاقه سرمایه‌گذاران علی‌رغم رکود گسترده‌تر بازار کریپتو است.

با این حال، این بار، نگرانی‌های زیادی برای سرمایه‌گذاران کریپتو وجود دارد – فراتر از کلان، حماسه FTX ادامه دارد و نگرانی‌ها در مورد Binance نیز ادامه دارد. بخش DeFi نیز به شدت تحت تاثیر رکود بازار قرار گرفته است و بسیاری از پروژه ها شاهد از دست دادن ارزش توکن های خود بوده اند.

تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو: فشار بر ارزهای دیجیتال را افزایش می دهد

اتریوم همچنین پس از رسیدن به بالاترین سطح هفتگی 1344 دلار، تا سطح پشتیبانی خود در 1100.42 دلار کاهش یافت. XRP پس از اینکه هفته گذشته برای مدت کوتاهی به 0.4062 دلار رسید، به 0.3499 دلار سقوط کرد. ADA و DOGE نیز شاهد کاهش بودند، به طوری که ADA به 0.0.2635 دلار و DOGE به 0.07724 دلار کاهش یافت.

با نگاهی به نقشه حرارتی قیمت ارزهای دیجیتال، بیشتر بازارهای آلتکوین با کاهش روبرو هستند و تنها تعداد کمی در دریای سرخ مانند بازارهای MATIC و CRO در حال افزایش هستند. به نظر می رسد ارزش کلی بازار ارزهای دیجیتال پس از حرکت های صعودی اخیر، بازار در حال اصلاح است. توجه به سطوح حمایتی و مقاومتی کلیدی در روزهای آینده بسیار مهم است تا ببینیم آیا بازار می‌تواند به عقب بازگردد یا به روند برگشت ادامه خواهد داد.

BTC/USD

عملکرد بیت کوین در هفته گذشته با نوسانات و نوسانات شدید قیمت مشخص شده است و قیمت آن به سطح 18 هزار دلار رسیده است. با این حال، رالی اخیر خرس باعث شده است که بیت کوین از بالاترین سطح هفته گذشته سقوط کند و در حدود 16687.12 دلار معامله می شود که در 7 روز گذشته 2.87 کاهش یافته است. مهم این است که ببینیم آیا این سطح به عنوان حمایت حفظ می شود یا شکسته می شود و شاهد کاهش بیشتر خواهیم بود. BTC/USD در 24 ساعت گذشته 0.25% کاهش یافته است.

تصویر 364
نمودار هفتگی BTC/USD، منبع: TradingView

تحلیل هفتگی قیمت کریپتو نشان می‌دهد که شاخص‌های فنی در حال حاضر سیگنال‌های متفاوتی می‌دهند، زیرا MACD حرکت نزولی را نشان می‌دهد در حالی که RSI در سطح خنثی است. در مورد میانگین های متحرک، آنها همچنان حرکت نزولی را در 16772.25 دلار نشان می دهند.

ETH/USD

سکه اتریوم نیز طی هفته گذشته با رسیدن به بالاترین سطح 1.34 دلار، شاهد حرکات قوی بوده است. با این حال، مانند بیت کوین، شاهد اصلاحاتی در بازار هستیم و ETH در حال حاضر با قیمت 1177.90 دلار با سطح حمایت 1100.42 دلار معامله می شود و اگر روند نزولی ادامه یابد، قیمت به طور بالقوه می تواند تا 1000 دلار کاهش یابد. سطح مقاومتی که باید تماشا کرد 1330.59 دلار است.

تصویر 363
نمودار هفتگی ETH/USD، منبع: TradingView

اندیکاتورهای فنی حرکت نزولی را با MACD و RSI هر دو رو به پایین نشان می دهند. در مورد میانگین های متحرک، آنها همچنان حرکت نزولی را در 1189.60 دلار نشان می دهند.

XRP/USD

XRP در 24 ساعت گذشته اندکی کاهش داشته است زیرا پس از حرکت های قوی هفته گذشته که منجر به رسیدن آن به 04462 دلار شد، به 0.35 دلار کاهش یافت. تجزیه و تحلیل قیمت ریپل، نظارت بر سطح حمایت 0.34 دلار را بسیار مهم کرده است، در حالی که سطح مقاومتی که باید به آن توجه کرد 03924 دلار است، و حرکت بالاتر از این سطح می تواند نشان دهنده حرکت صعودی برای XRP باشد.

تصویر 365
نمودار هفتگی XRP/USD، منبع: TradingView

شاخص قدرت نسبی (RSI) و واگرایی میانگین متحرک (MACD) هر دو حرکت نزولی را نشان می‌دهند، در حالی که میانگین‌های متحرک همچنان به سمت پایین در 0.35 دلار هستند.

DOGE/USD

Dogecoin در 14 دسامبر از سطح حمایت 0.07 دلار بازگشت، که نشان می دهد گاوها در تلاش برای ایجاد یک پایین ترین سطح در این سطح هستند. طبق تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو ما، تا زمانی که حرکت بیت کوین بهبود قابل توجهی نداشته باشد، می توان انتظار داشت که آلت کوین در کوتاه مدت بین 0.07 تا 0.10 دلار باشد.

Dogecoin با 20.10 درصد کاهش در 7 روز گذشته با 0.07744 دلار معامله می شود. اندیکاتورهای فنی حرکت نزولی ضعیفی را نشان می دهند که MACD و RSI هر دو رو به پایین هستند. در مورد میانگین های متحرک، آنها همچنان حرکت نزولی را در 0.07744 دلار نشان می دهند.

BNB/USD

اقدام قیمت سکه بایننس پس از رسیدن به بالاترین قیمت 314.1 دلار در 27 نوامبر، یک خط روند نزولی را نشان می دهد. پس از کاهش بیش از 17 درصدی در 7 روز گذشته، در حال حاضر با 237.40 دلار معامله می شود.

تصویر 366
نمودار هفتگی BNB/USD: TradingView

شاخص های فنی هفتگی نشان می دهد که BNB با حرکت نزولی MACD و RSI هر دو رو به پایین را تجربه کرده است. در مورد میانگین های متحرک، آنها همچنان در 237.40 دلار حرکت نزولی را نشان می دهند. BNB در آخر هفته از 50 MA برگشت اما نتوانست از 200 MA عبور کند که حرکت نزولی را نشان می دهد. MACD همچنین حرکت نزولی را با عبور خط سیگنال از زیر خط MACD نشان می دهد.

ADA/USD

Cardano در حال نمایش یک خط روند نزولی است که از 200 MA عبور می کند. این آلتکوین در حال حاضر با قیمت 0.07869 دلار معامله می شود که در 7 روز گذشته 10.18 درصد کاهش داشته است. پس از دو روز رالی امدادی، فروش دیروز از سر گرفته شد و خرس ها قیمت را به خط حمایت گوه کشاندند.

تصویر 367
نمودار هفتگی ADA/USD، منبع: TradingView

طبق تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو، ADA در هفته گذشته بین 0.07 تا 0.09 دلار در نوسان بوده است و می‌توان انتظار داشت در کوتاه‌مدت به تجارت در این محدوده ادامه دهد. فشار شدید فروش، MACD را به منطقه نزولی سوق داده است و RSI نیز در 34.37 روند نزولی دارد. میانگین متحرک نیز حرکت نزولی را نشان می دهد، با عبور MA 50 روزه از MA 200 روزه. سطوح مهم برای ADA/USD 0.399 دلار به عنوان پشتیبانی و 0.4259 دلار به عنوان مقاومت است.

نتیجه گیری هفتگی تحلیل قیمت کریپتو

به طور کلی تحلیل هفتگی قیمت کریپتو ما نشان می‌دهد که بازار در حال حاضر احساسات نزولی را نشان می‌دهد، به طوری که برخی از سکه‌های آلتکوین حرکت صعودی را تجربه می‌کنند در حالی که برخی دیگر با فشار نزولی مواجه هستند. بازار ممکن است در این هفته از این روند خارج شود، اما برای معامله گران مهم است که مراقب سطوح حمایت و مقاومت کلیدی برای هر کوین باشند.