منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو در 15 اکتبر: BTC، ETH، BNB، ADA و XRP

تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو در 15 اکتبر: BTC، ETH، BNB، ADA و XRP

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بر اساس تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو ما برای شنبه 15 اکتبر، بازار در حال حاضر در خون ریخته است زیرا اکثر ارزهای رمزنگاری شده ارزش قابل توجهی در طول هفته بسته شده اند. BTC/USD به بالاترین سطح روزانه 19,110 دلار رسید اما با رد شدن مواجه شد و به زیر 19,000 دلار بازگشت. بیت کوین/دلار آمریکا به بالاترین حد یک هفته ای خود یعنی 19880 دلار رسید اما با رد شدن مواجه شد و به زیر 19300 دلار بازگشت که حمایت هفته گذشته است. دومین ارز دیجیتال بزرگ، اتریوم، هفته را با حالت نزولی شروع کرد. ETH/USD نتوانست از شتاب مثبت اخیر استفاده کند و به زیر سطح 1300 دلار سقوط کرد. ETH در حال حاضر در حالت بازیابی است و سعی دارد خود را بالاتر از سطح 1300 دلار قرار دهد.

با نگاهی به داده‌های نقشه حرارتی قیمت ارزهای دیجیتال، بیشتر آلت‌کوین‌ها با خونریزی معامله می‌شوند و بدترین عملکرد روز TerraClassicUSD و Chilliz CHZ هستند که به ترتیب 8.44 و 6.44 درصد کاهش یافته‌اند.

تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو در 15 اکتبر: BTC، ETH، BNB، ADA، و XRP 2
نقشه حرارتی قیمت ارزهای دیجیتال، منبع: Coin360

احساسات عمومی بازار در حال حاضر منفی است و فشار نزولی زیادی همچنان ادامه دارد. فروش کریپتو در 13 سپتامبر شاهد بود که اکثر ارزهای دیجیتال بخش بزرگی از ارزش خود را از دست دادند. از آن زمان تا کنون بازار در تلاش بوده است تا کمی جذب شود. با این حال، اقدام اخیر بازیابی قیمت در کل بازار ارزهای دیجیتال ممکن است همان چیزی باشد که بازار برای افزایش تسکین نیاز دارد.

تمرکز سرمایه گذاران بر روی داده های تورم در سه ماهه آخر سال ادامه خواهد داشت. هر نشانه ای از افزایش تورم می تواند باعث بهبودی شدید دارایی های ریسک شود، اما اگر تورم سرسختانه بالا بماند، دوری از فروش می تواند دنبال شود. این هفته بهترین عملکردها Maker MKR، Casper CSPR و KuCoin Token KCS بوده اند که به ترتیب بیش از 3.47، 3.42 و 3.22 درصد افزایش داشته اند.

تحلیل هفتگی قیمت کریپتو: احساسات نزولی غالب است، چه انتظاری باید داشت؟

در 7 روز گذشته، بازار شاهد اصلاح جزئی نسبت به بالاترین قیمت ماهانه بوده است زیرا ارزش بازار به 915,594,577,381.675 دلار افزایش یافته است. بازار همچنان در فاز نزولی به سر می برد و انتظار داریم در روزهای آینده کاهش بیشتری قیمت داشته باشیم. بازار دارایی های دیجیتال همچنان با نوسانات گسترده قیمت ها به شدت نوسان می کند. تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو نشان می دهد که قیمت ها در 24 ساعت گذشته کاهش یافته است زیرا بازار همچنان تحت تأثیر اخبار و گمانه زنی ها قرار دارد. تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو امروز، ارزهای دیجیتال پرطرفدار را پوشش می دهد. بیت کوین، اتریوم، کاردانو، ریپل و سکه بایننس BNB.

BTC/USD

تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو ما برای جفت BTC/USD نشان می‌دهد که بیت‌کوین قبل از اینکه دارایی دیجیتال به پایین‌ترین حد ماهانه حدود 18535 دلار کاهش پیدا کند، با 19510 دلار و 19220 دلار در حال نوسان بود. معامله گران بیت کوین/دلار آمریکا را به منطقه 19,181.14 در طول بازگشت به بالاتر رساندند، که نشان دهنده آزمونی از بازگشت 78.6 درصدی دامنه کاهش ارزش اخیر از 20455.79 تا 18131 است. اخیراً توقف ها در زیر منطقه 18855 انتخاب شده اند، زیرا فشار فروش به پایین تر از قیمت کاهش یافته است. ناحیه 20715.34، که نمایانگر 61.8% اصلاح دامنه افزایشی از 17934.26 تا 25214.57 است.

تصویر 203
نمودار هفتگی BTC/USD، منبع: TradingView

با نگاهی به نمودار روزانه، بیت کوین بالاتر از سطح 18000 دلار معامله می شود که یکی از پایین ترین سطوح از زمان سقوط بازار در ماه ژوئن است. شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) نزدیک به خط حمایت مورب خود (به رنگ سفید) است. اگر روند نزولی قیمت ادامه یابد و جفت به زیر 17.6 هزار دلار بسته شود، به نظر می رسد راه برای حمایت بعدی در 16 هزار دلار روشن باشد. این با نزدیک شدن RSI به منطقه اشباع فروش زیر 30 مطابقت دارد. در بدترین سناریو، RSI ممکن است برای مدت طولانی زیر 30 باقی بماند و شاید منجر به رسیدن بیت کوین به 14 هزار دلار در نمودار قیمت شود.

خریداران در 14 اکتبر قیمت را بالاتر از میانگین متحرک قرار دادند، اما حرکت صعودی با مقاومت سختی در خط روند نزولی مواجه است. متحرک نمایی 20 روزه (19466 دلار) در حال کاهش است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین خریداران و فروشندگان است.

این تعادل به نفع گاوها متمایل خواهد شد اگر آنها قیمت را بالاتر از مقاومت سربار در 20500 دلار فشار دهند و حفظ کنند. جفت BTC/USDT می تواند تا 22800 دلار افزایش یابد. انتظار می رود خرس ها در این سطح مقاومت سختی داشته باشند.

اگر قیمت کمتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باقی بماند، خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند این جفت ارز را به زیر 18843 دلار برسانند و حمایت را در 18125 دلار به چالش بکشند.

ETH/USD

دومین ارز دیجیتال بزرگ، اتریوم، هفته را با حالت نزولی شروع کرد. ETH/USD در یک روند نزولی مستمر به زیر سطح 1250 دلار سقوط کرد و حتی به زیر منطقه پشتیبانی کلیدی 1250 دلار رسید. ETH نتوانست بالاتر از میانگین متحرک ساده 100 ساعته بماند و به سمت حمایت اصلی بعدی در 1180 دلار فرو رفت. یک نوسان پایین نزدیک به 1202 دلار شکل گرفت و اتریوم افزایش جدیدی را آغاز کرد. نزدیکی بالاتر از سطح 1,340 دلار و سطح 23.6% فیب اصلاحی کاهش اخیر از 1,422 دلار به پایین 1,202 دلار بود.

تصویر 204
نمودار هفتگی ETH/USD، منبع: TradingView

خریداران توانستند حرکت مثبت در 14 اکتبر را حفظ کنند و در حال حاضر در تلاش هستند تا قیمت را به بالای منطقه سربار بین میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1331 دلار) و خط مقاومت مثلث برسانند.

شاخص های فنی مهم به احساس نزولی اشاره می کنند. به عنوان مثال، شاخص شاخص قدرت نسبی در حال حاضر در سطح 40 قرار دارد، منطقه ای تقریباً بیش از حد فروش. خط MACD زیر خط سیگنال قرمز قرار دارد که نشان‌دهنده احساسات نزولی قوی بازار است. خریداران مومنتوم مثبت در 14 اکتبر را حفظ کرده اند و در تلاش هستند تا قیمت را به بالای منطقه سربار بین میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1331 دلار) و خط مقاومت مثلث برسانند.

مقاومت اصلی نزدیک به منطقه 1315 دلاری است که بالاتر از آن ETH می تواند حرکت صعودی محکمی را در جلسات آینده آغاز کند. از جنبه منفی، پشتیبانی اولیه نزدیک به سطح کلیدی 1250 دلار است. اگر یک شکست نزولی زیر سطح 1250 دلار وجود داشته باشد، قیمت اتریوم احتمالاً به سمت منطقه 1200 دلار کاهش می یابد.

XRP/USD

تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو نشان می‌دهد که XRP در حال حاضر یک خط روند نزولی را دنبال می‌کند زیرا دارایی دیجیتال به پایین‌ترین حد خود در حدود 0.4857 دلار سقوط کرده است، جایی که در حال حاضر معامله می‌شود. XRP در 13 اکتبر به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.47 دلار) رسید، اما خرس ها نتوانستند سطوح پایین تر را حفظ کنند. گاوها این شیب را خریدند و قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه رساندند. دارایی دیجیتال در حال حاضر نزدیک به سطح 0.4800 دلار در نوسان است و کاهش بیشتر ممکن است منجر به آزمایش سطح پشتیبانی 0.4400 دلار شود.

تصویر 205
نمودار هفتگی XRP/USD، منبع: TradingView

هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده یک مزیت برای خریداران است. گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت سربار در 0.56 دلار برسانند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت XRP/USDT می تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد و به سمت مقاومت سربار بعدی در 0.66 دلار افزایش یابد.

انتظار می‌رود که بازار در کوتاه‌مدت بی‌ثبات باقی بماند و خرس‌ها برای کنترل بازار با آن مبارزه کنند. اگر گاوها بتوانند طبق تحلیل هفتگی قیمت کریپتو، قیمت ها را به بالای سطح 0.500 دلار برسانند، ممکن است بازار به سمت بالا حرکت کند.

BNB/USD

سکه بایننس در زمره بازندگان هفته است زیرا دارایی دیجیتال در 24 ساعت گذشته 1.19 درصد کاهش یافته است. به نظر می‌رسد که دارایی دیجیتال پس از افت شدید به پایین‌ترین سطح 258.42 دلار در حال بهبود است.

تصویر 206
نمودار هفتگی BNB/USD، منبع: TradingView

سکه BNB در چند روز گذشته بین 300 تا 258 دلار محدود شده است. حرکت صعودی در حال افزایش است زیرا قیمت ها از پایین ترین سطح روزانه 268.65 دلار به قیمت معاملاتی فعلی 271.68 دلار رسیده اند.

این اتفاق در 13 اکتبر رخ داد زیرا گاوها قیمت 258 دلاری را خریداری کردند. خریداران سعی کردند قیمت را به بالاتر از میانگین های متحرک در 14 اکتبر برسانند، اما فتیله بلند روی کندل نشان می دهد که خرس ها نزدیک به سطوح مقاومت می فروشند. خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند قیمت را به زیر 258 دلار برسانند و کاهش را تا 216 دلار افزایش دهند.

برعکس، اگر قیمت بالا برود و بالاتر از میانگین‌های متحرک بشکند، جفت BNB/USDT می‌تواند به مقاومت بالای 300 دلار صعود کند. شکست بیش از این سطح می‌تواند زمینه را برای صعود به 338 دلار فراهم کند. با این حال، همانطور که توسط خطوط RSI و MACD که در حال حاضر در مناطق فروش بیش از حد فروش قرار دارند، نشان می‌دهد که احساسات کلی بازار نزولی است.

ADA/USD

تجزیه و تحلیل هفتگی قیمت کریپتو ما نشان می دهد که کاردانو در 48 ساعت گذشته در یک الگوی گوه نزولی قرار داشته است.ADA به طور مداوم از بالاترین قیمت 0.42 دلار به قیمت معاملاتی فعلی 0.3699 دلار سقوط کرد. شاخص های فنی نشان می دهد که ADA ممکن است روند نزولی خود را ادامه دهد. خطوط میانگین متحرک در قلمرو نزولی قرار دارند.

تصویر 207
نمودار هفتگی ADA/USD، منبع: TradingView

متحرک نمایی 20 روزه (0.41 دلار) به شیب نزولی خود ادامه می دهد و RSI در قلمروی بیش از حد فروش قرار دارد که نشان می دهد خرس ها کنترل را در دست دارند. اگر قیمت پایین تر ادامه یابد و به زیر 0.35 دلار برسد، نشان می دهد که خرس ها 0.40 دلار را به سمت مقاومت تغییر داده اند. این می تواند احتمال کاهش را به 0.33 دلار افزایش دهد.

اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک بالا ببرند، این دیدگاه نزولی می تواند در کوتاه مدت نفی شود. این نشان‌دهنده انباشت قوی در سطوح پایین‌تر است. شاخص‌های فنی ADA احساسات نزولی ثابتی را نشان می‌دهند زیرا خط MACD بسیار زیر خط سیگنال قرمز است. انتظار می‌رود که بازار در چند ساعت قبل از استقبال از برخی اقدامات خرید برای بالا بردن قیمت‌ها از سطح مقاومت کلیدی 0.45 دلار بی‌ثبات باقی بماند.

نتیجه گیری هفتگی تحلیل قیمت کریپتو

تحلیل هفتگی قیمت کریپتو ما نشان می‌دهد که کل بازار ارزهای دیجیتال در شرایط نزولی قرار دارد و تعداد کمی از آلت‌کوین‌ها در حال ظهور هستند. ارزهای رمزنگاری شده احتمالاً بهبود خواهند یافت زیرا بازار به دنبال ادغام در اطراف سطوح پایین است. معامله گران در حمایت فعلی یک توقف ضرر می گذارند در حالی که خریداران به دنبال کاهش قیمت هستند زیرا شرایط فعلی فرصتی مطلوب به نظر می رسد.