منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تجزیه و تحلیل قیمت Dogecoin: خرس‌ها حرکت صعودی را در 0.090 دلار متوقف می‌کنند، چه چیزی در جعبه وجود دارد؟

تجزیه و تحلیل قیمت Dogecoin: خرس‌ها حرکت صعودی را در 0.090 دلار متوقف می‌کنند، چه چیزی در جعبه وجود دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تحلیل قیمت Dogecoin حاکی از یک روند نزولی برای امروز است. از آنجایی که احساسات بازار در برابر DOGE/USD منفی است، خرس‌ها بار دیگر کنترل نمودارهای قیمت را در دست گرفتند و قیمت را تا سطح 0.089 دلار پایین آوردند. حتی اگر قیمت در دو هفته گذشته مشاهده شود در کانال بالای قیمت قرار دارد، گاوها به طور مداوم نتوانسته‌اند قیمت را از مرز 0.090 دلار فراتر ببرند زیرا این الگو در نمودارها مشهود است. فشار فروش از ساعات پایانی جلسه دیروز آغاز شد و تا امروز ادامه داشته است.

نمودار قیمت 1 روزه DOGE/USD: روند صعودی برای بازگشت؟

جفت DOGE/USD در حال حاضر در زمان نوشتن این مقاله با قیمت 0.089 معامله می شود. با توجه به نمودار قیمت یک روزه برای تجزیه و تحلیل قیمت Dogecoin، شکست قیمت امروز نزولی شد و به نزول خود ادامه می دهد. طی سه روز گذشته روند قیمت ها روند صعودی داشت اما حالا فشار فروش یک بار دیگر بالا گرفته و ارز یک بار دیگر شروع به اصلاح کرده است.

DOGE 1 1
نمودار قیمت 1 روزه DOGE/USD. منبع: TradingView

باندهای بولینگر در حال باریک شدن هستند که نشان دهنده کاهش نوسانات برای DOGE/USD است. بانک بالایی این اندیکاتور در سطح 0.091 دلار ثابت نگه داشته است که نشان دهنده مقاومت است و بانک پایینی تا سطح 0.78 دلار صعود می کند که نشان دهنده حمایت از تابع قیمت است. میانگین این اندیکاتور نیز در زیر سطح قیمت در مرز 0.085 دلار شکل می گیرد. همگرایی نسبی بیشتر باند پایین نشان می دهد که قیمت ممکن است در چند روز آینده ثابت بماند.

ناحیه خنثی شاخص قدرت نسبی (RSI) جایی است که در حال حاضر قرار دارد. RSI همچنان در سطح شاخص بالاتر از 61 قرار دارد اما به تدریج در حال سقوط است که نشان می دهد بازار شاهد افزایش فعالیت فروش است.

تجزیه و تحلیل قیمت Dogecoin: تحولات اخیر و نشانه های فنی بیشتر

کاهش مداوم قیمت در نمودار قیمت 4 ساعته تحلیل قیمت Dogecoin نشان داده شده است و امروز هیچ تلاش صعودی قابل توجهی مشاهده نشده است. آخرین کندلی که در نمودار 4 ساعته دیده می شود به طور مشابه قرمز است و از 28 ژانویه 2023، نوسانات DOGE در نتیجه نوسانات قیمت به صورت ساعتی بیشتر شده است.

دوج 4 1
نمودار قیمت 4 ساعته DOGE/USD. منبع: TradingView

شاخص قدرت نسبی (RSI) روند پایین‌تری دارد و نشان‌دهنده مقاومت نزولی قابل توجهی است، اما اگر RSI پایین‌تر رفت، نشانه‌ای از کاهش بیشتر قیمت خواهد بود.

میانگین متحرک (MA) که از سطح قیمت در نمودار 4 ساعته بالاتر رفته است، برخی از ویژگی های نزولی را نیز نشان می دهد. اگر قیمت کمی بیشتر کاهش یابد، MA نیز از این الگو پیروی می کند، اما ممکن است قیمت قبل از وقوع شروع به بهبود کند.

نتیجه گیری تحلیل قیمت دوج کوین

اگرچه اکثر شاخص‌های فنی سیگنال‌های خوش‌بینانه می‌دهند، تحلیل قیمت Dogecoin می‌گوید که منطقی است پیش‌بینی کنیم که قیمت در ساعات بعدی بر اساس الگوهای نمودار و کاهش RSI کاهش یابد. با توجه به روند صعودی قوی طولانی مدت قبلی، شاخص های فنی صعودی هستند، که همچنین نشان می دهد که قیمت تا جلسه معاملاتی بعدی شروع به بازگشت خواهد کرد.