منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: 20 هزار دلار، الگوی مثلثی را فراموش کنید تا جهت بیت کوین/دلار را تعیین کنید

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: 20 هزار دلار، الگوی مثلثی را فراموش کنید تا جهت بیت کوین/دلار را تعیین کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در ماه گذشته تحلیل قیمت بیت کوین با کاهش شدید قیمت همراه بود. کریپتوکارنسی اولیه در مرحله ای راکد با سوگیری نزولی قرار دارد زیرا قیمت آن بین 19 تا 20 هزار دلار با هر رالی فروخته می شود. حرکت نزولی قابل توجه مرزها را به سمت پایین فشار می دهد زیرا به نظر می رسد این جفت در باتلاق گیر کرده است.

سکه 04
منبع: Coin360

در حال حاضر، جفت BTC/USD به طور خطرناکی در نزدیکی بالاترین سطح سال 2017 حرکت می کند و سرمایه گذاران نهادی نگران هستند که این جفت ممکن است کاهش یابد. به نظر می رسد حرکت نزولی همراه با حرکت قیمت متلاطم، قیمت را به سمت منطقه تثبیت پایین می آورد. هم خرس ها و هم گاو نر با موقعیت های بزرگ هیچ شانسی نمی گیرند. شمع قرمز هفته گذشته ماه را با نزولی منفی به پایان رساند. بنابراین، آیا تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین اخبار خوبی را در این هفته منتشر خواهد کرد؟

حرکت قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته: افت شدید و عقب نشینی شدید انتظار می رود؟

btc usd 1dd
منبع: TradingView

تجزیه و تحلیل فعلی قیمت بیت کوین هیچ نشانه ای از تبدیل شدن به شدت صعودی یا نزولی را نشان نمی دهد زیرا قیمت در بین باندهای بولینگر گیر کرده است. این ارز دیجیتال اصلی از زمان رسیدن به بالاترین سطح تاریخ در نوامبر 2021، نزدیک به 75 درصد از ارزش خود را از دست داده است. روند کلی در بازه زمانی روزانه نزولی است.

عوامل کلان در حال تقویت احساسات منفی در تحلیل قیمت بیت کوین هستند. فقدان تقاضا از سوی سرمایه گذاران نهادی، مقررات جهانی، و شکست سطوح حمایتی کلیدی نیز کمکی به این موضوع نمی کند. با نزدیک شدن قیمت به منطقه حمایتی 17 هزار دلاری، احتمال یک حرکت نزولی دیگر به سمت پایین بالاست. خرس‌ها به احتمال زیاد پوزیشن‌های فروش بیشتری خواهند داشت، زیرا این جفت به مرز 18 هزار دلار نزدیک می‌شود تا جفت را به زیر 15 هزار دلار برساند. اگر 15 هزار دلار در نمودار ظاهر شود، تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین بر اساس تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین در منطقه کاملاً متفاوتی حرکت می کند.

نمودار 4 ساعته بیت کوین/دلار آمریکا: مناطق پشتیبانی در حال از بین رفتن هستند

btc usd 4 4h
btc usd 4 4h

در چند روز گذشته شاهد حرکت قیمت به شکلی راکد بودیم و اکثر مناطق حمایتی حیاتی از جمله 20 هزار دلار و 19 هزار دلار را از بین بردند. مرز میانی کانال هنوز به خوبی نزدیک به منطقه 18 هزار دلاری است و بر اساس تحلیل قیمت بیت کوین، به ندرت نشانه ای از الگوی معکوس وجود دارد. یک حرکت بسط احتمالاً یک الگوی اصلاحی در نمودارها ایجاد می کند. گاوها انتظار دارند که “الگوی مثلثی” امیدهای بازگشت را افزایش دهد.

RSI در سطح 30 قرار دارد و هیچ نشانه ای از یک الگوی اصلاحی در عجله نشان نمی دهد. به محض این‌که حجم‌ها بالا می‌آیند، قیمت متوالی می‌تواند به یک سناریوی صعودی یا نزولی تبدیل شود. مرز بالایی مثلث به دنبال شکستن بالاتر از مقاومت احساساتی 22 هزار دلاری است. این به گاوها اطمینان می دهد که موقعیت های خرید بیشتری ایجاد کنند و در کوتاه مدت جفت را صعودی کند.

از سوی دیگر، اگر این سناریو نزولی شود، قیمت در زیر مثلث حرکت می‌کند و به منطقه 17 هزار دلاری نزدیک‌تر می‌شود. مقاومت بحرانی 20 هزار دلار بیشتر تقویت خواهد شد.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: الگوی مثلثی کلید جهت بعدی را نگه می دارد

همانطور که نهنگ ها برای ارزیابی حرکت بعدی بیت کوین آماده می شوند، سرمایه گذاران بزرگ به معیارهای کلیدی نگاه می کنند. جریان ورودی مبادله در مسیری متلاطم و بدون هیچ رویداد فوری در حال حرکت است. نوسانات بالای قیمت فقط منجر به رکود بیشتر قیمت می شود.

معامله گران باید به سمت “الگوی مثلث” و شکست احتمالی آن برای تعیین کاتالیزور بعدی برای هر حرکت قیمتی نگاه کنند. تحلیل زنجیره‌ای نشان می‌دهد که بیت‌کوین‌ها با حسن نیت نهنگ‌ها به صرافی‌های ارزهای دیجیتال سرازیر می‌شوند. این نشان می دهد که فعالیت فروش هنوز در جریان است و فشار فروش می تواند با حرکت رو به جلو قیمت افزایش یابد.

همانطور که بازیکنان بزرگ متوجه ضرر می شوند، این امید وجود دارد که قیمت به پایین ترین حد خود رسیده است. با این وجود، معامله‌گران باید به قیمت‌های افراطی مانند 20 هزار دلار و 19 هزار دلار توجه کنند، زیرا هفته با کاهش قیمت شروع می‌شود.

سلب مسئولیت. اطلاعات ارائه شده توصیه تجاری نیست. رمزیفا هیچ مسئولیتی در قبال سرمایه گذاری های انجام شده بر اساس اطلاعات ارائه شده در این صفحه ندارد. ما قویاً تحقیق مستقل و/یا مشاوره با یک متخصص واجد شرایط را قبل از تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری توصیه می‌کنیم.