منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: یک دام گاو نر دیگر یا آیا بیت کوین بالاخره آماده عبور از 30000 دلار است؟

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: یک دام گاو نر دیگر یا آیا بیت کوین بالاخره آماده عبور از 30000 دلار است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین پس از هفته ها زمستان ارزهای دیجیتال در حال افزایش در منطقه سبز است. بازارهای مالی در حال پردازش 75 واحد افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو ایالات متحده هستند. به نظر می رسد که بازار کریپتو نیز به خوبی به افزایش نرخ مورد انتظار واکنش نشان می دهد زیرا BTC/USD در رالی جهانی از 23 هزار دلار عبور کرده است. حالات مثبت در سراسر اکوسیستم کریپتو طنین انداز است، زیرا بیشتر سکه ها و توکن ها از نقاط مقاومت خود بالاتر می روند.

btc coin29
منبع: Coin360

BTC/USD در حال حاضر بالای 23900 دلار معامله می شود و به سمت مقاومت روانی در 25000 دلار می رود. افزایش کمتر تهاجمی نرخ بهره تنها به بازارهای مالی کمک می کند زیرا تورم را رام می کند و همچنین نگرانی ها را کنترل می کند. بنابراین، آیا زمستان BTC/USD به پایان رسیده است و بیت کوین برای رشد صعودی بعدی خود آماده است؟

حرکت قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته: بیت کوین در 25 هزار دلار را می زند

ممکن است تحلیلگران بر سر بحث خرس گاو نر اختلاف داشته باشند اما قیمت فعلی بیت کوین به سرعت در حال افزایش است. طبق تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین، سطوح فعلی برای گاوها الهام بخش است تا موقعیت های بلندمدت ایجاد کنند، زیرا شاخص های فنی همه به سمت سودهای بیشتر اشاره می کنند. معامله گران روزانه ممکن است سودهایی را رزرو کنند که می تواند قیمت ها را اندکی کاهش دهد اما موقعیت های ورودی مطلوب تری ایجاد می کند.

btc usd 1d 29
منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی 20 روزه در رالی فعلی به طور مطمئن شکسته شده است زیرا قیمت ها از مرز 21,378 دلار گذشته است. طبق تحلیل قیمت بیت کوین، الگوی مثلث متقارن شکسته شده است و گاوها بر روی نمودارهای ساعتی کنترل دارند. کانال افزایش قیمت نیز در نمودارهای روزانه منعکس می شود زیرا این جفت از باند بولینگر مرکزی عبور کرد و به بالاتر از سطح 24000 دلار رسید.

همانطور که با افزایش RSI در بازه زمانی روزانه پیشنهاد شده است، الگوی محدوده محدود به اندازه کافی شکسته شده است. مقاومت نزدیک به 24,300 دلار و حمایت در سطح 22,800 دلار قرار دارد. اگر این جفت از 24500 دلار بیشتر شود، احتمالاً گاوها حجم عظیمی را وارد می کنند تا از سطح 25000 دلار عبور کنند تا طبق تحلیل قیمت بیت کوین یک حرکت صعودی جدید داشته باشند.

نمودار قیمت 4 ساعته بیت کوین/دلار آمریکا: گاو نر محکم روی صندلی رانندگی نشسته است

پدیده تله گاو در معرض دید نیست زیرا خریداران بر روی نمودارهای ساعتی کنترل کامل دارند. تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین نشان می دهد که گاوها به میزان ملایمی به سمت 22800 دلار حرکت کردند اما خریداران سریعاً قیمت را به بالای 23000 دلار رساندند. ممکن است رزرو سود نزدیک به سطوح پایین نیز وجود داشته باشد. حرکت قیمت به شدت رو به بالا نیست، اما محدود هم نیست، زیرا همه شاخص های فنی در منطقه سبز هستند.

btc usd 4h 29
منبع: TradingView

بر اساس نوسانگر مومنتوم، یک فرصت خرید کاهشی ممکن است نزدیک به 23000 دلار تغییر کند. RSI از مرز 70 در نمودارهای ساعتی عبور کرده است که مطمئناً الهام بخش خریداران بیشتری خواهد بود. نشانگر MACD یک عبور موفقیت آمیز را نشان می دهد. بنابراین، رالی صعودی تا کنون دست نخورده باقی مانده است و اگر خریداران بتوانند روز را بالای 24000 دلار ببندند، سرمایه‌گذاران نهادی و نهنگ‌ها نیز ممکن است در این روند حرکت کنند.

نتیجه گیری تحلیل قیمت بیت کوین: آیا بیت کوین آماده است تا خرس ها را شوکه کند؟

قیمت BTC/USD در سه روز گذشته 18 درصد افزایش یافته است که آرامشی برای دنیای ارزهای دیجیتال است. پادشاه ارزهای دیجیتال اکنون ۲۵۰۰۰ دلار را هدف قرار داده است. روند صعودی می تواند برای گاو نر چالش برانگیز باشد زیرا فروشندگان کوتاه مدت در انتظار سطح روانی 25000 دلار هستند.

اگر سناریوی صعودی در نظر گرفته شود، بیت کوین می تواند به سمت 30000 دلار جهش کند زیرا بیشتر شاخص های فنی در نمودارهای روزانه هنوز بیش از حد سبز نشده اند. تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین بسیار غیرمنطقی شناخته شده است و روند فعلی می تواند به زودی به همان منطقه افزایش یابد.

سلب مسئولیت. اطلاعات ارائه شده توصیه تجاری نیست. رمزیفا هیچ مسئولیتی در قبال سرمایه گذاری های انجام شده بر اساس اطلاعات ارائه شده در این صفحه ندارد. ما قویاً تحقیق مستقل و/یا مشاوره با یک متخصص واجد شرایط را قبل از هر گونه تصمیم گیری برای سرمایه گذاری توصیه می کنیم.