منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: گاوها نزولی بیشتر را انکار می کنند زیرا BTC به سطح مقاومت 23249 دلاری چشم دوخته است

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: گاوها نزولی بیشتر را انکار می کنند زیرا BTC به سطح مقاومت 23249 دلاری چشم دوخته است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین نشان می دهد که این ارز طی 24 ساعت گذشته بهبود صعودی را تجربه کرده است و ارزش آن به 23143 دلار رسیده و 9.05 درصد افزایش یافته است. این نشان‌دهنده افزایش قابل توجهی نسبت به پایین‌ترین سطح اخیر خود یعنی 21,315 دلار است، زیرا به نظر می‌رسد معامله‌گران از این رشد سود می‌برند. بیت کوین امروز در محدوده 22633 دلار و 23249 دلار معامله می شود که به ترتیب به عنوان سطوح مقاومت و حمایت اصلی عمل می کنند. برای تعیین جهت سکه می توان هر یک از محدوده ها را شکست.

معامله گران در حال حاضر منتظر یک اشاره برای افزایش بیشتر هستند، زیرا به نظر می رسد گاوها کنترل دارند و قیمت ها را بالاتر می برند. اگر BTC بتواند با موفقیت از 23249 دلار عبور کند، ممکن است در آینده نزدیک فرصتی برای سود بیشتر وجود داشته باشد. از سوی دیگر، اگر قیمت ها نتوانند سطح مقاومت را بشکنند، می توان انتظار کاهش بیشتری را داشت.

تصویر 443
نقشه حرارتی قیمت ارزهای دیجیتال، منبع: Coin360

حجم معاملات بیت کوین نیز طی چند روز گذشته به طور تصاعدی افزایش یافته است که نشان می دهد معامله گران به طور فزاینده ای به ارزهای دیجیتال علاقه نشان می دهند. این حجم بیش از 76.80 درصد افزایش یافته است زیرا ارزش کل بازار BTC به 445 میلیارد دلار می رسد.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین نمودار قیمت یک روزه: قیمت بیت کوین در جهت مثبت حرکت می کند

تجزیه و تحلیل روزانه قیمت بیت کوین یک روند صعودی را نشان می دهد زیرا فعالیت خرید امروز بازیابی شده است. پیش از این موج نزولی بر بازار حاکم بود زیرا گاوها با مقاومت شدیدی مواجه بودند و قیمت برای روزها در حال کاهش بود، اما اکنون به نظر می رسد روند قیمت ها بار دیگر به نفع خریداران تغییر کرده است. BTC/USD در حال حاضر با قیمت 23,143 دلار و پس از رسیدن به بالاترین سطح 23 هزار دلاری، در جهت مثبت ارزش بازار سکه در حال حرکت است.

از سوی دیگر، تحلیل تکنیکال عمل میانگین متحرک، تصویر کمی متفاوت را ترسیم می کند. میانگین متحرک ساده 50 روزه به زیر 200 SMA حرکت می کند، که به این معنی است که قبل از ادامه روند صعودی قیمت ها، هنوز مقداری مقاومت در این سطوح وجود دارد. شاخص قدرت نسبی (RSI) در جهت صعودی چرخشی داشته و به دلیل آخرین افزایش قیمت، امتیاز آن به شاخص 79.00 افزایش یافته است.

تصویر 441
نمودار 1 روزه بیت کوین/دلار، منبع: TradingView

MACD همچنین به سمت یک احساسات صعودی اشاره می کند زیرا خط MACD بالای خط سیگنال قرار دارد. این نشان می‌دهد که خریداران بیت‌کوین قیمت‌ها را بالاتر می‌برند و می‌توان در آینده نزدیک انتظار نوسانات را داشت. میانگین متحرک در حال حاضر روی 21310 دلار است که کمی کمتر از سطح حمایت 21315 دلار است.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین نمودار قیمت 4 ساعته: گاوهای BTC نزولی بیشتر را رد می کنند

تجزیه و تحلیل چهار ساعته قیمت بیت کوین روند افزایشی را تأیید می کند زیرا قیمت در چند ساعت گذشته یک حرکت صعودی را پوشش داده است. این را می توان با نمودار چهار ساعته قیمت تأیید کرد، جایی که شمعدان سبز نشان دهنده افزایش ارزش سکه است. اصلاحی قوی در 24 ساعت گذشته جلسه معاملاتی قبلی مشاهده شد، اما در حال حاضر، حرکت صعودی با موفقیت قیمت بالاتر از حاشیه 21000 دلار را نجات داده است و به نظر می رسد حرکت صعودی تا پایان روز ادامه داشته باشد.

تصویر 442
نمودار 4 ساعته بیت کوین/دلار، منبع: TradingView

در همین حال، میانگین متحرک در نمودار چهار ساعته قیمت در موقعیت 22302 دلار معامله می شود. MACD همچنین به سمت یک روند صعودی اشاره می کند زیرا خط MACD بالای خط سیگنال قرار دارد. این نشان می‌دهد که خریداران قیمت‌ها را بالاتر می‌برند و می‌توان در آینده نزدیک انتظار نوسان داشت. RSI همچنین در جهت صعودی با امتیاز 67.19 حرکت می کند، که به این معنی است که قبل از رسیدن به منطقه اشباع خرید، هنوز کمی جا دارد که بالاتر رود.

نتیجه گیری تحلیل قیمت بیت کوین

در نتیجه، به نظر می‌رسد که احساسات فعلی بازار تجزیه و تحلیل قیمت بیت‌کوین به نفع گاوها باشد و این احتمال وجود دارد که بیت کوین در آینده نزدیک به روند مثبت خود ادامه دهد. سطح مقاومت اصلی در 23249 دلار باید شکسته شود تا حرکت صعودی بیشتر برای دستاوردهای بیشتر باشد. خریداران فرصت خوبی دارند و باید از آن نهایت استفاده را ببرند.