منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: گاوها حمایت مهم 16000 دلاری را حفظ می کنند

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: گاوها حمایت مهم 16000 دلاری را حفظ می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین نشان می دهد که جفت BTC/USD در چند ساعت گذشته نوسانات قیمتی زیادی را تجربه کرده است. بازار حرکت‌های قیمتی عظیمی را تجربه کرده است که چندین اوج و نزول جدید در روز ایجاد کرده است، اما گاوها توانسته‌اند حمایت حیاتی را در 16000 دلار حفظ کنند. داده‌های اخیر نشان می‌دهد که تاثیرگذارترین ارز دیجیتال همچنان بالاتر از سطوح پشتیبانی کلیدی خود یعنی 15700 دلار و 15200 دلار معامله می‌شود.

بیت کوین با 1.57 درصد افزایش در 24 ساعت گذشته با 16402.55 دلار معامله می شود. ارزش کل بازار سکه 25.3 میلیارد دلار است و حجم معاملات 26 درصد کاهش یافته است. مقاومت اصلی برای BTC/USD در 16500 دلار و بالاتر از آن در 16800 دلار دیده می شود. از سوی دیگر، پشتیبانی در حدود 16000 دلار و کمتر از آن 15700 و 15200 دلار است.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین در نمودار روزانه: گاوها حرکت خود را حفظ می کنند

به گفته بسیاری از سرمایه گذاران و کارشناسان صنعت، شکست بالای 16500 دلار می تواند راه را برای اقدامات صعودی قیمت هموار کند. از سوی دیگر، عدم تداوم حرکت در نمودار روزانه می تواند منجر به کاهش قیمت بیت کوین به سمت 15200 دلار یا حتی بیشتر به 14000 دلار شود.

در حالی که هنوز نظرات متناقضی در مورد بازار کریپتو وجود دارد، مانند پیامدهای جاری FTX و محرک های کلان. به نظر می رسد که پول هوشمند برای یک روند صعودی جدید قرار دارد و آماده است تا آن را به ارتفاعات بیشتری برساند. حتی عواقب تازه‌ای که در مورد شکست FTX وجود داشت نتوانست عملکرد بیت کوین را کاهش دهد.

در همین حال، اینها به شکل یک پرونده ورشکستگی و شکایت از سوی وام دهنده رمزارز BlockFi بود. به گفته منابع رسانه ای، این دومی متهم به شکار غیرقانونی کارکنان خود به مبلغ 7.5 میلیون دلار در مدت شش ماه است.

تصویر 493
نمودار قیمت یک روزه BTC/USD: TradingView

با حفظ قیمت بیت کوین تا بالای 16000 دلار، خط روند همچنان دست نخورده باقی می ماند. نمودار هفتگی نشان می دهد که گاوهای بیت کوین حتی پس از تجربه چنین نوسانات شدیدی توانسته اند قوی بمانند. شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می‌دهد که جفت BTC/USD در منطقه صعودی قرار دارد اما در حال نزدیک شدن به محدوده خرید بیش از حد است.

میانگین متحرک واگرایی همگرایی (MACD) در نمودار روزانه یک متقاطع صعودی را نشان می دهد و ارزش آن در حال افزایش است. احساسات کنونی بازار به سمت یک روند دیگر به سمت 16800 دلار می رود در حالی که معامله گران منتظر هستند تا بیت کوین 17000 دلار تسویه کند و قبل از اینکه وارد موقعیت های خرید شوند.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین در نمودار 4 ساعته: قیمت بیت کوین بالای 16000 دلار است

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین حرکت قیمت جفت بیت کوین/دلار را در 4 ساعت گذشته نشان می دهد. اقدام اخیر قیمت نشان می دهد که بیت کوین همچنان سطح حمایت 16000 دلاری را حفظ کرده است. این یک نشانه مثبت برای روند صعودی معامله گران بلند مدت و کوتاه مدت است.

تصویر 494
نمودار قیمت 4 ساعته BTC/USD: TradingView

اندیکاتور MACD در نمودار 4 ساعته نشان می دهد که بیت کوین احتمالاً به سمت شکستن به بالای 16800 دلار حرکت می کند و در کوتاه مدت به مقاومت 17000 دلار می رسد. شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز به روند صعودی قیمت بیت کوین اشاره می کند و نشان می دهد که احساسات خرید قوی است.

هدف بعدی معامله گران بیت کوین/دلار آمریکا می تواند 20000 دلار باشد در حالی که پشتیبانی کوتاه مدت حدود 15500 دلار است. از سوی دیگر، عدم حفظ قیمت 16000 دلار می تواند منجر به کاهش قیمت بیت کوین به حدود 15200 دلار شود و قبل از حرکت به سمت بالاتر، پشتیبانی را پیدا کند.

نتیجه گیری تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین نشان می دهد که جفت BTC/USD همچنان در حرکت صعودی قوی است. گاوها علیرغم عقب نشینی قوی که منجر به کاهش قیمت بیت کوین به پایین ترین سطح 15500 دلاری هفته گذشته شده است، صعود کرده اند.

در همین حال، بیت کوین همچنان در کوتاه مدت نشانه هایی از ضعف را نشان می دهد. با سقوط اخیر یک شرکت وام دهنده رمزنگاری، BlockFi با کمال میل پرونده ای را در دادگاه ورشکستگی ایالات متحده برای ناحیه نیوجرسی تشکیل داده است. BlockFi FTX US را با 275 میلیون دلار وام به عنوان یکی از بزرگترین طلبکاران بدون وثیقه خود معرفی کرده است. تحولات اخیر می تواند احساسات صعودی فعلی را تضعیف کند. باید دید که آیا قیمت بیت‌کوین بهبود می‌یابد یا به 15000 دلار و سپس به 14000 دلار کاهش می‌یابد.

در حالی که منتظر حرکت بیشتر بیت کوین هستید، پیش بینی های بلند مدت قیمت ما را در Chainlink، VeChain و Axie Infinity ببینید.

سلب مسئولیت. اطلاعات ارائه شده توصیه تجاری نیست. رمزیفا هیچ مسئولیتی در قبال سرمایه گذاری های انجام شده بر اساس اطلاعات ارائه شده در این صفحه ندارد. ما قویاً تحقیق مستقل و/یا مشاوره با یک متخصص واجد شرایط را قبل از هر گونه تصمیم گیری برای سرمایه گذاری توصیه می کنیم.