منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: مقاومت بزرگ در 21 هزار دلار باعث ایجاد گلوگاه برای BTC/USD می شود

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: مقاومت بزرگ در 21 هزار دلار باعث ایجاد گلوگاه برای BTC/USD می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین نشان می دهد که عملکرد نوسان قیمت به آرامی به سمت پایین ترین سطح ترجمه می شود. قیمت در حال حاضر 21950 دلار است و این جفت به سمت مقاومت در 21 هزار دلار حرکت می کند و کندل های آهسته و پیوسته بالاتر هستند. منطقه تلاقی نزدیک به 20000 دلار در حال تبدیل شدن به منطقه تجمع گاوها از دیدگاه کوتاه مدت است.

سکه 18
منبع: Coin360

با این حال، هیچ نشانه قطعی از بازگشت وجود ندارد زیرا نوسانات و حجم کم در آخر هفته هیچ اعتمادی را در میان گاوها ایجاد نکرد. حرکت قیمت متلاطم منجر به حرکت بزرگ قیمت در هر دو جهت نمی شود.

پس از آزمایش مجدد قیمت در 21000 دلار، به نظر می رسد که با شروع هفته جدید، امیدهایی برای بازگشت مجدد وجود دارد.

حرکت قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته: بیت کوین به پایین ترین سطح خود به 21000 دلار رسید

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین نشان می دهد که تقاضا در منطقه 19000 دلار وجود دارد. بازگشت موقت در آخر هفته، شجاعت دفاع از منطقه حمایتی 18 هزار دلاری را نشان داد. با این حال، سفر به سمت 20500 دلار اعتماد به نفس الهام بخش نیست. اصلاح مستمر در نمودارهای روزانه نیز ادامه دارد زیرا این جفت به جای کاهش شدید به طور پیوسته به سمت بالا حرکت می کند.

btc 1d
منبع: TradingView

الگوی مثلث نزولی هنوز هیچ شکستی را نشان نمی دهد، اما این جفت در حال حاضر کمی صعودی است. در صورتی که قیمت به سمت بالاتر شکسته شود، چرخه صعودی به طور ذاتی در انتهای بالای مثلث از سر گرفته می شود و قیمت را به 22500 دلار می رساند. اولین مقاومت اصلی در این مسیر 22240 دلار است که در آن خرس ها متوجه هرگونه فعالیت خرید عمده می شوند.

نمودار 4 ساعته بیت کوین/دلار آمریکا: عبور از میانگین متحرک 50 روزه بسیار مهم است

گاوها به دنبال هدف قرار دادن منطقه 30000 دلاری در نهایت برای معکوس کردن روند خرسی در نمودارهای روزانه هستند. بر اساس تحلیل قیمت بیت کوین، میانگین متحرک 100 روزه و میانگین متحرک 50 روزه کار را در منطقه قیمتی 24000 دلار آسان نمی کند. امیدها به یک روند صعودی قابل توجه به عوامل کلان، حجم، نوسانات و مسائل نظارتی مربوط به کشورهای مختلف بستگی دارد.

btc usd 4h 4
منبع: TradingView

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین نشان می دهد که RSI در منطقه 50 گیر کرده است که در آن در صورت حجم کم، احتمال شکست به طور تصاعدی افزایش می یابد. در حال حاضر، تعادل در شاخص های فنی از جمله MACD وجود دارد که هیچ متقاطع فوری را نشان نمی دهد. بلاتکلیفی زیاد طول نخواهد کشید زیرا هم گاوها و هم خرس ها به دنبال فرصتی مناسب برای ورود به معامله هستند.

طبق تحلیل قیمت بیت کوین، کانال نزولی شدید قیمت همچنان در نمودارهای ساعتی در حال سقوط است. مرز پایین مثلث در حال آزمایش است و تثبیت منجر به فشار بر گاوها برای مرحله بازگشت می شود. گوه نزولی به حالت صعودی کمک نمی کند زیرا قیمت در نمودارهای بازه زمانی بالاتر در حال حرکت پایین تر است.

نتیجه گیری تحلیل قیمت بیت کوین: گاوها به حجم عظیمی نیاز دارند

خط روند پایینی الگوی مثلث در حال سقوط یک رکود را نشان می دهد. اینکه آیا به سمت بالا یا پایین تر حرکت خواهد کرد بستگی به عملکرد قیمت در نزدیکی گوه های نزولی دارد. اگر رد شود، قیمت به سرعت به سمت پایین تر نزدیک به 18000 دلار حرکت می کند. خط روند نزولی روند را مشخص می‌کند و در بدترین حالت می‌تواند قیمت را تا 16000 دلار کاهش دهد.

با توجه به عدم اطمینان فعلی در بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال، پیش‌بینی روند قطعی می‌تواند ضررهای زیادی را برای معامله‌گران به همراه داشته باشد. جای تعجب نیست که معامله گران حتی روز هم در حاشیه نشسته اند و قبل از انجام معاملات بزرگ، اکوسیستم را تجزیه و تحلیل می کنند.

سلب مسئولیت. اطلاعات ارائه شده توصیه تجاری نیست. رمزیفا هیچ مسئولیتی در قبال سرمایه گذاری های انجام شده بر اساس اطلاعات ارائه شده در این صفحه ندارد. ما قویاً تحقیق مستقل و/یا مشاوره با یک متخصص واجد شرایط را قبل از تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری توصیه می‌کنیم.