منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: بیت کوین 20000 دلار را پس می گیرد، زیرا حرکت صعودی قیمت را به بالای 20570 دلار بازیابی می کند.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: بیت کوین 20000 دلار را پس می گیرد، زیرا حرکت صعودی قیمت را به بالای 20570 دلار بازیابی می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تحلیل قیمت بیت کوین امروز به نفع طرف صعودی است زیرا گاوهای BTC قیمت را تا 20570 دلار بازیابی کرده اند. امروز قیمت جفت بیت کوین/دلار از 19856 دلار به 20570 دلار امروز پس از حرکت نزولی قیمت دیروز که بیت کوین زیر علامت روانی 20000 دلار اصلاح شد، بهبود یافت. انتظار می رود فشار فروش دوباره نزدیک به 20.700 دلار ظاهر شود زیرا این علامت در شرایط فعلی نیز در محدوده نزولی قرار دارد. علیرغم این واقعیت که قیمت BTC امروز در جهت صعودی حرکت می کند، قیمت باید در دو یا سه جلسه معاملاتی آینده به محدوده 26000 دلار برسد تا آن را یک روند صعودی مناسب بدانیم. در حال حاضر، نمی توان با اطمینان گفت که BTC کف پشتیبانی خود را پیدا کرده است.

نمودار قیمت 1 روزه بیت کوین/دلار: بیت کوین بهبود 1.76 درصدی در ارزش قیمت را گزارش می دهد

نمودار قیمت یک روزه برای تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین، حرکت صعودی قیمت را نشان می دهد زیرا قیمت BTC/USD تا زمان نوشتن به 20570 دلار بهبود یافته است. از آنجایی که گاوها پیشتاز هستند و هنوز هیچ مانع نزولی مشاهده نشده است. علیرغم افزایش قیمت و افزایش 1.76 درصدی بیت کوین/دلار در 24 ساعت گذشته، حجم معاملات افزایش چندانی نداشته و تنها 1.44 درصد افزایش یافته است و سکه نیز در صورت مشاهده در گذشته 5.25 درصد زیان خواهد داشت. هفته

بیت کوین 1 روز
نمودار قیمت 1 روزه BTC/USD. منبع: Tradingview

همانطور که باندهای بولینگر نشان می دهند، نوسانات بالا است، اما این اندیکاتور یک شکست نزولی را نشان می دهد زیرا هر دو انتهای آن به سمت پایین حرکت می کنند، که حکایت از کاهش قیمت در روزهای آینده دارد. باند بالایی در 33844 دلار است که نشان دهنده مقاومت برای BTC است و باند پایین در 15732 دلار است که نشان دهنده کمترین حمایت برای جفت BTC/USD است.

عامل دیگر شاخص قدرت نسبی (RSI) است که به تازگی وارد محدوده خنثی شده است و در شاخص 31، درست بالای خط مرزی منطقه کم فروش وجود دارد. RSI از 12 ژوئن 2022 در منطقه کم خرید باقی مانده است، اما از آنجایی که اکنون وارد محدوده خنثی شده است، منحنی آن نیز صعودی است و به فعالیت خرید در بازار اشاره می کند.

قیمت بالاتر از میانگین متحرک آن (MA) بوده است که در 20521 دلار قرار دارد. SMA 20 همچنان زیر SMA 50 معامله می شود که نشان دهنده شیوع فشار نزولی است.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: تحولات اخیر و نشانه های فنی بیشتر

نمودار قیمت 4 ساعته برای تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین، روند صعودی را بیشتر تایید می کند زیرا از شروع جلسه امروز افزایش مداوم قیمت را نشان می دهد. هنوز شمعدان های سبز رنگ در 12 ساعت گذشته ظاهر شده اند. اما همانطور که در نمودار 4 ساعته مشاهده می شود، قیمت بالاتر از خط میانگین باندهای بولینگر حرکت کرده است و فشار فروش می تواند در هر زمانی که قیمت به منطقه مقاومت نزدیک می شود، وارد شود.

btc 4 ساعت
نمودار قیمت 4 ساعته BTC/USD. منبع: Tradingview

نوسان نسبتاً پایین است زیرا باندهای بولینگر منطقه کمتری را پوشش می دهند و کانال باریکی را در چند روز گذشته حفظ کرده اند. باند بالایی که 21286 دلار است، مقاومت را نشان می دهد و باند پایین با 19722 دلار اکنون نشان دهنده پشتیبانی از BTC به صورت ساعتی است. حرکت RSI همچنان در نمودار 4 ساعته رو به بالا است که نشانه امیدواری است.

شاخص های فنی کلی برای تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین در حمایت از طرف فروش هستند، زیرا 14 اندیکاتور فنی از تصمیمات فروش بیت کوین پشتیبانی می کنند، از جمله MA، EMA، و نوسانگر MACD. در مقابل، تنها دو شاخص فنی حرکت و میانگین متحرک بدنه به نفع خرید دارایی های BTC است. بنابراین، وزن اکثریت در سمت نزولی قرار دارد. با این حال، 10 شاخص فنی بی طرف هستند و به نفع هیچ یک از طرفین بازار نیستند.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: نتیجه گیری

تجزیه و تحلیل فعلی قیمت بیت کوین نشان می دهد که قیمت در جهت صعودی حرکت می کند، اما اگر فشار نزولی همچنان وجود داشته باشد، گاوها می توانند به زودی خسته شوند. اگر سرعت خرید ادامه یابد، بیت کوین احتمالاً به محدوده 22000 خواهد رسید. از طرف دیگر، اصلاح تا 19000 دلار نیز امکان پذیر است.

Disclaimer. The information provided is not trading advice. رمزیفا holds no liability for any investments made based on the information provided on this page. We strongly recommend independent research and/or consultation with a qualified professional before making any investment decisions.