منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: بیت کوین در جنوب 60 هزار دلار سقوط می کند. آیا معکوس شروع شده است؟

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: بیت کوین در جنوب 60 هزار دلار سقوط می کند. آیا معکوس شروع شده است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

  • تحلیل قیمت بیت کوین امروز نزولی است.
  • فلش بیت کوین زیر مرز روانی 60000 دلار سقوط کرد.
  • بیت کوین همچنان به دنبال حمایت های خود است.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین کاهش ناگهانی قیمت را نشان می دهد زیرا بیت کوین در عرض چند دقیقه به 60000 دلار رسید. بیت کوین پس از رسیدن به بالاترین قیمت تاریخ 65984 دلار در 20 اکتبر در یک الگوی نزولی قرار گرفت و دیروز از 63000 دلار به 60400 دلار کاهش یافت. در آغاز جلسه امروز، گاوها سعی کردند قیمت را بالا ببرند، اما به زودی تلاش های آنها بی نتیجه ماند زیرا خرس ها عملکرد قیمت را در دست گرفتند و بیت کوین به طور چشمگیری به زیر مرز روانی 60000 دلار سقوط کرد.

همانطور که حدس و گمان می رود، BTC معمولاً به طور عمده تا 50 درصد پس از ATH سقوط می کند، قبل از اینکه ATH دیگری تقریباً دو برابر ارزش قبلی خود باشد، که در منطقه 138,000 دلار خواهد بود، اما این ایده تا کنون بسیار دور از ذهن به نظر می رسد.

نمودار قیمت 1 روزه بیت کوین/دلار: بیت کوین برای یافتن پشتیبانی

بیت کوین همچنان به حمایت خود ادامه می دهد زیرا با سرعت بیشتری در حال سقوط است. نزدیکترین پشتیبانی در حال حاضر 57300 دلار است. بیت کوین در زمان انتشار با قیمت 58726 دلار معامله می شود که گزارش از کاهش 6.22 درصدی ارزش در 24 ساعت گذشته و کاهش هشت درصدی در هفته گذشته را نشان می دهد. ارزش بازار در این مدت 5.9 درصد کاهش یافته است. با این حال حجم معاملات 32 درصد افزایش یافته است.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: بیت کوین در جنوب 60 هزار دلار سقوط می کند.  آیا معکوس شروع شده است؟  1
نمودار قیمت 1 روزه BTC/USD. منبع: Tradingview

نوسانات به عنوان شاخص نوسان ملایم است، باندهای بولینگر همگرایی کندی را نشان می دهند و بیت کوین از حمایت میانگین باندهای بولینگر که در 59776 دلار است، پایین تر رفته است و آن را به مقاومت تبدیل کرده است.

با ادامه مسیر جنوبی بیت کوین، شاخص قدرت نسبی (RSI) شیب تند رو به پایین را نسبت به دیروز نشان می دهد. RSI نشان دهنده فعالیت شدید فروش در بازار است.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: تحولات اخیر و نشانه های فنی بیشتر

تجزیه و تحلیل 4 ساعته قیمت بیت کوین نشان می دهد که شکست قیمت در ابتدای جلسه امروز صعودی بود، زیرا قیمت در چهار ساعت اول بهبود یافت، اما پس از آن فشار فروش دوباره شروع شد و قیمت BTC شروع به کاهش کرد.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: بیت کوین در جنوب 60 هزار دلار سقوط می کند.  آیا معکوس شروع شده است؟  2
نمودار قیمت 4 ساعته BTC/USD. منبع: Tradingview

نوسانات دوباره در نمودار 4 ساعته در حال افزایش است زیرا تابع قیمت با سرعت بالایی در حال نوسان است و قیمت حتی به زیر باند بولینگر پایین تر می رود که پایین ترین سطح پشتیبانی فنی در وضعیت فعلی بود. RSI پس از افت در نزدیکی منطقه کم فروش در شاخص 32 قرار دارد، زیرا فشار فروش بسیار زیاد است.

با توجه به رفتار صعودی اخیر بیت‌کوین، شاخص‌های فنی عمدتاً خنثی هستند، زیرا برخی از شاخص‌های کوتاه‌مدت از جمله MA10 و نوسان‌گر مومنتوم به دنبال فروش هستند. از سوی دیگر، شاخص‌های میان‌مدت همچنان از تصمیم‌های خرید حمایت می‌کنند، زیرا برخی از آنها بر اساس داده‌های تاریخی، شاخص‌های عقب مانده هستند.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: نتیجه گیری

همانطور که تحلیل قیمت بیت کوین امروز نشان می دهد، موقعیتی مانند سقوط ناگهانی تنها چند دقیقه قبل مشاهده شد که بیت کوین به زیر 60000 دلار سقوط کرد. در حال حاضر، بیت کوین در حال آزمایش پشتیبانی 8 می 2021 است و در صورت تزلزل، در ردیف بعدی حمایت اخیر 57300 دلار است. احتمال تست مجدد پشتیبانی بعدی نیز وجود دارد، زیرا ممکن است قیمت در ساعات آینده به کاهش خود ادامه دهد.

Disclaimer. The information provided is not trading advice. رمزیفا holds no liability for any investments made based on the information provided on this page. We strongly recommend independent research and/or consultation with a qualified professional before making any investment decisions.