منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: بیت کوین به بالای 17000 دلار می رسد، احتمال شکست در حال رخ دادن است

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین: بیت کوین به بالای 17000 دلار می رسد، احتمال شکست در حال رخ دادن است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین نشان می دهد که بیت کوین پس از یک دوره تثبیت زیر سطح مقاومت کلیدی قبلی، از سطح 17000 دلار عبور کرده است. جفت بیت کوین/دلار در تلاش است تا سطح 17000 دلار را حفظ کند و در نزدیکی منطقه 17100 دلار با سوگیری نزولی در حال نوسان است. حرکت صعودی از سطح 16800 دلار مطمئن نیست و به نظر می رسد که گاوها در حال تزلزل هستند.

تصویر 180
نقشه حرارتی قیمت ارزهای دیجیتال: Coin360

باندهای بولینگر در نمودار تایم فریم روزانه هیچ حرکت صعودی عمده ای را نشان نمی دهند. در مقابل، منطقه نزدیک به 18000 دلار نگرانی را در مورد انقباض در باندهای بولینگر ایجاد کرده است. در چنین سناریویی، باندهای بولینگر احتمالاً باعث می‌شوند که قیمت در محدوده نازکی معامله شود. بیت کوین پس از یک دوره معاملات جانبی در 24 ساعت گذشته با قیمت 17154.38 دلار معامله می شود.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین در نمودار روزانه: حجم مورد نیاز برای حرکت جهت دار

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین در نمودار روزانه نشان می دهد که روند پایداری هنوز در نمودارهای ساعتی شکل نگرفته است. نمودارهای روزانه یک سوگیری جزئی به سمت بالا را نشان می دهند، اما با نزدیک شدن به پایان روز، باید همین موضوع ثابت شود. حجم معاملات بالا همراه با نتیجه مناسب می تواند جدول را برای گاوها تغییر دهد. برای اینکه بیت کوین/دلار آمریکا از مرز 20000 دلار عبور کند، مرحله اخیر جانبی باید در نمودارهای روزانه به پایان برسد.

تصویر 178
نمودار 1 روزه بیت کوین/دلار: TradingView

اهداف صعودی بعدی 21000 دلار و سپس 25000 دلار هستند که در آن جفت ارز به مقاومت سختی دست خواهد یافت. با این حال، این سفر صاف نخواهد بود زیرا این جفت ارز به سمت وسط باندهای بولینگر نزدیک به محدوده 19800 دلار در بازه زمانی ساعتی مطابق با تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین حرکت می کند. این جفت با موفقیت از میانگین متحرک 50 روزه فراتر رفته و به دنبال عبور از میانگین متحرک 200 روزه است که خمیدگی خفیفی به سمت پایین نشان می دهد.

نمودار قیمت 4 ساعته BTC/USD: شاخص های فنی یک حرکت محدود به محدوده را پیش بینی می کنند

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین نشان می دهد که شاخص های فنی مانند ابر ایچیموکو قبل از اینکه این جفت بتواند مسیر بعدی خود را بالاتر ترسیم کند، یک تغییر جزئی نشان می دهد. آخرین تلاش برای حرکت بر فراز ابر ایچیموکو تنها به کاهش قیمت این جفت نزدیک به 19000 دلار انجامید. بنابراین، گاوها باید هم حرکت و هم حجم مورد نیاز برای عبور از مقاومت در 18000 دلار را حفظ کنند.

اندیکاتورهای فنی منعکس کننده عملکرد متلاطم قیمت فعلی هستند، با هر دو اندیکاتور RSI و MACD هنوز در نزدیکی قلمرو خنثی قرار دارند. با این وجود، با توجه به اینکه بیت کوین به مدت سه روز متوالی در حال معامله است، ممکن است قبل از اینکه گاو یا خرس کنترل را به دست گیرند، با دوره ای از تثبیت مواجه شویم.

تصویر 179
نمودار 4 ساعته BTC/USD: TradingView

تا کنون، به نظر می‌رسد که گاوها احتمالاً در کوتاه‌مدت کنترل خود را دوباره به دست خواهند آورد، زیرا شاخص قدرت نسبی (RSI) همچنان روند بالاتری دارد و ممکن است نشان‌دهنده افزایش بیشتر قیمت بیت‌کوین باشد. با این حال، اگر خرس‌ها بتوانند به زیر سطح حمایت 16000 دلار برسند، می‌توانیم شاهد عقب نشینی به سمت 15000 دلار یا پایین‌تر باشیم.

نتیجه گیری تحلیل قیمت بیت کوین

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین در بازه زمانی روزانه نشان می دهد که علیرغم مواجهه با یک عقب نشینی جزئی، به نظر می رسد گاوها در کوتاه مدت دست بالا را به دست می آورند. با این حال، با توجه به اینکه بیت‌کوین در حال حاضر در سطح مقاومت کلیدی معامله می‌شود، احتمالاً شاهد ادامه روند قیمت‌های متلاطم فعلی خواهیم بود.

در حالی که منتظر حرکت بیشتر بیت کوین هستید، پیش بینی قیمت ما را در XDC، Cardano و Curve ببینید.